hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
játékvezető : Galeati Giovanni (Olaszország)
  1. Népsport: 60.000

1. avatar: ingersheim
    2013.08.21, 00:03
    Offizielle Teilnehmermedaille des ungarischen Fußballverbandes anläßlich des Länderspieles Österreich - Ungarn am 14.9.1947 in Wien (4:3). Mit Gravur auf der Rückseite "1947, IX 14". Zinn, 3,8 cm. In original Box.
    Bekamen die Nationalspieler beider Mannschaften überreicht. Sehr seltenes Stück!! Zustand: Vorzüglich.

2. avatar: fgymat
    2009.01.09, 20:43
    Az elutazás előtt Szusza furcsán nyilatkozott: "Egygólos vereséget várok Bécsben. Nem tudom miért, de az az érzésem, hogy kikapunk."

Elkezdődött a mérkőzés és félóra után már a hazaiak vezettek két góllal. Veszélyben forgott hát Szusza "jóslata". Nem is hagyta annyiban még a szünet előtt betalált a kapuba. Így pihenni úgy vonulhattak a csapatok, hogy az osztrák előny valóban egygólos volt.
    A második félidőben azonban a magyar csatár semmibe véve saját "jövendölését" 11 perc alatt rúgott két gólt. Így mesterhármast ért el és csapatunk megszerezte a vezetést. Sajnos Bindernek is volt még az eredményhez egy, illetve két "szava". Végeredményben tehát mégiscsak egy gólos vereséget szenvedtünk.

Szövetségi kapitányunk szerínt (és nem csak szerínte) a játékvezető alaposan hozzájárult az eredmény alakításához. Mégpedig azzal, hogy az osztákok javára megítélt egy olyan büntetőt, ami nem volt jogos, amikor pedig ellenünk szabálytalankodtak a kaputól 14 méterre, akkor a 16-oson kívülről ítélt szabadrúgást.
    Szusza teljesítményéről az osztrák lapok tömören megállapították: "Nincs még egy ilyen csatár ma Európában."