Újpesti TE-Novabau - Stadler FC 1 : 0 19:00

2015.06.06, 19:49 (szerk.: 2021.02.20, 20:05)
    Szombaton 19 órakor nem a Stadler FC otthonában lesz a Stadler - ÚTE-Novabau összecsapás, mert a csapatok felcserélték a pályaválasztói jogot. Így azután szombaton 19 órakor a Megyeri úti stadionban lép gyepre a két gárda, tehát a kiskőrösiek a fővárosban futballoznak.

Ha valaki képes megfogalmazni azt, egyes őszi futballrajtok bizonyos csapatoknak
    miért sikerülnek módfelett remekül, az igazi tudósa a honi labdarúgásnak Tavaly a DVSC mutatta a hátát hosszú heteken keresztül a többieknek. Idén az ÚTE-Novabau teszi ugyanezt. A magyarázat persze kézenfekvő. Garami József mesteredző a szakma igazi mestere. Az újpesti vezetőedző kellő tartású csapatot ,,farigcsált,, erre az
    őszre a Megyeri úti legénységből. Amit bizonyít, hogy az első öt bajnokit simán megnyerték a lila-fehérek. Ha idegenben, ha otthon húztak szerelést, ontották a gólokat. Összesen huszonnégyet.

Az NB I. hétvégi hatodik fordulójában (végre nem ,,húzzák szét,, rétestészta módira a műsort; csak szombaton és vasárnap kergetik a bőrgolyót...) az újpestiek gólözöne tovább folytatódhat. A Garami-csapat a 14. helyen haladó Stadler FC-t fogadja. Nem elég a kiskőrösieknek a békéscsabai ,,ügy,,, még most az éllovas pályáján is helyt illene állniuk.

1994. szeptember 17. Újpesti TE-Novabau- Stadler FC 1-0 (0-0)
    Megyeri út, 7.000 néző V:Bede

UTE: Praj-Füzesi-Bérczy,Molnár-Jenei,Kozma,Véber,Szlezák,Egressy (Túri,87p.)-Belvon (Szanyó,64p.),Wukovics. Edző: Garami József
    Stadler: Babócsy - Oprisan - Kecskés, Kertész, Makrickij - Hleba (Csehi I. 57. p.), Csehi Z., Molnár II. Zoltán, Nagy - Rumán, Kanál (Cigan 64.). Edző: Ioan Patrascu

Gólszerző: 1-0 Wukovics (46p.).

sárga lap: Wukovics (85. p.) illetve Oprisan (32.)

A listavezető, százszázalékos Újpest és a 14. helyen álló Stadler FC találkozóját a sorsolás szerint az alföldi együttes otthonában kellett volna megrendezni. A pályaválasztói jogot azért cserélték fel, mert még nem készült el a Stadler FC akasztói stadionja.

Az első gondot a 10. percben Egressy szöglete okozta Babócsynak, aki üggyel-bajjal ütötte az alapvonalon túlra a labdát. A játék képét tekintve az első negyedórában a kiskunságiak meglepően bátran játszottak, nem húzódtak be kapujuk elé, sőt, még szögletre is futotta az erejükből. Az első komoly gólhelyzet csupán a 27. percben
    adódott a lilák előtt, ekkor Egressy két védőn is átjutott, de a harmadikról Szlezák elé pattant a labda, ám az alföldieknek sikerült szögletre tisztázniuk. Erősödött az újpestiek nyomása, a 31. percben megunva a társak tétlenségét, Wukovics 20 m-ről próbálkozott lövéssel, Babócsy azonban kiütötte a jobb alsó sarokba tartó labdát.
    A másik oldalon Kanál 30 m-es szabadrúgása alig süvített el a jobb felső sarok mellett. A félidő hajrájában a vendégek térfelén pattogott a labda, de a Stadler FC szervezetten védekezett, játékosai mindig időben tudtak közbelépni. Az újpestieknél az elmúlt hetekhez képest sok volt az átadási hiba, így meglepetésre döntetlennel tértek pihenőre a csapatok.

Fordulás után rögtön az első támadásból gólt ért el az UTE-Novabau. Kozma indította jól a bal oldalon Egressyt, aki az alapvonal közeléből visszatette középre, Wukovics az ötösön lekezelte, majd higgadtan a jobb sarokba gurított (1-0). Az 52. percben egyenlíthetett volna a Stadler FC. Egy szabadrúgás után Bérczyről az újpesti kapu előtt Nagyhoz pattant a labda, ő azonban óriási helyzetben, 4 m-ről fölé bombázott. Bérczy jóvá akarta tenni hibáját, a 60. percben 23 m-es jobblábas lövése a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret. Babócsynak köze nem volt a dologhoz. A 65. percben Rumán iramodott meg a jobb oldalon, lövésénél Praj már
    verve volt, de az újpesti hálóőr szerencséjére Füzesiről szögletre pattant a labda. Öt perccel később Kozma kitűnő labdát kapott Vébertől, 10 m-ről célozta meg a kaput, de Babócsy oldalra ütötte a játékszert. Nem sokkal később Egressy fejelhetett tiszta helyzetből kapura, ám elkapkodta a dolgot, Babócsy könnyedén hárított. A 80.
    percben Kozma a bal oldalról lőtte a labdát a kapu elé, Wukovics berobbant, de hajszállal mégis lemaradt.

A két együttes táblázaton elfoglalt helye alapján nagyobb arányú újpesti győzelemre lehetett számítani. Ezen az estén azonban a középpályán akadozott a lila-fehérek gépezete, elsősorban Kozma és Véber volt halványabb a megszokottnál. A vendégek hátul jól romboltak, de mivel támadójátékuk ismét gólképtelen volt, vesztesen
    kellett elhagyniuk a pályát. Érdekesség, hogy már negyedik alkalommal kaptak ki 1-0-ra. Az UTE, ha nehezen is, de győzött, s így tovább folytatja diadalsorozatát.