ETO FC Győr - Újpesti TE-Novabau 2 : 0 17:00

1994. október 22. ETO FC Győr- Újpesti TE-Novabau 2-0 (2-0)

ETO: Disztl P. - Kuttor, Bordás, Radics - Korsós, Farkas (Mikóczi, 30. p.), Árgyelán, Miriuta, Kövecses - Popescu (Hajszán, 76.), Hámori. Edző: Verebes József
    UTE: Praj-Füzesi-Bérczy,Molnár-Jenei (Kovács L.,84p.),Kozma,Véber,Szlezák,Egressy-Szanyó,Horváth P. (Belvon,61p.). Edző: Garami József

gólszerző: 1-0 Árgyelán (5. p.), 2-0 Miriuta (24p. - 11-esből)

sárga lap: Kövecses (14. p.), Popescu (33p.), Mikóczi (55p.), illetve Véber (39p.)

A bajnokságban élen álló liláknak a 11. forduló vidéki megméretést jelentett, a bukdácsoló győri ETO FC otthonába látogattak a Megyeri útiak. A hazaiak azonban nem tisztelték az Újpest eddigi eredményeit, nagy elánnal nekirontottak a vendégeknek. Már a 2. percben Popescu alig fejelt fölé, két perc múlva pedig ismét a győri csatár került helyzetbe, de 8 m-ről a kapus kezébe gurított. Az 5. percben Prajról kipattant labda Árgyelánhoz került, aki 12 m-ről a kapu közepébe gurított (1-0). A vezetést követően kissé visszahúzódott a Győr, és az Újpest fokozatosan átvette a kezdeményezést. A 23. percben Szlezák lábában volt az egyenlítés, de
    11 m-ről meglőtt labdája elsuhant a kapu előtt. A 24. percben Popescu ugrott ki Miriuta indításával, a kifutó Praj elkapta a csatár lábát a büntetőterepen belül. A jogos tizenegyest Miriuta értékesítette (2-0). A vendégek előtt a 33. percben kínálkozott gólszerzési alkalom, Kozma 18 m-es szabadrúgása azonban elkerülte a bal felső sarkot.

Szünet után már az első percben szépítési lehetősége volt a vendégeknek, de Horváth 5 m-es lövését Disztl vetődve védte. Az 57. percben Miriuta került nagy helyzetbe, 16 m-es emelése azonban elkerülte a kaput. A 67. percben a mérkőzés során harmadízben volt az újpestieknek gólszerzési lehetőségük szabadrúgásból, de Kozma 18 m-ről ezúttal sem tudta eltalálni a kaput. Támadott az Újpest, a gólszerzés azonban nem jött össze. Vagy a hazai védelem mentett, vagy a kapufa. A befejező percekre ismét feljött a hazai gárda, míg a vendégek beletörődni látszottak a vereségbe.

A küzdeni akarásból jelesre vizsgázó és helyenként jó játékot nyújtó hazai csapat helyzeteit is figyelembe véve megérdemelten vetett véget az újpestiek veretlenségi sorozatának.