Nagykanizsai Olajbányász SE - Újpesti TE-Novabau 1 : 1 13:00

1994. november 5. Nagykanizsa- Újpesti TE-Novabau 1-1 (1-0)

Olajbányász: Csáki - Szalai, Kepe, Kiss, Iványi - Farkas, Hegedűs, Agics, Svélecz (Kajdy, 52.) - Fehér (Vidóczy, 59), Fuisz. Edző: Keszei Ferenc
    UTE: Praj-Bérczy,Füzesi,Molnár-Jenei,Kozma,Véber,Egressy,Szlezák-Belvon (Horváth P.,54p.),Szanyó (Kovács L.,71p.). Edző: Garami József

Gólszerző: 1-0 Fehér (26p.), 1-1 Horváth P. (76p.).

sárga lap: Fuisz (7.), Agics (63.), illetve Kozma (16.), Bérczy (68.)

Kiss lövése vezette be a találkozót, míg a másik oldalon Egressy labdáját fogta Csáki. A 12. percben egy bal oldalról belőtt labdát Belvon elől Agics az utolsó pillanatban mentett szögletre. Három perccel később Fuisz fejelt a kapu mellé. A 26. percben váratlanul vezetéshez jutott a Nagykanizsa. Hegedűs szerzett labdát, majd jól
    ugratta ki a bal oldalon Fuiszt, aki szorongatott helyzetben is jól adott középre, és az érkező Fehér az ötösről a kapuba helyezett (1-0). A félidő hátralévő részében az Újpest vette át a játék irányítását, de igazi gólhelyzetet nem tudott kialakítani.

Szünet után, a 49. percben Jenei 19 méteres lövését fogta könnyedén Csáki. Egy perc múlva Farkas kapáslövése vágódott az egyik védőről szögletre. A 65. percben Kajdy hatméteres kapáslövése hagyta el a jobb felső sarok mellett a pályát. Egy perccel később Kajdy szabadrúgását Agics fejelte mellé, míg a másik oldalon Egressy elől
    mentett nehezen Csáki. A 75. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, Kozma 24 méteres lövését Csáki nagy bravúrral mentette szögletre. A belőtt labda átkerült a jobb oldalon Véber elé, akinek beadását Horváth az ötösről fejelte a kapu bal oldalába (1-1). A 80. percben majdnem újabb gólt ért el az Újpest, Horváth tette Egressy elé a labdát, akinek nyolcméteres lövését Csáki biztosan fogta. A 86. percben Egressy baloldali beadása után Jenei az ötösen lyukat rúgott.

Óvatosan kezdtek a csapatok, és ami feltűnő volt, hogy rengeteg átadási hiba jellemezte mindkét együttes játékát. A félidő derekán szerzett szép hazai gól magabiztossá tette a Nagykanizsát, míg az Újpest nem tudott újítani. Fordulás után továbbra is gyengén játszottak a csapatok. Ugyan az Újpest került fölénybe, de nehezen boldogultak a hazai védelemmel. Végül sikerült egyenlíteniük, és így összességében igazságos eredmény született.