Újpest FC - Nagykanizsai Olajbányász FC 3 : 1 20:00

1. avatar: fgymat
    2018.08.31, 17:53
    Glázer Róbert nem ma kezdte a szakmát, az újpesti edzőt mégis meglepte a kollégája, Keszei Ferenc.
    A Nagykanizsa trénere ugyanis változtatott az előre megadott kezdőcsapatán, sőt, az alapfelálláson, a taktikán is. A vendégek mestere kihagyta az együttesből Marinkovicsot és egy támadót, Szőczét állította be a helyére. Mindez alig egy órával a kezdés előtt derült ki, mire Glázer Róbert amolyan póttaktikai értekezletet tartott, amelyen Lőw kapta azt a feladatot, hogy kövesse a középpálya jobb oldalán játszó, de a támadásoknál rendszerint harmadik csatárnak felzárkózó Szőczét.

Nemzeti Sport, 1999.10.02

Sajnos az MTI lett felhasználva forrásnak, akik nem gondoltak arra, hogy az előre megadott kezdőcsapat meg is változhat...

2018.08.31, 14:54
    A Nemzeti Sportban is Szőcze van feltüntetve

3. avatar: magyarfutball.hu
    2018.08.30, 18:41
    Az futbalmanach szerint Marinkovic helyett Szőcze játszott.

4. avatar: magyarfutball.hu
    Budapest, 1999. október 1., péntek (MTI) - A labdarúgó PNB 8. fordulójában:

Újpest FC-Nagykanizsai Olajbányász FC 3-1 (2-1)

Megyeri út, 3000 néző, V: Arany
    gólszerzők: Tamási (17.), Kopunovics (22. - 11-esből), Terjék (78.), illetve Svélecz (11.)
    sárga lap: Kovácsevics (21.), Pálfi (23.), Panghy (60.), illetve Csillag (73.)
    csere: Kopunovics helyett Terjék (77.), Tóth N. helyett Véber (84.), illetve Kerekes helyett Horváth Z. (48.), Marinkovics helyett Kiss I. (76.), Svélecz helyett Gordian (76.)

Újpest:
    Bíró - Kovács B., Szlezák, Tamási, Kerényi - Csillag, Zimmermann, Tóth N., Lőw, Kovács Z., Kopunovics

Nagykanizsa:
    Kovácsevics - Panghy - Pálfi, Crnomarkovics - Farkas, Marinkovics, Zahorecz, Svélecz, Agics - Horváth Gy., Kerekes

5. perc: Farkas 23 m-es lövése szállt Bíró kapuja fölé.
    11. perc: Svélecz 25 m-ről hatalmas gólt lőtt a hazai kapuba (0-1).
    17. perc: Tamási 25 m-ről lőtt, Kovácsevics csak beleérni tudott a bal sarokba tartó labdába (1-1).
    20. perc: Agics 20 m-ről kísérletezett, de Bíró bravúrral szögletre mentett.
    21-22. perc: Kovács Z. lábát húzta el Kovácsevics a 16-oson belül, a megítélt 11-est Kopunovics értékesítette (2-1).
    39. perc: Az ötösön pattogó labdát Kovács Z. fordulásból kapura tolta, Kovácsevics szögletre hárított.
    45. perc: Baloldali beadást követően Panghy 8 m-es fejesét fogta Bíró.
    61. perc: Tóth N. szabadrúgását Kopunovics csúsztatta kapura, de Kovácsevics védett.
    69. perc: Tóth N. 17 m-es lövése centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot.
    78. perc: Terjék a 16-os bal oldalától indulva három védőt is kicselezett, majd éles szögből, 3 m-ről kilőtte a bal alsó sarkot (3-1).
    86. perc: Zahorecz 17 m-es szabadrúgása szállt fölé.

Az első játékrészben a nagykanizsaiak gyors vezető gólját hamar kiegyenlítette az Újpest és ezt követően, a játékot uralva magabiztosan szerezte meg a három pontot Glázer Róbert vezetőedző csapata.