magyarfutball.hu

2025.07.14 Könyves Norbert Kazincbarcikára igazolt!

Névjegy
kép
Név: Könyves Norbert
Születési idő: 1989. június 10.
Születési hely: Topolya (Jugoszlávia)
Poszt: támadó

Könyves Norbert a vajdasági Topolyán született, és a moholi FK Bačka színeiben ismerkedett meg a labdarúgás alapjaival, majd a topolyai FK Bačka utánpótlásában nevelkedett. 19 évesen költözött Magyarországra, és négy és fél évig az MTK-t erősítette. Onnan Paksra vezetett az útja, majd rövid angyalföldi kitérővel Debrecenben folytatta. Ismét Paks, majd Zalaegerszeg következett. Két évig erősítette a DVTK-t a Merkantil Bank Ligában és 48 mérkőzésen 17 gólt lőtt, majd ismét visszatért Paksra, ahol két év alatt 39 bajnokin 14 góllal járult hozzá a tolnaiak sikereihez, úgy, hogy közben fél évig a Vasasban futballozott kölcsönben, ahol 7 találkozón egy gólt szerzett.

Hétfőn aláírta a szerződését és immáron a Kolorcity KBSC labdarúgójának vallhatja magát.

Összesen öt alkalommal lépett pályára a magyar labdarúgó-válogatottban. Debütálásakor Szerbia ellen győztes gólt is lőtt. A 2021-es Eb-szereplést érő gólban is kulcsszerepet vállalt azzal, hogy teret nyitott Szoboszlai Dominik előtt, ám a kontinensbajnoki keretbe végül nem került be.

- Mindenképpen szerettünk volna a támadószekcióba egy rutinos, tapasztalt támadót, aki képes a csapatot góllal, gólokkal segíteni - nyilatkozta Simon Miklós, a Kolorcity KBSC klubigazgatója. - Norbi minden tekintetben megfelelt az általunk támasztott követelményeknek. Örülök, hogy minket választott és nálunk folytatja a pályafutását.

- Nagyon örülök neki, hogy itt lehetek, mindent meg fogok tenni azért, hogy a csapat sikeres legyen és a klub elérje a céljait - tette hozzá Könyves Norbert. - Alig várom már az első meccset.