ground : Kaunas, Steponas Darius & Stasys Girenas Stadium
  1. 4' Radžius Nerijus sárga lap
    0 - 1 25' Illés Béla
    0 - 2 36' Fehér Miklós
    sárga lap 51' Hamar István
    60' Radžius Nerijus sárga-piros lap
    0 - 3 62' Fehér Miklós
    0 - 4 68' Horváth Ferenc
    71' Buitkus Orestas 1 - 4
    1 - 5 72' Fehér Miklós
    83' Gražiūnas Tadas sárga lap
    1 - 6 84' Lisztes Krisztián (11-es)
Ott voltak:
  1. kissavoy

2023.04.01, 21:04

2014.02.26, 12:08 (szerk.: 2014.03.19, 18:58)
    Bicskei Bertalan, a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya a vasárnap délelőtti edzés után kijelölte a szerdai Litvánia elleni világbajnoki selejtezőre utazó keretet. Az edzőtáborban 21 labdarúgó készült, a kaunasi találkozóra húszan utaznak el.
    A szakvezető úgy határozott, hogy Pomper Tibor, a Dunaferr középpályása marad itthon. Salamon Miklós helyett Kabát Péter, a Vasas csatára utazik.

Az együttes tagjai délelőtt átmozgató tréningen vettek részt, délután pedig taktikai megbeszélés szerepelt a programban. A litvánok szombaton a második vb-selejtezőjükön is vereséget szenvedtek: Kaunasban 4-0-ra kaptak ki Grúziától. (Az első mérkőzésükön Bukarestben Románia ellen veszítettek 1-0-ra.)

A magyar válogatott hétfőn délben utazik el Kaunasba.

Az utazók névsora:
    kapusok: Király Gábor (Hertha BSC), Babos Gábor (NAC Breda)

védők: Korsós György (Sturm Graz), Sebők Vilmos (Energie Cottbus), Juhár Tamás (Vasas), Radoki János (Ulm), Mátyus János (Energie Cottbus), Fehér Csaba (NAC Breda), Bodnár László (Dinamo Kijev), Salamon Miklós (Dunaferr)

középpályások: Pető Tamás (Vasas), Hamar István (Betar Jerusalem), Lisztes Krisztián (VfB Stuttgart), Lendvai Miklós (Antwerpen), Illés Béla (MTK), Rósa Henrik (Dunaferr)

csatárok: Dombi Tibor (Utrecht), Horváth Ferenc (Energie Cottbus), Fehér Miklós (Braga), Nagy Tamás (Dunaferr)

3. avatar: fgymat
    2013.05.23, 20:52 (szerk.: 2023.04.02, 12:18)
    Kaunas, 2000. október 11., szerda (MTI) - Bicskei Bertalan, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerdán délelőtt úgy döntött, hogy Pető Tamást szerepelteti a középpályán kezdőként az esti (Kaunas, 20.30 óra) Litvánia elleni világbajnoki selejtező mérkőzésen.

- Azért döntöttem Lendvai Miklóssal szemben Pető Tamás mellett, mert kedden késő este, miután még egyszer végignéztem a litván-grúz találkozó felvételét, úgy éreztem, hogy taktikai szempontból ő a jobb megoldás - mondta az MTI-nek a szövetségi kapitány. - A keretből mindenki jó formában van, rendkívül motiváltak a játékosok, és bízom benne, hogy sikerül megszereznünk a három pontot. A nagy hideg nem kedvez nekünk, várhatóan fagypont körüli hőmérséklet lesz a mérkőzés időpontjában, de a rossz idő valószínűleg a hazaiakat is zavarja majd.

A válogatott játékosai délelőtt 30 perces átmozgató tréningen vettek részt a szálláshelyük közelében található edzőpályán, délután az ebédet és a pihenőt követően még egy taktikai megbeszélés lesz, majd 18.30-kor indul az együttes a találkozó színhelyére.

A mérkőzést egy mindössze 4000 néző befogadására alkalmas stadionban rendezik, a litván szövetség vezetői szerint 1500-2000 szurkoló várható.

Szinte egyszerre érkezett meg a litván és a magyar labdarúgó-válogatott a 20.30 órakor kezdődő világbajnoki selejtező színhelyére, az S. Darius - S. Ginaras Stadionba, ahol 5 fok a hőmérséklet és erős szél fúj. A magyarok rendőri felvezetéssel 18.45, a litvánok 18.47 órakor foglalták el öltözőjüket. A létesítmény nevét Litvánia nemzeti hőseiről kapta, akik 1933-ban megpróbálták átrepülni az Atlanti-óceánt, de gépük lezuhant és életüket vesztették.

A stadionban a biztonsági szolgálat emberein és a rendezőkön kívül ekkor még nem tartózkodott senki.

Csekély érdeklődés előzi meg a 20.30 órakor kezdődő Litvánia-Magyarország labdarúgó világbajnoki selejtező mérkőzést: fél órával a kezdés előtt mindössze 132-en ültek a lelátón.

Kaunasban került sor a Litvánia-Magyarország labdarúgó világbajnoki selejtezőre. A két együttes a török Orhan Ezdemir játékvezető sípjelére az alábbi összeállításban lépett pályára:

Litvánia:
    Padimanskas - Skerla, Gleveckas, Kancelskis, Radzius - Morinas, Semberas, Ivanauskas, Buitkus - Preiksaitis, Jankauskas

Magyarország:
    Király - Korsós, Sebők, Mátyus - Fehér Cs., Lisztes, Pető, Illés, Hamar - Horváth, Fehér M.

Labdarúgó világbajnoki selejtező, 8. csoport:

Litvánia-Magyarország 0-2 (félidő)
    Kaunas, 500 néző, V: Orhan Ezdemir (török)
    gólszerzők: Illés (25.), Fehér M. (36.)
    sárga lap: Radzius (5.)

Litvánia:

5. perc: Fehér Miklóst rántotta le Radzius a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Illés gyengén, félmagasan lőtte a kapu jobb oldala felé, Padimanskas könnyedén védett.
    7. perc: Lisztes jobboldali szabadrúgását Mátyus a bal alsó sarokba fejelte, de a játékvezető lökés miatt nem adta meg a gólt.
    13. perc: Semberas 23 méteres lövését védte bravúrral Király.
    16. perc: Horváth kitűnő labdával ugratta ki Illést, aki tiszta helyzetben 11 méterről lövés helyett cselezgetni kezdett és bár a kivetődő kapus buktatta, a török játékvezető előnyszabályt ítélt, de Fehér Miklós a kapu előtt álló védőkbe lőtt.
    25. perc: Mátyus baloldali beadását Fehér Miklós középen tovább pöccintette, Illés érkezett és 8 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (0-1).
    27. perc: Jankauskas Sebőköt kicselezve 18 méterről kevéssel lőtt a jobb alsó sarok mellé.
    36. perc: Lisztes ívelt szabadrúgásból a litván kapu elé, Fehér Miklós fejese célt tévesztett, de Horváth visszabólintotta a labdát csatártársa elé, aki középről 5 méterről a léc alá lőtt (0-2).

A mérkőzés elején kimaradt tizenegyes egy kicsit visszavetette a magyar válogatottat, de a két csapat közti tudáskülönbség a félidőig így is kétgólos vendégelőnyt eredményezett.

Litvánia-Magyarország 1-6 (0-2)
    gólszerzők: Buitkus (72.), illetve Illés (25.), Fehér M. (36., 63., 73.), Horváth (69.), Lisztes (85. perc, 11-esből)
    sárga lap: Radzius (5., 61.), Graziunas (85.), illetve Hamar (52.)
    kiállítva: Radzius (61.)

Litvánia:
    Padimanskas - Skerla, Gleveckas, Kancelskis (Graziunas, 76.), Radzius - Morinas (Damilelicius, 87.), Semberas, Ivanauskas (Maciulevicius, 70.), Buitkus - Preiksaitis, Jankauskas

Király - Korsós, Sebők (Bodnár, 85.), Mátyus (Dombi, 74.)- Fehér Cs. (Juhár, 79.), Lisztes, Pető, Illés, Hamar - Horváth, Fehér M.

54. perc: Padimanskas rosszul mozdult ki egy ívelésre, a labda Fehér Miklós elé került, aki az alapvonal közeléből a kapufát találta el. Horváth középen üresen várta az átadást - hiába.
    61. perc: Radzius buktatta Hamart, amiért megkapta második sárga lapját, majd a pirosat is.
    63. perc: Gleveckas nem tudta levenni a labdát az őt zavaró Fehér Miklós miatt, a magyar csatár betört a 16-osra és 15 méterről a kapuba lőtt (0-3).
    69. perc: Lisztes bal oldali szögletét Mátyus fejelte kapura, a labda Padimanskas kezéről a felső lécre, onnan a gólvonal elé pattant és az érkező Horváth a kapuba továbbított (0-4).
    72. perc: Mátyust forgatta meg Buitkus, majd jobbról 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-4).
    73. perc: Bal oldali beadás után Fehér Miklós 12 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1-5).
    85. perc: Horváthot rántották le a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Lisztes a jobb alsó sarokba lőtte (1-6).

A második félidőben a sokkal agresszívebben futballozó magyar csapat kihasználta emberelőnyös helyzetét és magabiztosan, megérdemelten nyert.

A magyar válogatott 6-1-re legutóbb az 1962-es chilei világbajnokságon nyert, Bulgária ellen.

Julius Kvedaras, a litvánok megbízott szövetségi kapitánya:
    - Gratulálok a magyaroknak és sok sikert kívánok nekik a további csoportmérkőzésekhez. Csapatom nagyon gyengén játszott, de a játékvezető sem bennünket segített.

Bicskei Bertalan, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
    - Természetesen nagyon elégedett vagyok. Nehezen lendültünk játékba, de amikor elkaptuk a ritmust, akkor már nem volt gond. A valóságban nincs ekkora különbség a két együttes között. Kívánom a litvánoknak, hogy minél előbb rendezzék gondjaikat és jövőre tudásukhoz mérten szerepeljenek.

4. avatar: ingersheim

5. avatar: magyarfutball.hu
    2011.04.05, 09:17 (szerk.: 2014.02.26, 12:07)

Kabát Péter (Vasas DH)

Bicskei Bertalan, a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya kijelölte keretét a Litvánia elleni, október 11-i világbajnoki selejtezőre, amelyre Kaunasban kerül sor. A keret érdekessége, hogy először készül az együttessel a kettős, német-magyar állampolgársággal rendelkező Radoki János, a Bundesliga II. osztályában szereplő Ulm 28 éves védője. Első alkalommal kapott meghívót Pomper Tibor, a Dunaferr középpályása is.
    A felnőttkeret: kapusok: Király Gábor (Herha BSC), Babos Gábor (NAC Breda), védők: Korsós György (Sturm Graz), Sebők Vilmos (Energie Cottbus), Juhár Tamás (Vasas), Radoki János (Ulm), Mátyus János (Energie Cottbus), Fehér Csaba (NAC Breda), Bodnár László (Dinamo Kijev), Salamon Miklós (Dunaferr), középpályások: Pető Tamás (Vasas), Pomper Tibor (Dunaferr), Hamar István (Betar Jerusalem), Lisztes Krisztián (VfB Stuttgart), Lendvai Miklós (Antwerpen), Illés Béla (MTK), Rósa Henrik (Dunaferr), támadók: Tököli Attila (Dunaferr), Dombi Tibor (Utrecht), Horváth Ferenc (Energie Cottbus), Fehér Miklós (Braga).

A keret tagjai hétfőn 11-kor találkoznak egymással a Népstadion toronyépületénél. A csapat csütörtökig Dunavarsányban edzőtáborozik, péntektől pedig a margitszigeti Thermál Hotelben lakik.

Az utánpótlás-válogatott csapatkapitánya, a Dinamo Kijevben játszó Bodnár László is a felnőttekkel kezdi el a felkészülést.

A Gellei Imre vezette utánpótlás-együttes (U-21) október 10-én, Eb-selejtezőn Panevezysben szerepel. Az utánpótláscsapat kerete: kapusok: Sólyom Csaba, Takács Tamás, Erdélyi Miklós, mezőnyjátékosok: Szollár Krisztián, Bajzát Péter, Halmosi Péter, Buzsáky Ákos, Korolovszky Gábor, Kónya László, Lőw Zsolt, Szalai Tamás, Tokody Tibor, Simek Péter, Bognár Zsolt, Kardos Ernő, Gera Zoltán, Udvari Tamás, Hajnal Tamás, Szabics Imre, Zabos Attila, Gyepes Gábor.

A keret tagjai hétfőn, 12-kor találkoznak a Népstadion toronyépületében.

6. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.10, 20:57 (szerk.: 2023.03.30, 20:11)
    Érdekesebb momentumok:

2. p.: Padimanskas kapus próbálta kipasszolni a labdát, pechjére rálépett, de nagyobb galibát nem okozott.
    5. p.: Lisztes ívelt fel szabadrúgást a térfél közepéről, de Horváthot a 16-oson belül kilökték a labda alól. A büntetőt Illés végezte el, a jobb sarkot vette célba, Padimanskas is arra repült és a kapus lábbal hárított.
    8. p.: Mátyus fejelt gólt. Fájdalom, belesípolt a török bíró, de nem is éltük bele magunkat annyira.
    12. p.: Lisztes ugratta ki egy látványos emeléssel Illést, az egyik litván védő azonban elkanalazta a labdát.
    14. p.: Preiksaitis tüzelt távolról, Király első megmozdulása jó volt, ugyanis vetődve védett.
    16. p.: Kancelskis kevergetett a jobboldalon, addig-addig mozgolódott, míg a végén lőtt is egyet, Király védett.
    18. p.: Horváth labdájával Illés ugrott ki, elhúzta a labdát a kapus mellett, ám Padmianskas elkapta a bokáját. A török bíró tizenegyes helyett lazán továbbot intett.
    25. p.: Mátyus adott be balról, Fehér remekül átlépte a labdát, így az üresen érkező Illés könnyedén lőhetett a jobb sarokba, 0-1.
    27. p.: Jankauskas egy csellel elküldte Sebőköt, de 18 méterről mellé gurította.
    30. p.: Lisztes keveredett a litván kapuig, "harminchét" csel után visszapasszolt, Mátyus átvette, de ő is rátekeredett a labdára, így egy jó kirúgást hoztunk össze.
    34. p.: Jankauskas tesztelte a magyar oldalhálót.
    37. p.: Lisztes ívelését, Horváth fejelte tovább a kapu felé, Fehér Miklós pedig öt méterről kapásból a hálóba lőtt, 0-2.
    40. p.: A maroknyi magyar tábor elégedetlenkedni kezdett, további gólokat kívántak az ismert "még-még-még, ennyi nem elég" rigmusokkal.
    44. p.: Fehér Csaba emelt át a túloldalra, Hamar azonban kapásból elég gyengén vette célba a litván kaput.
    48. p.: Bekezdtek a litvánok, Pető mentett egy litván ívelésnél.
    51. p.: Pető aztán az ellenfél kapujánál serénykedett, lövése azonban mellé szállt.
    54. p.: Fehér húzta el a labdát Padimanskas mellett, párhuzamosan az alapvonallal kapura tört, de beadás helyett a kapufát találta el.
    60. p.: Radzius pechjére megkapta második sárgáját, mellé ajándékba a pirosat.
    63. p.: Fehér használta ki a litván védő hibáját, kilépett a labdával, majd egy lövőcsel után 15 méterről laposan a kapu közepébe lőtt, 0-3.
    69. p.: Egy jobboldali magyar szögletet Mátyus fejelt a lécre, a kipattanót Fehér tuszkolta tovább, Horváth pedig a gólvonalról a hálóba gyömöszölte a labdát, 0-4.
    73. p.: Mátyus mögé passzolták a labdát, Buitkus kiugrott és jobbról, éles szögből a hosszú sarokba gurított, 1-4.
    74. p.: Hamar ívelt a 16-os vonalára, Fehér pedig remek mozdulattal a jobb sarokba fejelt, 1-5.
    80. p.: Maculevicius került helyzetbe, de 16 méterről Király kezeibe emelt.
    85. p.. Horváthot rántotta le Semberas a 16-oson belül, a büntetőt Lisztes a jobb sarokba passzolta, 1-6.
    90. p.: A lefújás után elmondhattuk magunkról, hogy 16 év után ismét 6 gólt rúgtunk, akkor Törökországot vertük Isztambulban 6-0-ra.

7. avatar: fgymat
    2009.05.26, 21:21 (szerk.: 2023.03.30, 20:10)
    1998-ban Magyarországon csak egy góllal tudtuk legyőzni a litvánokat. Viszont ez most tétmérkőzés volt és idegenben. Még egygólos győzelem is nagyon jól jön ilyenkor.
    A hazai csapat erősen tartalékosan állt ki a találkozóra. A lelátókon nagyon kevesen voltak. Szinte csak maroknyi ember. Ennyire kevés néző előtt még soha nem játszott magyar válogatott.

A litván csapat semmit nem mutatott. Már az első félidőben is teljesen akadálytalanul jutottak a kapujuk elé csatáraink. Már az első húsz percben is két alkalommal is (az ötödik és a tizennyolcadik percben) csak szabálytalanság árán tudták a hazai védők megakadályozni a gólt. A játékvezető egyik esetben sem ítélt büntetőt, pedig a 16-oson belül történtek. Azután Mátyus beadását Fehér átlépte, így meghagyva az érkező Illésnek a gól örömét és az élt is a lehetőséggel. Tizenkét perc múlva viszont Horváth labdáját juttatta Fehér kapáslövéssel a kapuba.
    A második játékrészben a fölényünk már szinte nyomasztóvá vált. Az utolsó félórában potyogtak a gólok. A hazai válogatott szinte csak egy támadást vezetett és abból érte el a szépítő találatot.

Nehéz értékelni a válogatottunkat, hiszen az ellenfél nagyon gyenge volt. A győzelem viszont mindig érték, különösen, ha világbajnoki selejtezőről van szó.

Hat gólt legutóbb 1984-ben Törökország válogatottjának rúgtunk, akkor is idegenben.