Haladás VFC - Győri ETO FC 1-1 (0-1)
    Szombathely, 4000 néző, V: Cserna

gólszerzők: Fehér (71.), illetve Cseke (14.)
    sárga lap: Koller (39.), Kovács S. (72.), illetve Puglits (25.), Stark (34.), Fehér M. (39.), Salagaen (57.)
    cserék: Király E. helyett Balassa (46.), Baumgartner A. helyett Tóth P. (68.), Bonchis helyett Varga A. (84.), illetve Fodor helyett Hámori (86.)
    jók: Király G., Zugor, Usvat, illetve Molnár, Csató J., Cseke

Haladás VFC:
    Király G. - Koller, Tóth M., Zugor - Bonchis, Kovács, Szekér, Usvat, Baumgartner A. - Király E., Fehér

Győri ETO FC:
    Molnár - Stark, Csató J., Mracskó - Puglits, Cseke, Csató S., Szarvas, Salagean - Fodor, Fehér M.

A hagyományokhoz híven kezdődött a nyugat-dunántúli rangadó. Mind a két csapat teljes erőbedobással kezdte a játékot, de már az első percekben lehetett látni, hogy az ETO sokkal tervszerűbben és ötletesebben készült erre a találkozóra. Pontosabb volt az összjátékuk, és ennek köszönhető, hogy a 14. percben megszerezték a vezetést. A bal oldalon vezettek gyors támadást, amelyet a szombathelyi védők csak szabálytalanul tudtak megakadályozni a 16-os előtt. Az elvégzett szabadrugást Szarvas élesen belőtte a kapu elé, és a jó ütemben érkező Cseke előrevetődve 6 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte (0-1). Ezután a Haladás vette át a játék irányítását. Meddő mezőnyfölénybe került, de igazi gólhelyzetet nem tudott teremteni a jól tömörülő vendégek kapuja előtt. A Haladás játékában kevés volt az elgondolás, minden támadást középen erőltettek. A szélekről elfeledkeztek, és ezért a jól és lelkesen védekező győriek minden meg-megújuló Haladás-támadást biztosan vertek vissza. A félidő utolsó perceiben ismét a vendégek kezdeményeztek, de ekkor már az ő támadásukban sem volt gólveszély.

Mihalecz edző változtatott csapata összeállításán a szünetben. Levitte Király Ernőt és helyette a középpályára Balassát hozta, és az eddig középpályást játszó Usvatot küldte a támadósorba. Ez a szerkezeti változtatás meghozta a Haladásnak a támadókedvét, mert a hazaiak román származású támadójátékosa sokkal agresszívabban és lendületesebben játszott, mint az első félidőben szerepelt csatártársa. A győriek nem készültek fel erre a változtatásra, és percek teltek el a játékidőből, míg kapcsolni tudtak. Ez az időszak jelentette tulajdonképpen a hazai csapat számára azt a lehetőséget, hogy ledolgozza hátrányát. Támadás támadást követett Molnár kapuja ellen, de csak a 71. percben született gól. Jobboldali szögletrugás után Kovács átívelt labdáját a győri védők röviden tudták felszabadítani, Tóth P. csapott le rá, majd az alapvonalig vezette, onnan kapu elé ívelt. A labda a felső kapufát érintette, majd visszapattant és a befutó Fehér Cs. két lépésről a hálóba fejelt (1-1). Ezután még nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat, ráérzett a lehetőségre, hogy van keresnivalója az ETO ellen. Ez azonban későinek bizonyult, mert hiába alakítottak ezután még két-három helyzetet, ezeket már nem tudták kihasználni.

A végig változatos, küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született.