Videoton FC Fehérvár - Siófoki Bányász FC 2 : 3 17:00

2021.04.30, 19:44
    1997. május 24., szombat (tud) - Labdarúgó NB I., 33. forduló:

Videoton FC-Fehérvár - Siófoki Bányász 2-3 (0-0)
    Székesfehérvár, 5 000 néző, V: Bede

gólszerzők: Korsós (63.), Tóth A. (89.), illetve Filipovic (48.), Kovács (82.), Sallai (88.)
    sárga lap: Kovács B. (30. p.), Bimbó (75.)
    piros lap: Makrickij (35.)
    cserék: Horváth A. helyett Tóth A. (52.), illetve Kirchmayer helyett Carajev (64.), Perger helyett Ördög (76.), Szabó Z. helyett Kolovics (84.)
    jók: Bíró, Dvéri, Monye, Korsós, illetve Brakszatórisz, Kriston, Kovács B., Filipovic

Videoton FCF:
    Bíró - Schindler, Makrickij, Urbanas - Horváth, Dvéri, Monye, Vancsa - Takács, Korsós, Róth

Siófoki Bányász:
    Brakszatórisz - Kriston, Virág, Bimbó, Juhász - Kovács B., Sallai, Kirchmayer, Perger - Filipovic, Szabó Z.

Meglepően bátran kezdett a Siófok. Ez érthető is volt, hiszen főleg nekik rendkívül fontos, hogy pontot szerezzenek, és elkerüljenek az osztályozós helyről. Komoly gólhelyzet viszont inkább a fehérváriak előtt adódott. A 17. percben Vancsa pontos beadását Korsós 10 méterről jó helyzetben vágta kapu fölé. A 25. percben is Korsós volt a főszereplő, jobb oldali szabadrúgására kiindult Brakszatórisz, így csak bravúrral tudta léc fölé tolni a labdát. A 32. percben Kirchmayer 20 méteres, pattogós lövése kipattant Bíróról, de erre nem számítottak a siófoki csatárok, s így végül könnyedén védett a kapus. A 35. percben Szabó Z. lopott el egy átadást, lefutotta Makrickijt, aki a 16-os előtt lerántotta a csatárt. A játékvezető piros lappal büntette a szabálytalanságot. Kirchmayer szabadrúgása a felső lécről vágódott ki.

Szünet után kitűnően kezdett a Siófok, a 48. percben Kirchmayer jobb oldali szabadrúgását Virág fejjel megcsúsztatta, s Filipovic két méterről a jobb alsó sarokba kotorta a labdát (0-1). A 63. percben egyenlített a Videoton, Urbanas kapáslövését Brakszatórisz csak röviden hárította, s Korsós 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-1). A 82. percben ismét megszerezte a vezetést a Siófok, Kovács B. átadásával Kriston lépett ki a fehérvári védők közül, s 14 méterről a hosszú sarokba lőtt (1-2). A 88. percben Sallai hagyta faképnél ismét a fehérvári védőket, és a kimozduló Bíró mellett 15 méterről lőtt a kapuba (1-3). A 89. percben Dvéri a középpályáról ívelt kapu elé, s Tóth A. 10 méterről fejelt a kapu bal oldalába (2-3.)

Mindkét csapat nagy lelkesedéssel játszott, de a kiállítás után emberelőnyét és helyzeteit jobban kihasználó Siófok megérdemelten szerezte meg a győzelmet.