Újpesti TE - Tiszakécske FC-Eurobusz 3-0 (1-0)

gólszerzők: Szanyó (1., 63.), Tóth N. (75.)
    sárga lap: Jenei (73.), Kovács Z. (81.), illetve Szántó (20.), Barna (53.), Cimpian (60.)
    cserék: Kiskapusi helyett Árgyelán (65.), illetve Szántó helyett Szarvas (73.)
    jók: Szanyó, Zombori, Pető, Tóth N., illetve Unyatyinszki

ÚTE:
    Szűcs Lajos - Kiskapusi, Sebők, Szlezák - Pető, Jenei, Szanyó, Zombori, Tóth N. - Babati, Kovács Z.

Tiszakécske FC-Eurobusz:
    Nagy Zs. - Balla L., Izsák, Barna - Maczkó, Molnár, Unyatyinszki, Mike, Cimpian - Balla M., Szántó

Bár az NB I-es mezőnyben az egyik legjobban erősített a tavalyi ezüstérmes Újpest, mégis a nyitófordulóban az újonc Tiszakécske ellen több kulcsjátékosát is nélkülözni kényszerült a lila-fehér gárda. A játékengedélyek késése miatt nem léphetett szombaton pályára Kozma, Eszenyi, Véber és Monye sem.

Az újpesti szurkolók szempontjából álomszerűen kezdődött a mérkőzés. Rögtön középkezdés után Kovács indította a bal szélen Tóth N.-t, akinek beadását a Bundesliga másodosztályából visszatért Szanyó mellel maga elé tette, majd 12 méterről átemelte a labdát a kapujából kilépő Nagy Zs. fölött (1-0). Az első félidőben még három százszázalékos helyzetet dolgozott ki a hazai gárda, ám ezek rendre kimaradtak. Szanyó iratkozhatott volna fel újra a góllövők listájára, ám cselsorozata végén a védők közbe tudtak avatkozni, így a labda éppen Kovács Z. elé került, aki viszont az elvetődő kapus lábát találta el tíz méterről. Később Babati bal oldali beadása után Pető fejese landolt a felső kapufán, majd egy formás Szanyó-Babati-Kovács Z. akció végén a Szalonikibe készülő csatár előrevetődve küldte a kapura a labdát, de Nagy Zs. egy gyors vetődéssel még a gólvonal előtt elcsípte azt. Bár az alaposan felázott pálya miatt rengeteget hibáztak a játékosok, az iramra nem lehetett panasz, és ehhez hozzájárult a bátran futballozó Tiszakécske is, igaz, helyzetig nem nagyon jutottak a vendégek.

Fordulás után ott folytatódott a játék, ahol abbamaradt. Folyamatos újpesti támadások során csak az volt a kérdés, mikor születik meg a lilák második gólja. Erre a 63. percben került sor, amikor Babati jobboldali beadását Szanyó 12 m-ről kapásból küldte laposan a jobb alsó sarokba (2-0). Középkezdés után Unyatyinszki révén szépíthetett volna a Tiszakécske - megjegyzendő: ez volt a vendégek egyetlen valamirevaló helyzete -, de a vendégek középpályása nagy szóló után mellé lőtt. A 75. percben dőlt el végleg a mérkőzés és a három pont sorsa. Egy előrevágott labdára Tóth N. rajtolt. Elsőre ütközött egy védővel, ám szerencséjére a labda előtte maradt, ő pedig 15 m-ről higgadtan emelt Nagy Zs. fölött a hosszú sarokba (3-0). Innentől kezdve már kicsit a közönségnek is játszott az újabb helyzetek sorát kidolgozó UTE. Zombori távoli lövése centiméterekkel kerülte el a kaput, Szanyó 22 m-es szabadrúgásánál Nagy kapusnak bravúrra volt szüksége, Sebők fejesénél pedig a gólvonalról mentettek a védők.

A két csapat közötti tudáskülönbséget jól tükrözte a mérkőzés, az újonc tiszakécskeiek végig védekezésre kényszerültek a lendületesen és olykor tetszetősen játszó újpestiekkel szemben. A villámgyors vezető gól után tulajdonképpen csak az volt a kérdés, hány góllal nyerik a bajnoki címre áhítozó hazaiak a mérkőzést.

2021.04.25, 19:37
    I. perc: Az UTE tizennyolc másodperccel a kezdőrúgás után vezetést szerzett. Kovács pöccintett a bal oldalon meginduló Tóth elé, aki az oldalvonal mellől, a tizenhatos vonalának magasságából középre adott. A jobbösszekötő helyén érkező Szanyó a tizenhatos vonalán mellel átvette a labdát, majd a kiinduló Nagy felett a kapu jobb oldalába emelt. 1-0