Győri ETO FC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 2 : 1 19:00

Győri ETO FC - Zalahús ZTE FC 2-1 (0-1)
    Győr, 2000 néző, V: Piller

gólszerzők: Fehér (47.), Mracskó (51.), illetve Szabó II. (39. p., 11-esből)
    sárga lap: Salagean (20.), Mracskó (85.), illetve Csóka (32.), Sebők (43.), Szabó I. (76.)
    csere: Fodor helyett Csató J. (66.), Cseke helyett Szarvas (78.), Mracskó helyett Zahorán (85.), illetve Gál helyett Szőke (68.), Casoltan helyett Molnár (35.)
    jók: Lakos, Stark, Fehér, illetve Sebők, Kámán

Kezdőcsapatok:

Győri ETO FC:
    Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Fodor, Csató S., Cseke, Salaegan - Fehér, Vayer

Zalahús ZTE FC:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Csóka, Tóth - Sebők, Szabó II., Gaál, Németh - Kálmán, Casoltan (Molnár 35.)

Zuhogó esőben és erős szélben a Győr kezdett valamivel aktívabban, de az első veszélyes akciót a vendégek vezették a 6. percben, amikor Casoltan baloldali szöglet után alig fejelt kapu fölé. Öt perc múlva Sebők már a hálóba is talált, de a lest jelző bírói sípszó után. A 18. perc hozta az első hazai helyzetet, ám Vayer 16 m-es lövését blokkolták a zalaegerszegi védők. Mivel a hazai irányító középpályásokat szoros emberfogással kikapcsolták a játékból a zalaegerszegi védők, a Győr nem tudott igazából fölénybe kerülni. Emiatt az ETO-védők kényszerültek előretörésekkel helyzetbe hozni társaikat, nem sok sikerrel. A 39. percben egy rosszul elvégzett győri szabadrúgás után Kálmán egyedül törhetett kapura, Lakos a büntetőterületen belül buktatta. A jogos 11-est Szabó II. értékesítette (0-1).

Gyors góllal kezdte a második félidőt a hazai csapat, a 47. percben Cseke jobb oldali beadását Fehér fejelte a bal sarokba (1-1). Az 51. percben Cseke hosszú labdával indította a jobb szélen Mracskót, aki 30 méterről kapura lőtt, és a labda a meglepődött Vlaszák keze között a hálóban kötött ki (2-1). A vezető győri gól után hosszú percekre beszorult a hazai csapat, a Zalaegerszeg küzdött az egyenlítő gólért. Ezt látva a győriek edzője védőt cserélt be támadóért. Az utolsó negyedórára ismét a hazai csapat került fölénybe, és előbb Csató J. a 75. percben, majd Szarvas a 83. percben veszélyeztetett szabadrúgásból.

Küzdelmes mérkőzésen a második félidőre feljavult győriek fordítani tudtak és megérdemelten tartották otthon a három pontot a nyitómérkőzésen.