Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Újpesti TE 1 : 2 19:00

Zalahús ZTE FC - Újpesti TE 1-2 (1-1)
    Zalaegerszeg, 12 000 néző, V: Ábrahám

gólszerzők: Kámán (5.), illetve Herczeg (24.), Tóth N. (80.)
    sárga lap: Casoltan (6.), Kámán (42.), Molnár B. (46.), illetve Kiskapusi (22.)
    cserék: Németh helyett Molnár A. (73.), Molnár B. helyett Szőke (85.), illetve Zombori helyett Babati (68.), Véber helyett Kvasz (90.)
    jók: Kovács N., Szabó II. Casoltan, illetve Herczeg, Kovács Z., Sebők, Tóth N.)

Kezdőcsapatok:

Zalahús ZTE FC:
    Vlaszák - Csóka, Szabó I., Gaál - Molnár B., Sebők J., Szabó II. Kovács N., Németh - Kámán, Casoltan

ÚTE:
    Szűcs Lajos - Kiskapusi, Sebők V., Szlezák - Fehér, Jenei, Zombori, Véber, Tóth N. - Herczeg, Kovács Z.

Már az első percben megszerezhette volna a vezetést az ÚTE. Herczeg beadását Zombori tiszta helyzetből 7 m-ről szúrta kapura, de Vlaszák lábbal hárított. Az első percekben egyik csapatnak sem sikerült mezőnyfölényt kiharcolnia, aztán a 6. percben az újpesti védők nagyot hibáztak, Kiskapusi még ezt tetézte azzal, hogy lyukat rúgott a 16-oson belül, és Kámán 8 m-ről a bal sarokba lőtt (1-0). A 7. percben Németh beadását Casoltan 7 m-ről fejelte a bal sarok mellé. A 10. percben Szabó I. 30 m-es szabadrúgása zúgott el a jobb felső sarok mellett. A túloldalon Jenei 24 m-ről csavart a bal felső sarok mellé. A 18. percben Szabó II. fejesét Szűcs kiütötte, majd Kámán ismétlését lábbal hárította a fővárosiak kapusa. A 24. percben váratlanul egyenlített az Újpest, Tóth N. cselezte ki a zalai védőket, 10 m-es lövése kipattant a jobb kapufáról, Herczeg remek ütemben érkezett és 7 m-ről a bal felső sarokba lőtte a labdát (1-1). Az egyenlítő gólt követően megzavarodott a hazai csapat, a fővárosiak azonban nem tudtak élni a lehetőséggel, bár a 29. percben Kovács Z. éles szögből a bal kapufát találta el. A 38. percben Véber 17 m-es szabadrúgása messze elkerülte a zalaiak kapuját. A félidő hajrájára visszavettek az iramból a csapatok, és mezőnyjátékkal teltek a játékrész utolsó percei.

Nagy lendülettel kezdett fordulás után a hazai csapat. Az 50. percben Németh lépett ki, majd Szabó II. elé tálalt, aki 5 m-ről a kifutó Szűcsbe lőtt. Ezt követően egy szögletrúgás végén a fővárosi kapu gólvonalán gurult végig a labda. Az 55. percben Casoltan cselezte ki az ÚTE védelmét, de szerelték az utolsó pillanatban. Nem sokkal később az ZTE román csatára 18 m-ről lőtt a léc fölé. A 62. percben Fehér tört előre, de 10 m-es lövését Vlaszák bravúrral védte. A 67. percben Casoltan 14 m-es lövését Szűcs bravúrral ütötte a léc fölé. A hajrában a kitámadó ZTE mellett az egyetlen újpesti akció a 80. percben gólt hozott. Herczeg futott el a jobb oldalon, beadását Tóth N. az elcsúszó Vlaszák mellett, éles szögből a bal felső sarokba lőtte (1-2).

Ezen a találkozón is érvényesült a labdarúgás örök szabálya, ami úgy szól, hogy amelyik csapat kihagyja helyzeteit, az bűnhődik. A ZTE a mérkőzés nagy részében irányította a játékot, ám a kapu előtt rendre hibáztak játékosai. Az újpestiek kevesebb lehetőségüket remekül kihasználták és így elvitték a három pontot.