Budapesti VSC - Békéscsabai Előre FC 3 : 0 19:00

BVSC - Békéscsabai EFC 3-0 (0-0)
    Szőnyi út, 1000 néző, V: Szabó Zs.

gólszerzők: Csordás (49.), Usvath (74.), László (82.)
    sárga lap: Erős (71.), Bondarenko (87.), illetve Erdei (20.), Fazekas (49.)
    csere: Komlósi helyett Rósa D. a szünetben, Potemkin helyett Csordás a szünetben, illetve Kálai helyett Dobi (67.), Fazekas helyett Dani (71.), Takács helyett Balázs (77.)
    jók: Usvath, Csordás, illetve Todorovics

Kezdőcsapatok:

BVSC:
    Koszta - Komlósi, László, Bondarenko, Füzi - Csillag, Csiszár, Erős, Usvath - Kiss I., Potemkin

Békéscsabai EFC:
    Fülöp - Balog Z., Diczkó, Erdei, Valentényi - Fazekas, Raducu, Takács, Kálai - Todorovics, Stoica

Lendületesebben kezdett a BVSC, mezőnyfölényt harcolt ki, az első negyedórában mégis leginkább a vasutas szurkolók virtuóz dobosa szórakoztatta a közönséget. Üdítő kivételt csupán Csiszár jobblábas lövése jelentett. A hazaiak játékosa 17 méterről a felső kapufát találta telibe.

A 15. percben Csillag hagyta ki a mérkőzés első igazi gólhelyzetét: egy balról keresztbelőtt labda elszállt a kapujából kivetődő Fülöp előtt, a BVSC középpályása azonban elhamarkodottan az üres kapu mellé lőtt.

Kiegyenlítődött a játék, a Békéscsaba több veszélyes támadást is vezetett, de az utolsó átadásokba rendre hiba csúszott. A 28. percben Bondarenko 5 m-es fejesét bravúrral védte a vendégcsapat kapusa.

Kiegyenlített első félidő után igazságos eredménnyel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

Vasutasgóllal kezdődött a második félidő. A 49. percben a baloldalról beívelt labdát a szünetben csereként beállt Csordás 8 méterről továbbította a békéscsabai kapuba (1-0).

A gyors gól érezhetően megfogta a vendégeket, nem tudták az első félidőben nyújtott játékukat produkálni, így a BVSC egymás után vezethette támadásait.

A 74. percben góllá érett a hazai fölény. Jobboldali szögletet követően nem tudtak felszabadítani a vendégvédők és Usvath 16 méterről egyből kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

A második gól végleg megtörte a lila-fehéreket és a 82. percben megpecsételődött a sorsuk. Rósa D. ugratta ki László Csabát, aki zavartalanul vezethette rá a labdát Fülöp kapusra, majd a kimozduló portás mellett 15 méterről a bal alsó sarokba helyezett. (3-0).

Második félidei játékával a BVSC magabiztosan tartotta otthon a három pontot, a Békéscsaba nem tudott felnőni lelkesebb ellenfeléhez.