Siófoki Bányász FC - Tiszakécske FC-Eurobusz 3 : 2 19:00

2021.04.25, 18:21
    1997. augusztus 25., hétfő (tud) - Labdarúgó NB I., 5. forduló:

Siófoki Bányász - Tiszakécske FC-Eurobusz 3-2 (0-1)
    Siófok, 3000 néző, V: Arany

gólszerzők: Ördög (48., 63.), Kovács B. (53.), illetve Maczkó (30.), Szarvas (68.)
    cserék: Sallai helyett Szabadi (38.), Pest K. helyett Ördög (a szünetben), Szabó Z. helyett Hanák (68.), illetve Thaly helyett Bujáki (70.), Unyatinszki helyett Mike (75.), Török helyett Szarvas (65.)
    jók: Bimbó, Győri, László, Kovács B., Ördög, illetve Barna, Maczkó, Unyatinszki, Szántó

Kezdőcsapatok:

Siófoki Bányász:
    Posza - Kovács B, Bimbó, Juhász, László - Győri, Pest K, Sallai, Perger - Soós, Szabó Z.

Tiszakécske FC-Eurobusz:
    Nagy Zs - Balla L., Barna, Thaly, Maczkó - Molnár, Nagy L., Unyatinszki - Balla M., Török, Szántó

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat nagy lendülettel és harcosan játszott. Negyedóra eltelte után a Bányász átvette a játék irányítását, a vendégek pedig kontrákkal próbálkoztak. Sok kihagyott hazai helyzet után a 30. percben Balla erős lövését Posza kiütötte, a labda a jobboldalon felfutó Maczkó elé került aki 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot (0-1). Az első félidő utolsó negyedórája a gyors vendégeké volt, ám a tiszakécskeiek két- három esetben is gólnak látszó helyzetekben hibáztak.

Szünet után egy egész más felfogásban játszó Bányász lépett a pályára, és így a hazaiak 5 perc alatt megfordították az eredményt. A 48. percben Ördög a kifutó kapus felett emelt a léc alá (1-1). Az 53. percben Kovács Béla 20 méterről bődületes erővel a bal felső sarokban küldte a labdát (2-1). A vezetés meghozta a hazaiak játékkedvét, továbbra is erősen szorongattak, s ennek eredményeként a 63. percben Ördög közelről nem hibázott (3-1). A 65. percben Juhász óriási hibájából Szarvas szépített (3-2). A hátralévő időben is harcias és nagyiramú volt a mérkőzés, de a végén mind a két csapat erősen elfáradt és belenyugodott az eredménybe.

A második félidőben nyújtott kitűnő játéka alapján a Siófok megérdemelten szerezete meg első hazai győzelmét.