Siófoki Bányász FC - Diósgyőri FC 1 : 0 19:00

Siófoki Bányász SE - Diósgyőri FC 1-0 (0-0)
    Siófok, 2500 néző, V: Tóth V.

gólszerző: Szabó Z. (77.)
    sárga lap: Pest R. (32.), Juhász (34.), Perger (88.), illetve Földvári (43.)
    cserék: Sallai helyett Sós (63.), Pest K. helyett Szabó Z. (46.), Ördög helyett Szabadi (85.), illetve Ternován helyett Varga (52.)
    jók: Posza, Bimbó, László, Győri, Szabó Z., illetve Rácz, Földvári, Farkas, Buliga

Siófok:
    Posza - Juhász, Bimbó, László, Perger - Kovács B., Győri, Sallai, Pest K. - Ördög, Pest R.

Diósgyőr:
    Rácz - Földvári, Ternován, Farkas, Kovács I. - Nagy, Kákóczi, Buliga, Fischer - Kulcsár, Jakab

Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés, az első percekben a vendégek lendületes támadásokkal veszélyeztették a hazai kaput. Később a siófokiaknak két óriási helyzetük maradt kihasználatlanul. Továbbra is igen nagy volt az iram, miközben kemény belemenések követték egymást mind a két részről. A diósgyőriek két szabadrúgással veszélyeztették a siófoki kaput, ám Posza mindkétszer hárított. Jellemző a mérkőzésre, hogy az első igazi támadásból származó kapura lövés a 40. percben történt. Az utolsó öt perc Bányász-rohamokkal telt el, eredménytelenül.

Nagy lendülettel kezdte a második félidőt a siófoki csapat, a vendégek kontrákkal próbálkoztak. Mindkét oldalon sok volt a kihagyott helyzet, részben a csatárok tehetetlensége, részben az igen határozott védők miatt. Végül is a 77. percben megszületett a mérkőzés egyetlen gólja, amikor Szabó Z. kiugrott a védők között, s a kimozduló Rácz mellett a hosszú sarokba lőtt (1-0). A gól után a hazai csapat továbbra is nagy kedvvel rohamozott, de Rácz két esetben is holtbiztos helyzetben mentett.

Végig hatalmas küzdelem jellemezte a mérkőzést és sok balszerencsés vereség után némi szerencsével, de megérdemelten nyert a siófoki csapat. A jól játszó Diósgyőr végig egyenlő ellenfél volt.