Ecker-Stadler FC - Győri ETO FC 0 : 1 19:00

Ecker-Stadler FC - Győri ETO FC 0-1 (0-1)
    Akasztó, 5000 néző, V: Hajdó

gólszerző: Szarvas (45.)
    sárga lap: Kovács Zs. (28.), Hleba (35.)
    cserék: Borgulya helyett Holló (46.), Demkovics helyett Farkas T. (50.), Kovács Zs. helyett Hadár (75.), illetve Vayer helyett Cseke (75.), Bodor helyett Ferenczi (84.), Szarvas helyett Csató J. (87.)
    jók: Nagy G., Kertész, Hleba, illetve Lakos, Stark, Gőgh, Szarvas

Ecker-Stadler:
    Nagy G. - Kertész - Schultz, Reskó, Demkovics - Kovács Zs., Jeremejev, Korol, Molnár Z., Hleba - Borgulya

Győri ETO:
    Molnár L. - Lakos - Korsós, Stark - Mracskó, Szarvas, Csató S., Gőgh, Puglits - Bodor, Vayer

Zöld-fehér zászlóerdőbe borult szombat délután Akasztó, több százan kísérték el Győrből a kedvenceket, ami érthető is, hiszen az ETO biztosan áll a tabella élén.

A stadionban folytatódott a remek hangulat, ami a játékosokra is pezsdítően hatott, hiszen nyílt sisakkal, támadó szellemben kezdtek a csapatok. Más kérdés, hogy a kapuk igazából nem kerültek veszélybe az első negyedórában. A 22. percben Mracskó kapásból, vagy 30 m-ről tüzelt, a labda a keresztlécről pattant vissza a mezőnybe. Mindjárt jött a válasz a másik oldalon: Hleba 18 m-ről lőtt nem sokkal fölé. Jó iramú küzdelem folyt a pályán, a hazaiak Korol vezérletével méltó ellenfelei voltak a jól játszó listavezetőnek. A félidő befejező harmadában fölénybe került a Győr, a 36. percben Szarvas veszélyes szabadrúgását hárította Nagy, majd a 40. pecben Bodor 10 m-es lövésénél parádézott az akasztói hálóőr. A 45. percben aztán góllá érett a győri mezőnyfölény. Bodor cselezte le magát az alapvonalig, majd pontosan gurított vissza, és Szarvas senkitől sem zavartatva, 6 m-ről passzolt az üres kapuba (0-1).

A második játékrészt hazai rohamok vezették be, hatalmas nyomás nehezedett a győri védelemre. A vendégek kontrákkal veszélyeztettek, ám az 57. percben Szarvas 14 m-ről gyengén Nagy ölébe emelte a labdát. Érdekes volt a találkozó, a Stadler játszott mezőnyfölényben, de a villámgyors győri támadók megugrásai is mindig veszélyesek voltak. A félidő közepétől már az ETO játékosai birtokolták többet a labdát, a 74. percben Szarvas 18 m-es szabadrugását Nagy tornászta ki a bal alsó sarok elől. A találkozó befejező szakaszában hatalmas erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért a hazaiak, de a kék-fehér csatárok nem bírtak a roppant masszív vendégvédelemmel. A lelkes és népes győri szurkolói had hatalmas tapssal köszönte meg kedvencei újabb idegenbeli sikerét.

Heves iramú mérkőzésen a Stadler végig egyenlő ellenfele volt a listavezetőnek, de a ziccerig kidolgozott helyzetből szerzett találattal összességében megérdemelt győzelmet aratott az ETO.