Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Vasas Danubius Hotels 2 : 1 19:00

Zalahús-ZTE FC - Vasas Danubius Hotels 2-1 (0-0)
    Zalagerszeg, 9000 néző, V: Kiss G.

gólszerzők: Castoltan (60.), Németh (73.), illetve Pál (83.)
    sárga lap: Szabó II. (62.), Sebők (89.), illetve Aranyos (90.)
    cserék: Molnár B. helyett Molnár A. (72., helyette Varga T. 87.), Szabó II. helyett Kámán (76.), illetve Tóth A. helyett Gricajuk (56.), Herczeg helyett Kuntic (72.)
    jók: Vlaszák, Szabó I., Casoltan, Gál, illetve Végh, Galaschek, Herczeg

Kezdőcsapatok:

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I. Zs., Filó - Szőke, Molnár B., Szabó II. Zs., Gaál, Németh - Sebők J., Casoltan

Vasas:
    Végh - Mónos, Juhár, Aranyos - Herczeg, Geress, Szilveszter, Galaschek, Tóth A. - Hámori, Pál

Lövésváltásokkal kezdődött a mérkőzés. A fővárosiak részéről Geress, míg a hazaiaknál Szabó II. lőtt a léc fölé. Aztán a folytatásban a Vasas harcolt ki mezőnyfölényt, az egerszegiek megpróbáltak kontrázni, kevés sikerrel. A kapuk alig kerültek veszélybe.

A 20. percben Sebők futott el a jobb oldalon, beadását az utolsó pillanatban Casoltan elől tisztázta szögletre Geress. A szöglet után Molnár B. lőtt az üres kapu fölé. A 25. percben Gaál ugratta ki Casoltant, aki éles szögből, 8 m-ről a bal kapufát találta el. Nem sokkal később Gaál egyedül lépett ki, rávezethette a labdát Véghre, de az egerszegi játékos gyenge lövését lábbal hárította a Vasas kapusa. Nem sokkal később Szőke az ötösről lőtt Végh kezébe.

Sorra hagyta ki a helyzeteit a hazai csapat. A fővárosiaknak az első harminc percben még helyzetük sem volt. A 32. percben egy remek kontraakció végén Aranyos 14 m-es lövését védte Vlaszák. A 34. percben ismét megvillantak a fővárosiak, Szilveszter beadását Pál 5 m-ről fejelte rá, de Vlaszák nagy bravúrral hárított.

Fordulás után Casoltan ugratta ki Szabó II-t, akinek 10 m-es lövését Végh szögletre ütötte. Nem sokkal később Molnár B. feje felett átszállt a labda a hazaiak ötösén, de Galaschek 6 m-es lövését Vlaszák bravúrral védte. A 60. percben egy remek akció végén megszerezte a vezetést a hazai csapat. Sebők iramodott meg a jobb oldalon, beadását Casoltan 8 m-ről spárgázta a hosszú sarokba (1-0). A középkezdést követően Mónos jobboldali beadását Vlaszák kivetődve mentette Hámori elől. Nem sokkal később Galaschek 3 m-es lövését hatamas reflexszel hárította a Zalahús-ZTE kapusa. A 68. percben Casoltan lépett ki egyedül, Juhár utolsó emberként buktatta, de a bírói síp néma maradt. Lüktető volt a mérkőzés, mindkét kapu előtt sok helyzet adódott. A 73. percben aztán tovább növelte előnyét a hazai csapat. Casoltan indította Molnár A.-t, akinek beadását Németh három lépésről lőtte a kapuba (2-0). A 75. percben a csereként beállt Kuntic keverte meg a hazai védelmet, de 10 m-ről alig lőtt a hosszú sarok mellé. A hajrában beszorult az egerszegi csapat, de hősiesen védekeztek a zalaiak. A 83. percben azonban Pál mégis mattolta a ZTE védelmét, és 10 m-ről a kifutó Vlaszák mellett a hosszú sarokba lőtt (2-1).

Folytatta remek sorozatát a Zalahús-ZTE együttese. A hazaiak hatalmas lelkesedéssel játszva megérdemelten nyertek a jó képességű fővárosiak ellen, és ezzel megszakították a Vasas vidéki győzelmi sorozatát.