Gázszer FC-Agárd - Budapesti VSC-Zugló FC 1 : 1 17:00

Gázszer FC - BVSC-Zugló FC 1-1 (0-1)
    Székesfehérvár, 3500 néző, V: Kurmai

gólszerzők: Puskás (52.), illetve Erős (22. p.)
    sárga lap: Nagy (32.), Salacz Z. (68.), Medvid (72.), illetve Kiss (27.), László (33.), Szin (73.)
    cserék: Nagy helyett Németh R. (64.), Toldi helyett Füzesi (79.), illetve Cseke helyett Barna (56.), Csillag helyett Potemkin (75.)
    jók: Szalai, Puskás, Nagy, Bekő, illetve László, Bondarenko, Füzi Á., Bükszegi

Kezdőcsapatok:

Gázszer:
    Matus - Varga E., Szalai, Salacz J. - Toldi, Puskás, Nagy, Bekő, Salacz Z. - Tieber, Medvid

BVSC:
    Koszta - Zováth, László, Bondarenko - Szin, Erős, Cseke, Csillag, Füzi Á. - Bükszegi, Kiss

A vendégeknél Mezey György helyett Bognár György látta el az edzői teendőket.

Első alkalommal találkozott a két csapat egymással, így érthetően tapogatózó játékkal indult a mérkőzés. Előbb a vendégek alakítottak ki gólhelyzetet, később viszont a Gázszer támadott többet. A 22. percben Bükszegi lesen kapta a labdát, a Gázszer kapujától 35 m-re, a partjelző nem intett, így a játékos kapura vezette a labdát, majd amikor Matus kimozdult Erős elé tálalt, aki az üres kapuba lőtt (0-1). A gól után néhány percre érthetően megtorpant a Gázszer, kapkodott, később azonban újra többet támadott és volt is dolga Kosztának, így többek között a 42. percben, amikor Salacz Z. beadását Tieber a bal oldali kapufára lőtte.

Bátrabban kezdett a szünet után a hazai együttes és az 52. percben - igaz védelmi hibából - sikerült egyenlíteniük. Toldi jobb oldali beadása átszállt a túloldalra, az alapvonalról Tieber középre fejelt és Puskás 1 m-ről a kapuba kotorta a labdát (1-1). A gól után mindkét csapat igyekezett nagyobb sebességre kapcsolni. A fővárosiak ebben a játékrészben is többet birtokolták a labdát, de a hazaiak szórványos kontraakciói is rendre veszélyt jelentettek Koszta kapujára. A 88. percben mégis a vendégek szerezhettek volna ismét vezetést. Zováth jobb oldali beadását Potemkin 7 m-ről a kimozduló Matus felett a kapu fölé juttatta.

Küzdelmes, közepes iramú és színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény született.