Diósgyőri FC - Haladás VFC-Milos Sped 3 : 2 15:00

2021.02.25, 20:07
    1997. október 4. szombat (tud) - Labdarúgó NB I., 12. forduló:

Diósgyőri FC - Haladás VFC-Milos Sped 3-2 (1-2)
    Diósgyőr, 12 000 néző, V: Puhl

gólszerzők: Jakab (37.), Farkas J. (66.), Kovács T. (83.), illetve Kovács S. (24.), Gabala (33.)
    sárga lap: Zugor (40.), Tóth N. (50.)
    cserék: Ruskó helyett Kákóczki (46.), Túróczi helyett Volár (60.), Jakab helyett Domokos (85.), illetve Fehér helyett Király (46.), Plókai M. helyett Bonchis (66.) Kovács S. helyett Vidóczi (79.)
    jók: Kovács T., Farkas J., Varga S., Földvári, Buliga, illetve Gabala, Baumgartner, Kovács S.

Kezdőcsapatok:

Diósgyőr:
    Rácz - Varga S., Földvári, Nagy S., Kovács T. - Turóczi, Farkas J., Buliga, Ruskó - Jakab, Kulcsár

Haladás:
    Rott - Varga K., Tóth N., Gabala, Zugor - Baumgartner, Kovács S., Balassa, Balogh - Fehér, Plókai M.

Az első húsz percben szinte egyetlen említést érdemlő esemény sem történt, rendkívül alacsony színvonalú játékkal telt az idő. A 24. percben váratlanul vezetéshez jutottak a vendégek. Kovács S. kapta a bal összekötő helyén a labdát, egy csellel befelé kanyarodott, majd 18 méterről félmagas lövést eresztett meg. Rácz kapus csak beleérni tudott, s a labda a kapu bal oldalában kötött ki (0-1).

A 33. percben növelte előnyét a vendégcsapat. Kovács S. pontos indításával Gabala lépett ki a védők közül, elvitte Rácz mellett a labdát, majd 14 méterről az üres kapuba gurított (0-2). A 37. percben szépítettek a hazaiak. Buliga jobb oldali szögletét követően Jakab öt méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-2).

A 66. percben Buliga beívelését röviden mentették a védők. A labdára Farkas érkezett, és 22 méterről egyből a jobb alsó sarokba bombázott (2-2). Ezt követően nagy fölénybe került a hazai együttes, a szombathelyiek beszorultak. A meg-megújuló rohamok a 83. percben újabb diósgyőri gólt eredményeztek. Farkas J. baloldali szögletét Rott röviden öklözte ki, Kovács T. pedig 22 méterről laposan a kapuba lőtt (3-2).

Az első félidő nagy csalódást hozott, ugyanis a hazaiak rengeteg hibával és álmos futballal rukkoltak elő. A fordulást követően a DFC ötödik sebességi fokozatba kapcsolt, és nyomasztó fölényt harcolt ki. A szombathelyiek csak a védekezéssel törődtek, magukra húzták ellenfelüket, így csak idő kérdése volt, mikor szakad át a gát. A piros-fehérek második félidei teljesítményükkel rászolgáltak a győzelemre.