Újpesti TE - Videoton FC Fehérvár 2 : 1 17:00

Újpesti TE - Videoton FCF 2-1 (2-1)
    Megyeri út, 4000 néző, V: Kurmai

gólszerzők: Szanyó (38.), Herczeg (45.), illetve Dvéri (40.)
    sárga lap: Zombori (24.), illetve Korsós (9.), Schindler (26.), Makrickij (55.)
    csere: Herczeg helyett Kvasz (67.), Szanyó helyett Eszenyi (80.), illetve Urbonas helyett Miklós (80.)
    jók: Szlezák, Fehér, Véber, illetve Véri, Schindler

ÚTE:
    Szűcs - Kiskapusi, Kozma, Szlezák - Jenei, Véber, Fehér, Zombori - Herczeg, Szanyó, Kovács Z.

Videoton:
    Bíró - Dulic, Makrickij, Schindler - Tóth A., Urbonas, Dvéri, Róth - Takács, Walckner, Korsós

Tóth Vencel és Piller Sándor után Kurmai Zoltán sem lopta be magát az újpesti szurkolók szívébe. Ismert, a lila-fehér hívek szemüvegén átnézve a Vasas elleni mérkőzésen ténykedő Tóth, illetve a Ferencváros elleni találkozón dirigáló Piller egyformán "elévülhetetlen" érdemeket szerzett a hazaiak vereségében. Kurmai első ítéletei azt jelezték, ez a tendencia folytatódik... Később a bíró javított megítélésén, miután helyesen kezezés miatt érvénytelenítette Korsós gólját.

A hazaiak fölényét helyzetek sora jelezte, amelyek közül a legnagyobb Herczeg fordulásból leadott lövése volt, ezt Bíró kiöklözte. A 25. perctől állandósult az újpesti fölény, a vendégek csak elvétve lépték át a felezővonalat, jobbára saját 16-osukra kényszerültek a folyamatos hazai támadások miatt. A 38. percben érett először góllá az Újpesti csapatmunka: Zombori a baloldalról ívelt szabadrúgásból középre, Szanyó 12 méteres ívelt fejese pedig a jobb alsó sarokban kötött ki (1-0). Gyorsan válaszolt azonban a Videoton, két perc múlva ugyanis Dvéri 20 méterről nagy gólt lőtt Szűcs kapujába (1-1). Mégis előnnyel térhettek pihenőre az Újpestiek, mert a szünetet jelző sípszó előtt Zombori jobboldali kiugratását Herczeg lőtte 12 méterről laposan a hosszú sarokba (2-1).

Alaposan visszaesett az iram és a színvonal is az első félidőhöz képest. Ennek elsődleges oka az volt, hogy az Újpest megelégedett az egygólos vezetéssel, visszahúzódott saját térfelére. Így is növelhette volna előnyét, amikor a 47. percben Véber indításával Herczeg mehetett egyedül kapura. A csatár lövésébe azonban beleért Bíró, a gólvonal felé csorgó labdát pedig Schindler kivágta. A másik oldalon Dvéri 25 méteres bombáját Szűcs nagy bravúrral ütötte ki a bal felső sarok elől. Támadgatott a Videoton és Tóth A. lövésével az egyenlítést is megszerezhette volna, ám a labda centiméterekkel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A hajrában Korsós tört még igéretes helyzetben kapura, ám végül kiszorított helyzetből az oldalhálóba lőtt.

Első félidei teljesítménye alapján megérdemelte a győzelmet az Újpest, ám a második játékrészben érthetetlen módon csak a védekezéssel törődtek a hazaiak. A Videoton bátrabb támadójátékkal a döntetlent mindenképpen megszerezhette volna.