Békéscsabai Előre FC - Debreceni VSC-Epona 1 : 1 16:30

2016.05.15, 22:49 (szerk.: 2021.01.23, 21:39)
    Békéscsabai Előre FC - Debreceni VSC 1-1 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6000 néző
    V.: Vágner (Ring, Tompos)
    Békéscsaba: Vámos 6 — Raducu 5 — Czipó 5, Dávid 6 — Balog 5, Sándor 5, Stoica 4, Kerényi 6, Valentényi 6 — Belvon 5, Fülöp Z. 5. Edző: Pásztor József
    Debrecen: Nagy Z. 6 — Goian 6 — Stupar 6, Szatmári 6 — Vadicska 5, Pető 5, Szanyó 4, Szabó T. 5. Ulveczki 6 — Dombi 5, Sira 4. Edző: Herczeg András
    Csere: Sira helyett Ilea (5), Szanyó h. Harangi (6) mindkettő a szünetben, Stoica h. Pozsár (5) az 56., Ulveczki h. Madar (-) a 74., Belvon h. Vörös (-) a 85. percben.
    Gólszerző: Belvon (11-esből) a 28., Ilea (11-esből) az 53. percben.
    Sárga lap: Fülöp Z. (Pető felrúgásáért) a 6., Pető (reklamálásért) a 27., Czipó (Sira felvágásáért) a 36., Kerényi (Ulveczki lábát elkaszálta) a 66., Raducu (Ilea felvágásáért) a 68., Sándor (Harangit ellökte) a 80. percben.
    Szögletarány: 8:6 (6:3)

28. perc: Belvon sokadik hosszú beívelése Czipó felé szállt, amikor Vadicska a 16-oson belül kézzel beleért a labdába, a tőle három lépésre álló Vágner játékvezető azonnal a 11 -es pontra mutatott. A büntetőt Belvon laposan a bal sarokba lőtte a jobbra vetődő Nagy Zoltán mellett, 1-0.
    53. perc: Harangi cselezgetett már a csabai 16-oson belül, Raducu kétszer is elvétette a labdát, Harangi lábát azonban nem, hiszen összeakasztotta, amiért Vágner ismét a büntetőpontra helyeztette a labdát. Ilea nagy erővel, a balra vetődő Vámos mellett a kapu jobb oldalába bombázott, 1-1.
    Jócskán akadt dolga a két kapusnak a kelet-magyarországi rangadón. (Fotó: Such Tamás)

Az is bizonyítja, hogy nagy tétje van a kelet-magyarországi rangadónak: csaknem ezer hajdúsági szurkoló kísérte el csapatát a Kórház utcai stadionba. Igaz, a vendégek egyike-másika alaposan felönthetett a garatra már út közben, ugyanis a helyi rendőrség már a mérkőzés előtt kénytelen volt kiszűrni egy-két renitenskedőt.
    Ettől függetlenül jó hangulatban kezdődött az összecsapás, és nagy elánnal vetették küzdelembe magukat a csapatok.
    Rövid időn belül a csabaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, amit elsősorban annak köszönhettek, hogy a középpályás soruk nem csak jól szűrte meg a debreceni próbálkozásokat, hanem még szervezésre is maradt idejük. E téren főleg Kerényi és Valentényi jeleskedett, mindketten igyekeztek helyzetbe hozni az elöl lévőket. A csabai
    támadások kezdetben csak riogatták Nagy Zoltán kapust, ugyanis sokáig baj volt az irányzékkal, ám egy idő után egyre többször akadt dolga a debreceniek portásának, hiszen ahogy haladt előre az idő, úgy váltak pontosabb tüzérekké a hazai lövészek.
    Igaz, ennek ellenére egy büntetőből esett találattal szerezték meg a vezetést a házigazdák, és mivel a Debrecen erre sem reagált igazán, egyre inkább úgy tűnt, innen sétálva szerzik meg a három pontot a csabaiak. Annál is inkább, mert továbbra is zömében előttük adódtak lehetőségek.
    A debreceni védelem ugyan még jól állt a lábán, ám a vendégek középpályás sora gyengélkedett, különösen Szanyó nem nyújtotta azt, amit vártak tőle.
    A fordulás után egy másik Debrecen lépett a pályára. Sokkal harcosabbak voltak és szervezettebbek is.
    A békéscsabaiak ugyanakkor mintha a korábbi hetek teljesítményét kezdték volna lemásolni. Megfeledkeztek a támadásokról, s a középpályások is kevésbé szűrték a debreceni akciókat. Egyre inkább a védekezéssel kezdtek törődni, amivel magukra hozták az ellenfelüket. Igaz, nagy fölényt továbbra sem harcolt ki a hajdúsági gárda, de egyre több dolga akadt most már Vámos kapusnak is. A vendégek is büntetőből érték el találatukat és ezután sem pezsdült meg semmi, továbbra is a maga medrében folyt a játék.
    A finisbe kanyarodva egyre többen elfáradtak, ez rányomta bélyegét a mérkőzés hátralévő részére.
    Tulajdonképpen mindkét csapat elégedetten vonult az öltözőbe, hiszen egyik sem szenvedett vereséget.

Edzői nyilatkozatok
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Az első játékrészben aránylag jól játszottunk, több lehetőségünk is volt a gólszerzésre. A mai Békéscsaba ilyen helyzeteket nem hagyhat ki. Ha 2—0-ra alakul az eredmény, másképp játszott volna a csapat, megnyugodott volna, és megnyerjük a mérkőzést.
    — Szikrázott olykor még a levegő' is, nem csak a pályán, a lelátón is feszült volt a hangulat...
    — A sok kemény belemenést követően sokszor voltak a füvön a játékosok, s noha nem szívesen foglalkozom a játékvezető ténykedésével, de Petőt ki kellett volna állítania Vágnernek. Már nyúlt a sárgáért, ami a második lett volna a debreceni labdarúgónak, de megúszta figyelmeztetéssel. Egy FIFA-játékvezető ne mérlegeljen!
    — A Békéscsaba, úgy tűnik, az idény legjobb játékával rukkolt ki.
    — Igen, voltak szép támadások, jó megoldások, s az első félidő teljesítménye még gólokkal is kecsegtetett. De azokat ki kellett volna használni.
    — Szünet után alábbhagyott a lendület.
    — Elismerem, hogy a második játékrészben jobb volt a Löki, mégis azt mondom, hogy ha a Haladás ellen nyerni tudtunk 1—0-ra, akkor a Debrecen ellen gólarányt kellett volna javítani.
    — Ez az egy pont milyen értékű?
    — Egy pici megnyugvást jelent csupán, hiszen nekünk akkor lett volna jó, ha ezen a meccsen hat pontot szerzünk, hiszen a neheze most jön, aminek első állomása az FTC lesz. Ezért is segített volna a Debrecen elleni győzelem.
    Herczeg András, a Debrecen edzője:
    — Óriási küzdelem zajlott a pályán, noha folyamatos játék nem alakult ki, inkább taktikai csata volt. Labdarúgóink az első félidőben nem mertek igazán játszani, sokat kapkodtak, idegesek voltak. Szünet után azonban többet birtokoltuk a labdát, sikerült egyenlítenünk is, s úgy érzem, az egy pontot megérdemeltük.
    — Milyennek tűnt csapata játéka?
    — Végig feszült volt a mérkőzés. Többnyire nem úgy és nem azt játszottuk, amit szerettünk volna, s ez különösen az első félidőre igaz. Idegenben sokszor nem sikerült úgy szerepelnünk, ahogy illett volna, vagy ahogy szurkolóink is elvárnák. Az egyenlítés után viszont már nem volt olyan hatékony a támadójátékunk sem, ezért a döntetlent magamban elfogadtam. Ugyan mi minden találkozón a győzelem igényével állunk ki, de a mai mérkőzésen felfokozott idegi állapotban játszottunk. Győzni akartunk, de nem sikerült.