Gázszer FC - Siófoki Bányász FC 3 : 1 18:45

2020.09.20, 16:02
    Székesfehérvár, 1998. április 20. hétfő (tud) - Labdarúgó NB I., előrehozott mérkőzés a 28. fordulóból:

Gázszer FC - Siófoki Bányász 3-1 (2-1)
    Székesfehérvár, 2000 néző, V: Kiss B.

Gázszer:
    Kövesfalvi - Lőrincz, Szalai, Salacz Z. - Salacz J., Árki, Nagy, Puskás, Medvid - Földes, Tiber

Siófok:
    Posza - Kovács B., Bimbó, László - Kriston, Győri, Pest K., Sallai, Perger, Ördög, Szabó Z.

gólszerzők: Szalai (16.), Árki (44.), Tiber (52.), illetve Szabó Z. (42.)
    sárga lap: Árki (52.), illetve Kriston (19.), László (28.), Perger (75.)
    csere: Földes helyett Király (70.), illetve Ördög helyett Szabadi (61.), Pest K. helyett Szlobodszkij (71.)
    jók: Medvid, Tiber, Szalai, Nagy, illetve Győri, Szabó Z.

A hazai együttes, a Gázszer kezdett jobban. Többet támadtak Tiberék, tervszerűbben játszottak és a 16. percben meg is szerezték a vezetést. Szalai 22 méteres nagyerejű szabadrúgására Posza elmozdult balra, majd igyekezett lábbal visszanyúlni, de nem tudott hárítani, a labda térdéről a hálóba vágódott (1-0). A 22. percben Szabó Z. üres kapuba tartó lövését Lőrincz vágta ki a gólvonal elől. A 39. percben növelhette volna előnyét a Gázszer: Puskás átadását azonban Földes elhamarkodta. A 42. percben egyenlített a Siófok: Ördög átadasát Szabó Z. kapta tisztán és 15 méterről a hosszúsarokba lőtt (1-1). Negyvennegyedik perc: Földes bal oldali szögletét Medvid lőtte kapura, Árki beleszúrt a lövésbe és így került a labda a kapu baloldalába (2-1).

Szünet után is folytatta ötletes támadójátékát a Gázszer és az 52. percben növelte előnyét. Medvid beadását Puskás fejelte a kapu előterébe, Tiber Bimbót megelőzve 4 méterről fejelt a kapu bal oldalába (3-1). Kiegyenlített volt a játék, de az agárdi együttes volt aktívabb, 79. percben tovább növelhették volna előnyt, ugyanis Tiber 4 méterről fejelt a kapuba, de Tamási közben tévesen lest jelzett, mire Kiss Béla nem adta meg a gólt.

A Gázszer teljesen megéredemelten győzött az ezúttal kicsit mérsékelt teljesítményt nyújtó Siófok ellen.