Szombathely, 1998. május 16., szombat (tud.) - Labdarúgó NB I., 31. fordulójában:

Szombathely, 6000 néző (módosított nézőszám), V: Kiss G.

gólszerzők: Negrau (61.), illetve Tiber (7. - 11-esből, 89.), Földes (79.),
    sárga lap: Koller (7.), Balassa (53.), Negrau (59.), illetve Bekő (28.), Lőrincz (55.), Tiber (56.), Nagy L. (66.)
    piros lap: Balassa (70.)
    csere: Koller helyett Fehér (a szünetben), Negrau helyett Király (81.), Balogh helyett Vidóczi (83.), illetve Lőrincz helyett Toldi (64.), Medved helyett Szekeres (78.)
    jók: Baumgartner, illetve Tiber, Földes, Szalai

Haladás:
    Rott - Varga, Tóth M., Koller, Zugor - Bonchis, Balassa, Baumgartner, Balogh - Kovács, Negrau

Gázszer:
    Kövesfalvi - Lőrincz, Szalai, Salacz Z. - Bekő, Nagy L., Puskás, Medvid, Salacz J. - Földes, Tiber

Hidegzuhanyként érte a szombathelyi szurkolókat, amikor a 7. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Nagy Lajost a 16-oson belül Koller buktatta és a megítélt 11-est Tiber biztosan lőtte a kapu jobb oldalába (0-1).

A gól után felpörgött a hazai csapat, egymás után öt szögletrúgást harcolt ki, de ezeket nem tudta gólra váltani. Ezután folyamatosan a Haladás irányította a játékot, a vendégek gyors kontratámadásokat vezettek, de ezek sem voltak pontosak, így a hazaiak kapuja már nem került veszélybe. A két 16-os között folyt inkább a küzdelem, eseménytelenül.

A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat és 64. percben sikerült egyenlíteniük: Baumgartner bal oldalról beívelt labdáját Negrau 9 m-ről, előrevetődve fejelte a jobb alsó sarokba (1-1). A Haladás továbbra is kezében tartotta a játék irányítását, de nem boldogult a jól védekező agárdiakkal.

A 79. percben Toldi átadása után Földes becsapott két szombathelyi védőt, majd 11 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (1-2). A 89. percben Tiber a Haladás 16-osa előtt elvette a labdát Tóth Miklóstól, majd a kiinduló Rott mellett a kapu jobb oldalába helyezett (1-3).

A gyors Tibert nem tudták tartani a szombathelyi védők, így a Gázszer biztosan győzte le a szétesően játszó hazaiakat.

A minden csapatrészében jobb teljesítményt nyújtó Gázszer megérdemelten szerzett három pontot.