Videoton FC Fehérvár - III. Kerület FC 5 : 0 19:30

2019.02.19, 10:38
    Székesfehérvár, 1998. augusztus 7., péntek (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 3. fordulójában:

Videoton FCF - III. Kerület FC 5-0 (1-0)
    Székesfehérvár, 2000 néző, V: Makai

gólszerző: Lukács (39., 88.), Tóth A. (50.), Waltner (78., 82.),
    sárga lap: Urbonas (54.), illetve Lendvai (53.), Sibalya (84.)
    csere: Kuntics helyett Waltner (64.), Vancsa helyett Lázár (76.), Urbonas helyett Szilágyi (80.), illetve Kun helyett Kovács N. (a szünetben), Urbányi helyett Sibalya (59.), Kecskés helyett Johnson (68.)
    jók: Lukács, Waltner, Tóth A., illetve Lendvai, Wukovics

Videoton:
    Milinte - Tóth A., Makrickij, Schindler - Máriási, Puskás, Vancsa, Urbonas, Zsivóczky - Kuntics, Lukács

III. Kerület:
    Lippai - Schultz, Gáspár, Metzger - Lendvai, Kun, Bence, Urbányi, Tordai, Kecskés - Wukovics

Meglepően bátran kezdett a Kerület. Az első percben Kun beadása zavart okozott a fehérvári védelemben, Lendvai pedig 6 m-ről kapura fejelt, ám Milinte jó érzékkel védett.

Ezt követően beszorult a budapesti csapat, szinte végig a vendégek térfelén folyt a játék. A vendégvédelem azonban Lippai kapus vezetésével hárítani tudta a hazai támadásokat.

A 28. percben mégis a Videoton kapuja előtt alakult ki gólhelyzet. Wukovics a bal oldalról tálalt Kun elé, a teljesen tisztán álló középpályást azonban annyira meglepte a lehetőség, hogy rosszul találta el a labdát, így az a kapu mellé került. A Videoton sorozatban alakította ki helyzeteit. A 32. percben Máriási jobb oldali beadását Lukács 8 m-ről alig fejelte mellé. A 36. percben Zsivóczky beadását Lukács lőtte kapura, Lippai bravúrral védett, a fehérvári csatár 14 m-ről ismételhetett, de az óbudai kapus ezúttal is hárítani tudott.

A 39. percben érett góllá a hazaiak fölénye. Zsivóczky 21 m-es szabadrúgásból a kapu bal oldala felé csavarta a labdát, amit Lippai szögletre védett. Máriási sarokrúgását Lukács 8 m-ről kapura fejelte, a vendégvédők pedig csak a gólvonalon túlról tudtak menteni. Georgiou partjelző intésére azonban Makai játékvezető megítélte a találatot.

Szünet után nagy lendülettel kezdett a Videoton és az 50. percben tovább növelte előnyét. Lukács jobboldali átadása jó helyzetben találta Tóth A.-t, aki 14 m-ről, kapásból lőtt a léc alá (2-0). A 78. percben Máriási jobb oldali beadását Waltner 5 m-ről csúsztatta a kapu közepébe (3-0). A 82. percben Lukács átadását Waltner tiszta helyzetben, 7 m-ről gurította az üres kapuba (4-0). A 88. percben Szilágyi átadását Lukács a kifutó Lippai fölött emelte a kapu közepébe (5-0).

Különösen a szünet után játszott nagy fölényben a Videoton és helyzeteit kihasználva ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.