Újpest FC - Nyírség-Spartacus FC 1 : 0 18:00

2019.02.03, 15:41
    Budapest, 1998. október 3., szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 10. fordulójában:

Újpest FC - Nyírség-Spartacus FC 1-0 (0-0)
    Megyeri út, 2000 néző, V: Makai

gólszerző: Tóth N. (57.)
    sárga lap: Tóth N. (61.), illetve Czap (53.)
    csere: Szanyó helyett Kvasz (79.), Pető helyett Bérczy (80.), Tóth N. helyett Lőw (88.), illetve Kirchmayer helyett Janics (72.), Sira helyett László (78.)
    jók: Kiskapusi, Kopunovics, illetve Celeszki, Szabó

Újpest:
    Bíró - Sebők - Kiskapusi, Szlezák - Jenei, Pető, Szanyó, Fehér, Tóth N. - Kopunovics, Kovács

Nyíregyháza:
    Celeszki - Czap - Ács, Szatke - Sira, Kondora, Szabó, Karkusz, Kiss Gy. - Kirchmayer, Novák

A vendégek alakították ki az első gólhelyzetet. A 9. percben Kirchmayer lőtt 14 m-ről kapura, Sebők azonban beleért a labdába és mentett. Négy perccel később a másik oldalon Pető tört be a 16-oson belülre, majd a kapu mellé helyezett. A 17. percben Szanyó távoli szabadrúgása után a felső léc fölött szállt el a labda.

Az Újpest nem igazán tudott ellenfele fölé kerekedni, veszélyeshelyzeteket nem dolgoztak ki a lila-fehérek Celeszki kapuja előtt. A nyíregyháziak kontratámadásokkal próbálkoztak, de ők sem jártaksikerrel.

A 35. percben Kovács egyedül futott kapura, majd 14 m-ről megcélozta a nyíregyházi kapu jobb sarkát, de Celeszki könnyen védtea gyenge lövést.

Nem sokkal később Kirchmayer erőteljes szabadrúgását hárította Bíró.

Az 57. percben megszerezte a vezetést az Újpest: Kopunovics a baloldalról középre ívelt, Tóth N. pedig 6 m-ről a jobb sarokba fejelt (1-0).

A gól után sem javult a találkozó színvonala. A hazai csapat támadott, de az utolsó pillanatokban rendszerint mentettek a vendégek. A 71. percben Fehér ziccerbe került, de kissé kisodródott, így Celeszki megfoghatta a labdát. A 81. percben Szabó végzett el szabadrúgást 25 m-ről, és az újpesti kapu fölé bombázott. Négy perc múlva Tóth N. újabb gólt szerezhetett volna, de 10 m-ről csúnyán a felső léc fölé lőtt. A 90. percben Kopunovics lövését védte a nyíregyházi kapus.

A gyenge színvonalú mérkőzésen az Újpest éppen egy góllal volt jobb a nyíregyházi csapatnál.

2. avatar: lattila2
    2018.01.17, 11:21
    Újpest-Nyíregyháza 1-0 (0-0)
    Megyeri út, 3000 néző V.: Makai
    Újpest: Bíró - Sebők - Kiskapusi, Szlezák - Jenei, Pető (Bérczy, 80.), Szanyó (Kvasz, 79.), Fehér Cs., Tóth N. (Löw, 88.) - G. Kopunovics, Kovács Z. Szakvezető: Várhidi Péter Nyíregyháza: Celeszki - Ács, Cap, Szatke, Kiss Gy. - Sira (László, 78.), Kondora, Szabó A., Karkusz - Novák, Kirchmayer (Janics, 72.)
    Szakvezető: Őze Tibor
    1-0: Az 56. percben Tóth Norbert Kopunovics bal oldali beadását 8 méterről középről fejelte a kapu jobb oldalába.
    A MECCS ELEMZÉSE
    A bajnok játszott az újonccal, de a látottak alapján ez nem derült ki. A hazaiak második félidei aktívabb játékukkal megérdemelték a minimális arányú győzelmet és ezzel a három pontot.
    A MECCS EMRERE
    Tóth Norbert
    Amellett, hogy sok támadásban részt vett, góljával eldöntötte a mérkőzést csapata javára. Ezenkívül is volt még egy nagy lehetősége, de lövése a kapu fölé szállt.
    A MECCS PILLANATA
    A 92. percben az újpesti térfél közepéről szabadrúgáshoz jutott a Nyíregyháza. Kapusuk, a kitűnően védő Celeszki óriási sprintet kivágva felrohant az újpesti tizenhatoshoz, nyilván azzal a szándékkal, hogy zavart keltsen, és esetleg kiegyenlíthessen csapata. Ez nem sikerült és szerencséjére: amikor újpesti játékoshoz került a labda, a játékvezető lefújta a mérkőzést.
    A nagy találkozás
    Várhidi Péter és Őze Tibor útjai ha csak 90 percre is, de ismét összefutottak. Az Újpest vezetőedzője még aktív játékos volt a BVSC-ben, amikor Őze Tibor volt a Vasutasok pályaedzője KistelekMstván mellett. Útjaik ezután elváltak, Őze Ku- vaitba szerződött, Várhidi pedig miután felhagyott az aktív játékkal, az ifik edzője lett. Amikor az újpesti ificsapathoz „igazolt", akkor az ő helyét a Kuvaitból visszatért Őze Tibor vette át. Teltek, múltak az évek, és most vezető edzőkként és ellenfélként találkoztak újra a Megyeri úton. Az Újpest és a Nyíregyháza mestere szívélyesen üdvözölték egymást. Az a jókívánságot azonban, hogy: „Sok sikert” ezúttal inkább elhagyták.
    Várhidi Péter:
    - Maximálisan elégedett vagyok játékosaim hozzáállásával. Az ismert okok miatt újra fel kell építeni a csapatot, ennek első állomása volt ez a mai győzelem, amit úgy érzem, megérdemeltünk.
    Őze Tibor:
    - Rendkívül bosszant, hogy akkor vesztettük el a mérkőzést, amikor feljövőben voltunk, és gólszerzésre is lehetőségünk volt. Kis szerencsével pontot szerezhettünk volna.

Forrás: Békés Megyei Hírlap, 1998-10-04