Videoton FC Fehérvár - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 1 : 2 19:00

2019.02.01, 13:06
    Székesfehérvár, 1998. október 18., vasárnap (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 11. fordulójában:

Videoton FC Fehérvár - Zalahús ZTE FC 1-2 (1-1)
    Székesfehérvár, 3500 néző, V: Tóth V.

gólszerzők: Csordás (4.), illetve Sebők J. (15.), Ferenczi (55.)
    sárga lap: Horváth A. (6.), illetve Filó (23.), Kocsárdi (91.)
    csere: Vancsa helyett Lázár (56.), Horváth A. helyett Djurisics (58.), illetve Szabó I. helyett Csóka (50.), Szabó II. helyett Babati (72.), Németh helyett Casoltan (80.)
    jók: Csordás, Puskás, illetve Ferenczi, Sebők, Arany

Videoton:
    Milinte - Schindler, Csordás, Makrickij, Schneider - Puskás, Horváth, Vancsa, Zsivóczky - Kuntics, Waltner,

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Molnár B., Filó - Szőke, Arany, Szabó II., Németh - Sebők J., Ferenczi

Verebes József, a Videoton új vezetőedzője alaposan feltüzelte csapatát, remekül kezdett a hazai együttes és már a negyedik percben megszerezte a vezetést. Zsivóczky ívelt be szögletet a jobb oldalról és Csordás hét méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-0).

A 15. percben egyenlítettek a vendégek Szabó II. lövése kipattant, és Sebők 24 méterről nagy erővel lőtt az elmozduló Milinte fölött a felső léc alá (1-1).

A hátralévő félórában változatos, küzdelmes játékot láthattak a nézők, mindkét kapu előtt több lehetőség is adódott a gólszerzésre, de ezeket nem használták ki a csatárok.

A szünet után két biztató hazai támadást követően a 55. percben a vendégegyüttes szerzett vezetést. Németh baloldali beadását Sebők az alapvonal közeléből visszafejelte a teljesen egyedül hagyott Ferenczihez, aki 5 méterről a jobb felső sarokba lőtte a labdát (1-2).

Mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatát. Akárcsak az első félidei gólok után, a vendégek második találatát követően is kiegyenlítetté vált a játék, ám a Videotonnak nem sikerült az egyenlítés.

Verebes József nem tudta felrázni a Videotont, így az érettebben, taktikusabban játszó ZTE megérdemelten győzött.