Győri ETO FC - III. Kerület FC 3 : 0 16:00

2019.01.24, 13:15
    Győr, 1998. november 21. szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 16. fordulójában:

Győri ETO FC - III. Kerület FC 3-0 (2-0)
    Győr, 6000 néző, V: Juhos
    gólszerzők: Korsós (27.), Vayer (30.), Salagean (86.)
    sárga lap: Somogyi (21.), illetve Filó (4.), Lendvai (16.), Vincze (67.)
    csere: Vayer helyett Lazar (73.), Balla helyett Szarvas (78.), illetve Bencze helyett Brandhuber (83.)
    jók: Korsós, Csiszár, Somogyi, illetve Varga, Kun

Győr:
    Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Csiszár, Somogyi, Salagean - Baumgartner, Balla, Vayer

III. Kerület:
    Lippai - Filó, Varga, Metzger - Kovács, Tordai, Vincze, Kun - Lendvai, Bencze, Bodor

Győri rohamokkal indult a mérkőzés, de gólhelyzetet a vendégcsapat teremtett az 5. percben, amikor Lakos elcsúszott egy bal oldali beadás után, Bodor azonban 11 méterről nem tudott a kapuba továbbítani. A kihagyott helyzet ellenére felbátorodott a Kerület, hosszú percekig a győri térfélen tartotta a labdát, védekezésre kényszerítve a hazaiakat. Negyedóra után ismét ETO-percek következtek elsősorban Somogyi lövésekkel fűszerezve. Helyzetbe azonban nem tudtak kerülni a győri csatárok.

A 27. percben megtört a jég, Baumgartner-Korsós összjáték után legutóbb a válogatottban is gólt szerzett jobbhátvéd a bal sarokba lőtt (1-0).
    A 30. percben jött az újabb hazai gól, Balla ugratta ki kitűnő labdával Vayert, aki a kifutó kapus mellett a jobb sarokba helyezett (2-0).

A második félidő kimaradt győri helyzettel indult: Balla csak a kapussal állt szemben, aki fölött átemelte a labdát, ám a lövés elkerülte a vendégek kapuját. A 60. percben ismét Balla került helyzetbe, aki Vayer beadása után 6 méterről a kapusba lőtt. A vendégcsapat kétgólos hátránya ellenére nem adta fel, és ha tehette, bátran támadott. A 74. perc ismét kimaradt hazai helyzetet hozott, ezúttal a frissen beállt Lazar hagyott ki egy helyzetet.
    A befejező percekben is sorra dolgozta ki a helyzeteit a Győr, és ezek egyikéből a 86. percben Salagean 12 méteres lövéssel növelte csapata előnyét (3-0).

A minden csapatrészében jobb győriek sima győzelmet arattak a lelkes, de kapura veszélytelen Kerület ellen.