Videoton FC Fehérvár - Dunaferr SE 4 : 4 16:00

1. avatar: Timbuktu
    2020.09.10, 11:12
    A rekordok oldalon javítható!

2019.01.24, 12:10
    Székesfehérvár, 1998. november 21. szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 16. fordulójában:

Videoton FC Fehérvár - Dunaferr SE 4-4 (1-4)
    Székesfehérvár, 2000 néző, V: Ábrahám

gólszerzők: Vancsa (45., 85.), Waltner (73. - 11-esből, 80.), illetve Nicsenko (1., 8.), Tököli (10.), Lengyel (43.)
    sárga lap: Salamon (63.), Ja:kl (90.)
    piros lap: Mikler (73.)
    csere: Puskas helyett Kellner (16.), Kuntics helyett Györök (a szünetben), Zsivóczky helyett Róth (58.), illetve Lengyel helyett Popovics (80.), Tököli helyett Cseke (82.)
    jók: Waltner, Vancsa, Urbonas, illetve Zavadszky, Nicsenko, Lengyel

Videoton:
    Milinte - Puskas, Makrickij, Urbonas, Mester - Szalai, Kuntics, Vancsa, Zsivóczky - Waltner, Djurisics

Dunaferr:
    Kovacsevics - Milovanovics, Salamon, Mikler - Rósa, Lengyel, Ja:kl, Jeremejev - Zavadszky, Nicsenko, Tököli

Kitűnően kezdett a Dunaferr, már az első percben Zavadszky beadását Nicsenko 4 méterről fejelte a kapu bal oldalába (0-1).

A 8. percben ismét Zavadszky volt a kezdeményező, beadását Lengyel fejelte középre, amit Nicsenko 3 méterről bólintott a kapu közepébe (0-2).
    A 10. percben ismét Zavadszky játszotta át a Videoton bal oldali védelmét, beadását Tököli 10 méterről lőtte a kapuba (0-3).
    A harmadik gól után már többet kezdeményezett a Videoton, de a Dunaferr magabiztosan hárított minden támadást. A 43. percben Jeremejev jobb oldali beadását elvétették a fehérvári védők és Lengyel estében, 10 méterről a kapu közepébe lőtt (0-4).
    A 45. percben szépített a Videoton: Zsivóczky beadását Djurusics fejelte Vancsa elé, aki 4 méterről lőtt a kapuba (1-4).
    A szünet után jelentősen megváltozott a játék képe, a Videoton vette át a játék irányítását. A 73. percben Vancsa emelését a rosszul kimozduló Kovacsevics mellett Mikler kézzel hárította, ezért piros lapot kapott, a büntetőt pedig Waltner értékesítette (2-4).
    A kiállítás után még jobban rohamozott a hazai együttes, a 80. percben Szalai szögletét Vancsa fejelte tovább és Waltner 4 méterről csúsztatta a labdát a kapu jobb oldalába (3-4).
    Öt perccel később egyenlített a Videoton: Urbonas 30 méterről lőtt kapura, a labdába Vancsa belenyúlt, amely így irányt változtatott és védhetetlenül került a kapu jobb oldalába (4-4).

A Dunaferr 4-0-ás vezetés után a második félidőben az eredmény tartására törekedett, visszaálltak a kapujuk elé, így a jól hajrázó Videoton megérdemelten harcolta ki az egy pontot.