Videoton FC Fehérvár - MTK Hungária 0 : 1 16:35

2019.01.16, 12:05
    Székesfehérvár, 1998. március 20., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 21. fordulójában:

Videoton FC Fehérvár - MTK Hungária FC 0-1 (0-1)
    Székesfehérvár, 3000 néző, V: Kiss G.

gólszerző: Filipovics (öngól, 39.)
    sárga lap: Szamosi (42.)

Videoton:
    Milinte - Mester (Bobory, 62.), Kozma, Schindler - Szalai, Tóth, Nagy, Filipovics (Györök, a szünetben), Róth (Szilágyi, 74.) - Waltner, Vancsa

MTK:
    Babos G. - Molnár, Szekér, Komlósi, Szamosi - Erős, Halmai, Balaskó (Babos Á., 83.), Madar - Kenesei, Preisinger (Elek, 90.)

7. perc: Kenesei pörgetését csak üggyel-bajjal hárította Milinte.
    23. perc: Madar átadását Preisinger 10 méterről csavarta centiméterekkel a kapu mellé.
    31. perc: Tóth jobb oldali beívelését Babos G. a 16-osra kifutva, vetődve védte Vancsa elöl.
    35. perc: Kenesei 17 méteres szabadrúgását a bal alsó sarokból tornázta ki Milinte.
    39. perc: Kenesei jobb oldalról belőtt labdáját a menteni akaró Filipovics, 6 m-ről saját kapujába vágta (0-1).
    60. perc: Erős 14 méterről gólhelyzetben célozta meg a bal alsó sarkot, Milinte szögletre mentett.
    73. perc: Preisinger 12 méterről célozta meg a bal alsó sarkot, Milinte ismét szögletre hárított.
    74. perc: Jobb oldali támadás végén Kenesei 12 m-ről lőtt a kapuba, Kovács P. partjelző azonban - tévesen - lest jelzett és Kiss G. nem ítélt gólt.
    82. perc: Vancsa beadását a kaputól 6 méterre Györök elügyetlenkedte, így a labda óriási gólhelyzetben a kapu mellé csorgott.

Alacsony színvonalú, de küzdelmes találkozón a tavasszal továbbra is 100 százalékos bajnokjelölt határozottabb támadójátékával nyert.