Vasas Danubius Hotels - Budapesti VSC-Zugló FC 3 : 2 17:00

2018.12.30, 15:06 (szerk.: 2019.01.23, 15:45)
    Az MTI nem jelzi Hámori lapját, a Nemzeti Sport viszont igen (reklamálásért).

2018.12.30, 15:06
    Budapest, 1999. május 1., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 27. fordulójában:

Vasas Danubius Hotels - BVSC-Zugló FC 3-2 (0-0)

Fáy utca, 2500 néző, V: Szabó J.

gólszerzők: Juhár (52. - 11-esből), Pál (58.), Sowunmi (75.), illetve Détári (57.), Anghel (92.)
    kiállítva: Aranyos (36.), illetve Rósa D. (54.)
    sárga lap: Aranyos (23., 36.), illetve Bondarenko (70.)

Vasas:
    Végh - Juhár - Aranyos, Gricajuk, Mónos - Zombori, Galaschek, Szilveszter, Sowunmi (Sallai, 85.) - Pál (Koltai, 73.), Hámori (Eipl, 89.)

BVSC:
    Rott - Pomper - Füzi, Bondarenko - Rósa D., Csillag, Bérczy (Balogh Z., 58.), Forrai (Anghel, 73.), Usvat - Détári, Aubel

22. perc: Vendégszöglet után Aubel fejelt 5 m-ről kapura, a labda a felső lécről a gólvonal környékére pattant, majd a védők felszabadítottak. A BVSC-játékosok gólt reklamáltak, Szabó játékvezető azonban továbbengedte a játékot.
    31. perc: Sowunmi lépett ki a védők közül és kissé kisodródva, jobbról, 13 m-ről a jobb kapufát találta el.
    36. perc: Aranyos elvesztette a labdát a felezővonalnál, majd buktatta Rósát, amiért megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.
    51. perc: Hámori csetlett-botlott a vendégek 16-osán belül, elesett, felkelt, majd megint elesett, míg végül Szabó játékvezető 11-es ítélt. A büntetőből Juhár a bal alsó sarokba lőtt (1-0).
    54. perc: Rósát reklamálásért kiállította a játékvezető.
    57. perc: Bérczy lőtte középre a labdát a 16-os jobb sarkáról, Détári pedig 5 m-ről a kapuba helyezett (1-1).
    58. perc: Pál 15 m-ről lőtt a kapu közepébe (2-1).
    75. perc: Sowunmi betört a vendégek 16-osára és jobbról, 14 m-ről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba (3-1).
    92. perc: Miközben a nézőtérről felhangzó hármas sípszó miatt leállt a Vasas-védelem, Anghel senkitől sem zavartatva, 8 m-ről a bal alsó sarokba lőtt (3-2).

A helyzeteit jobban kihasználó Vasas némi szerencsével szerezte meg a győzelmet a közepesnél valamivel jobb színvonalú mérkőzésen.