Dunaferr SE - Ferencvárosi TC 1 : 0 16:00

Dunaújváros, 1999. szeptember 19., vasárnap (tud.) - A labdarúgó PNB 6. fordulójában:

sárga lap: Kiss Gy. (51.), Molnár Z. (75.), Ja:kl (76.), illetve Bárányos (40.), Nagy N. (67.), Kriston (80.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Salamon, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky, Ja:kl, Lengyel (Komódi (63.), Rósa H. (Nagy T., 63.) - Tököli (Cseke, 73.), Nicsenko

Ferencváros:
    Szűcs L. - Szűcs M., Lakos, Mátyus, Nagy N. - Kriston, Bárányos (Schultz, 69.), Kovács B. (Kulcsár, a szünetben), Füzi Á. (Lászka, 69.) - Tóth M., Horváth P.

20. perc: Zavadszky remekül lépett ki a védők közül a Fradi kapujától 20 m-re , majd önzetlenül - a kapussal szemben állva - a támadást kísérő Tököli elé gurított, aki 12 m-ről az üres kapuba helyezett (1-0).
    22. perc: Tóth M. cselezgetett a dunaújvárosi 16-oson belül az alapvonal közelében, amikor Éger rossz ütemben csúszott be. A megítélt tizenegyest Kovács B. gyengén a jobb alsó sarok irányába lőtte, de Rabóczki gyors vetődéssel megfogta a labdát.
    23. perc: Lengyel 15 m-es lövése zúgott el Szűcs kapuja fölött.
    36. perc: Tököli nagy lendülettel futott el a jobb oldalon, pontos beadását Rósa az ötös baloldali sarkáról estében a bal kapufára lőtte, amely onnan a hálóba pattant. Piller játékvezető - érthetetlen módon - azonban nem adta meg a gólt.
    39. perc: Tököli fordulásból 16 m-ről, ballal emelt, a labda a felső kapufára hullott.
    52. perc: Nicsenko indította Tökölit, aki a 16-osnál kicselezte Lakost, majd 7 m-ről a kapu mellé lőtt.
    71. perc: Komódi tört be a 16-oson belülre, Lakos akasztotta, ám Piller sípja néma maradt.
    85. perc: Nagy T. lépett ki a leshatáron, Mátyus először jó ütemben szerelt, majd estében buktatta a dunaújvárosi csatárt. A bíró ezúttal sem látott szabálytalanságot.

Az első játékrészben a hazaiak rengeteg helyzetet dolgoztak ki, és ha azokat értékesítik, akkor korábban eldönthették volna a találkozót.

2. avatar: Longinus
    2018.09.02, 14:54
    képSzűcs kapus hárítani próbál Tököli elől. Kép forrása: Dunaújvárosi Hírlap archívuma