Újpest FC - Vasas Danubius Hotels 4 : 1 17:00

2018.07.15, 12:49
    Budapest, 1999. december 8., szerda (MTI) - A labdarúgó PNB 14. fordulójából elmaradt mérkőzésen:

Újpest FC - Vasas Danubius Hotels 4-1 (2-1)
    Megyeri út, 5000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Kovács Z. (2.), Tóth N. (18., 67.), Zimmermann (90.), illetve Szili (27.)
    kiállítva: Herczeg Cs. (6.)
    sárga lap: Kovács Z. (25.), illetve Farkasházy (73.), Tóth A. (86.), Juhár (89.)

Újpest:
    Bíró - Kovács B., Tamási, Szlezák, Kiskapusi - Pető (Zimmermann, 80.), Csillag, Tóth N. (Tokody, 79.), Lőw - Kovács Z., Terjék

Vasas:
    Végh - Tóth A., Juhár, Herczeg Cs., László - Mónos (Tiber, 78.), Szili, Galaschek, Aranyos, Kabát (Farkasházy, 28.), Sowunmi

2. perc: Tóth N. futott el a bal oldalon, beívelését Terjék továbbcsúsztatta, Kovács Z. 10 m-re a kaputól levette, majd ballal a jobb sarokba helyezte a labdát (1-0).
    6. perc: Terjéket két Vasas-játékos, Juhár és Herczeg Cs. is üldözte, és utóbbi a 16-osnál felvágta az újpesti csatárt. Ábrahám játékvezető előbb Juhárnak mutatta fel a piros lapot, de partjelzője jelzésére korrigált és végül Herczeg Csabát küldte le a pályáról.
    18. perc: Kovács Z. jobbról, félmagasan középre lőtte a labdát, Tóth N. középről, 10 m-ről a bal sarokba lőtt (2-0).
    27. perc: Aranyost talpalták le a kaputól 14 m-re, Ábrahám közvetett szabadrúgást ítélt, amit Sowunmi legurítása után Szili a lábak között a kapu közepébe továbbított (2-1).
    57. perc: Mónos hazaadása rövidre sikerült, Terjék lecsapott rá, egyedül vezethette Végh kapujára a labdát, de a bal sarok mellé lőtt.
    67. perc: Terjék két cselt követően jó ütemben ugratta ki Tóth Norbertet, aki a kifutó Végh fölött a bal sarokba emelt (3-1.)
    90. perc: Terjék húzott el a bal oldalon, keresztbeívelését Kovács Z. továbbperdítette, és Zimmermann 14 m-ről a bal felső sarokba bombázott (4-1).

Az Újpest magabiztos, időnként tetszetős játékkal nyert a csaknem végig tíz emberrel játszó Vasas ellen.