UEFA Európa Liga 2. selejtezőkör 2. mérkőzés
ground : Craiova, Stadionul Ion Oblemenco
referee : Hunter Arnold (Észak-Írország), a 120+31 perctől Robinson Jamie
  1. sárga lap 23' Lovrić Ivan
    sárga lap 33' Kukoč Tonći
    sárga lap 52' Moretti Federico
    sárga lap 57' Moutari Amadou
    59' Vătăjelu Bogdan sárga lap
    93' Bancu Nicusor sárga lap
    111' Ioniţă Alexandru sárga lap
    sárga lap 115' Kamber Đorđe
    sárga lap 120+12' Batik Bence
    120+12' Carlos Fortes sárga lap
    - Banó-Szabó Bence

2019.08.02, 11:00 (szerk.: 2019.08.02, 16:55)
    Na ha ez Magyarországon történt volna meg nemhogy lefújták volna de még a galaxisból is kitiltották volna a Kispestet! Milyen Uefa pontban van benne amit a riporter mondott; szinte megfenyegették a bírót meg az ellenőrt, hogy jobban teszik ha lejátszák a meccset mert akkor a szúrkolóktól senki nem védi meg őket! Felháborító!

Meg voltam győződve hogy már meglesz.Így rúgni a 11-st...:(

Szerintem van esély hogy kizárják utólag a szőröstalpuakat.De ez a játék akkor is nagyon elkeserítő.Mountarinak valóban nem volt eddig nemhogy jó meccse megmozdulása sem.N Gog is kurva gyenge.

Amúgy meg mitől is félt ez a birói kar?Semmi extra nem volt ebben a lelátóban.Volt 500-600 ember aki szurkolt pár hangránát.Le kellett volna fújni mikor a bíró megsérült.

Amúgy ilyenkor nem a minimum minimuma hogy kiüritik a szektort mielőtt folytatják?

szerintem max játék nélkül megy tovább az Athén

De a játékvezető úgy döntött, a meccs folytatható - ezt utólag nem fogják felülbírálni már

Neki kell eldöntenie, hogy lefújja vagy sem.

Más a meccs, és más egy ilyen szituáció.

Ott neki kell döntenie, hogy biztosítva látja-e a folytatásra a rendet

Nyilván úgy gondolta, ez a fél perc már le fog menni simán, s a pályán (a büntetőkkel) dőljön el.

Olyan szabály nincs, hogy neki le kellett volna fújnia, s mivel nem tette, utólag átírják a meccs eredményét

Szintén más lett volna, ha a gránáttól egy kispesti játékos sérült volna meg

Akkor jogosan óvhatnának is akár.

Szerintem óvni kell, a jv nem volt döntésképes állapotban a robbanás miatt.

Az egy vicc, hogy olyant bemondhat egyáltalán a riporter, hogy azért nem lehet félbeszakítani és lefújni, mert a csendőrség azt mondta, hogy az esetben nem tudná garantálni a biztonságot.

A helyes döntés a Craiova kizárása lenne és ezáltal a Honvéd továbbjutása lenne, mert azt meg nem hinném, hogy az AEK játék és ellenfél nélkül mehetne tovább egy kieséses kupaszakaszban, olyan sincs.

Fel nem fogom hogy a nyugat miért karolja fel ezt az Ork román csürhe bandát?! Éjjel hangránátoznak a Kispesti Hotelnél, fejbe dobják, majd szinte megzsarolják a bírót...Magyar ellenes rigmusok tömkelege a meccsen.....És tényleg ha a Honvéd jutott volna tovább akkor elnézik a lincselést is?! Érdekes egy nyomorult rendőri osztag nem vonult fel, de egy darab rendőr se!!! Nálunk már ütötték volna a honfitársaikat!! Szégyen Gyalázat! A Nyugatnak is!

Sokkal jobb játékosai vannak a románoknak, csodaszámba megy, hogy a 11-esekig húztátok. Rendesen kiherélték ezt a Honvédot is. Nagyon szervezetten, lelkesen játszottak, de ez arra már nem elég, hogy támadásokat is vezessenek. Óvhattok, meg nem bánnám, ha kizárnák a románokat, de náluk már csak jobbak jönnek. Nem látom értelmét annak, hogy végigvédekezve a meccseket, majd örüljetek mondjuk egy 0-3-as összesítéssel záruló kiesésnek. Több sajnos nincs ebben a csapatban.

Egyébként sztem vannak itt érdekes kérdések, ha tényleg elhangzott olyan, hogy nem tudnák a biztonságot biztosítani a meccs félbeszakítása esetén. Hiszen akkor ennek lehet a következménye, hogy nem lett kiállítva a verekedő román, pedig az egyértelmű piros, és nem lettek újrarúgatva a tizik, holott a kapus méterekkel a vonal előtt védett.

Szóval itt a lehetőség a száztagú vezérkar előtt, lehet virítani.

Az mindegy hol védett a szőrőstalpú, arra nem lehet a beadványt megírni. Reggel a sok sajtó olvasás közben, az egyik helyen azt írták két esetről tudnak amikor végig ment a meccs bírót ért nézőtéri atrocitás után. Mindkettő esetben utólag kizárták a vétkes felet. Ebben lehet bízni, meg az is szabályellenes, hogy a bíró cserét kért. A szabályok szerint ezt akkor teheti meg, ha nem képes döntéseket hozni. Ez láthatóan nem állt fent, mert az ápolása után tárgyalt, járt-kelt, lapokat osztott ki.

mindenhol azt látom, hallom, hogy a hanggránát miatt sérült meg a játékvezető. Már a közvetítés alatti visszajátszásnál látni véltem, hogy egy másik tárggyal, - szerintem egy pénzérmével - találták fejen a játékvezetőt. Ha megnézitek a felvételeket, a jv.-től balra robban a gránát, viszont a feje jobb oldalához kap. A youtube-on találtam ezt a felvételt, és ott látszik is (kb. 0:03-nál van ez) remélem nem törlik gyorsan ezt a videot, és látja más is. https://www.youtube.com/watch?v=Yjp28RqMfIg

a videó alatt is bekommentelte valaki, hogy "egy másik objektum találta el a bírót"

Milyen lett volna a Kispesttől egy rossz produkció, ha szerinted ez nem volt rossz? Beszari, hitvány szar focit nyújtottak, az amúgy nem túl acélos románokkal szemben. 26-2 kapura lövés, ebből 10-0 a kaput talált. Egy támadást nem sikerült összehozni, ami mondjuk 5-nél több passzból állt volna.

Szerintem ez volt az egyetlen sikerre vezető taktika részükről. Ha nincs az a félórás tökölés, meg is lett volna talán. Bár, ahogy ezek rugdalták a büntetőket, lehet ugyanez lett volna a vége.

Kiváncsi vagyok azért az UEFA-ra... mégiscsak egy ref omlott össze a hanggránáttól.

Bocsánat, de a Honvéd - a Fradival és a Videotonnal ellentétben - finoman szólva nem az NB1 elitjét jelenti. Egy szedett-vedett kiscsapat, amelyik a román ellenfél ellen csak kihúzta kapott gól nélkül a 90+120 percig. Tessék csak megnézni, hogy az elmúlt évtizedekben - gyakran sokkal elitebb játékoskeretekkel - mit fakítottunk a románok ellen.

Két meccs, 210 perc. Összesen 2 kaput eltaláló kispesti lövés. És ezek után lesznek, akik az uefára fognak mutogatni.

Elnézést, de a focit nem statisztikai mutatókra játsszák, hanem gólokra. Márpedig ezen a téren a kispestiek egálban voltak egy olyan ellenfél ellen, amelyiknek a kerete a transfermarkt szerint háromszor annyit ér, mint a mieinké.

Nagyon helyesen tette a Honvéd, hogy nem kezdett el szerethetőzni.

A valóság az, hogy ez a román csapat két meccs alatt egy teljesen átlagos, verhető csapat benyomását keltette. Az iram egyik meccsen sem volt nagyobb egy átlagos nb1-esénél. Ezzel szemben a Kispest meg sem próbált továbbjutni, egyik meccsen sem. Az, hogy két kapuralövésük van 210 perc alatt, az nem csak statisztikai mutató.

Ha nem a románok lettek volna az ellenfelek, akkor azt mondanám, hogy az igazság győzött, meg aki próbált minimálisat tenni a továbbjutásért.

Catenaccio-t nyomunk, csak még nincs hozzá csatárunk, aki 2-ből egyet bever.

De remélem, hogy nemsokára megszán minket a Szerencsejáték zrt, vagy valamelyik sok állami tendert nyerő cég és vehetünk egyet. Még újak vagyunk a NER-ben, de csak lesz valami...

Amúgy szarok vagyunk, de én pl. kettős vereséget vártam, ahhoz képest ez szuper.

A 119 percben az a kis román törpe aki ámokfutást rendezett(fel lökte Batikot elég dúrván majd Bánót Szabóhoz rohant hadakozni)ki kellett volna állítani.Nem értem ha vagy 20x visszanézték azokat a képsorokat miért nem látták?És még sárgát sem kapott pedig ő volt a legaktívabb.Most ezt csak azért hoztam fel mert nem is figyeltem hogy ez a román rúgott e 11-st.Mert akkor ott sem lehetett volna.

A kapusuk meg mind a 4 rúgásnál kijött a gólvonalról ezt a képek bizonyítják.Egyiket sem fújták vissza.Nagyon sok minden szól ellenük.

2. avatar: fgymat
    2019.08.02, 07:18
    Megóvja a Budapest Honvéd a Craiova elleni Európa-liga-selejtezőt!

Mint arról beszámoltunk, az Európa-liga-selejtező visszavágójának 119. percében kisebb tumultus alakult ki a mieink kapuja előtt, érkezett Hunter játékvezető, hogy szétválassza a feleket, majd amikor már csillapodtak a kedélyek, a bíró közvetlen közelében landolt egy hanggránát.

A játékvezető a földre rogyott, percekig kellett ápolni, s nem is tudta folytatni a mérkőzést. A botrányos jelenetek miatt fél órán keresztül állt a játék, ezalatt a játékvezetők, az UEFA delegátusa és a klubok képviselői egyeztettek arról, hogy mikor folytatódjon, vagy éppen érjen véget a botrányos mérkőzés.

Végül az a döntés született, hogy a negyedik játékvezető helyettesíti Hunter bírót, és be kell fejezni az összecsapást, amelyet tizenegyesekkel a Craiova nyert meg – elvileg.

Klubunk számára elfogadhatatlan az, ami a találkozó végén történt, hogy a játékvezető, vagy éppen a játékosaink veszélynek legyenek kitéve, a Honvéd vezetése pedig úgy döntött, hogy megóvja a találkozót, amelyet ilyen körülmények között nem lehetett volna tovább folytatni

3. avatar: fgymat
    2019.08.02, 07:17
    Az első tizenöt percben semmi érdemleges nem történt, a 119. percben azonban Berla Attila védett nagyot. Ezután tömegjelenet alakult ki, miután Carlos Dos Santos Fortes meglökte a kispesti kapust, majd Barbut a nyakánál fogva lökte a földre Batik Bencét. Összeugrottak a játékosok, s a lökdösődés közepette Arnold Hunter játékvezető mellett másfél méterrel hanggránát robbant, amelyet a románok dobtak be – a mentőautó újra a pályára hajtott, az északír bíró ugyanis összerogyott. A bíró aztán az orvosi ápolás után talpra állt, de nem tudta folytatni, rosszul érezte magát, így a negyedik játékvezető, Jamie Robert Robinson lépett a helyére. Hogy a Craiova komoly büntetés előtt áll, az borítékolható, s abban is biztosak lehetünk, hogy egy ilyen szituáció után több bíró is lefújta volna már a találkozót, s akkor a Honvéd jut tovább. Miután a játékvezetők a folytatás mellett döntöttek (azaz nem érezték veszélyben sem a saját, sem a játékosok testi épségét), így nem szakadt félbe a meccs, amely azt jelentette volna, hogy a Honvéd 0–3-mal elkönyvelheti a mérkőzést.