Kiskőrösi FC - Előre FC Békéscsaba 1 : 2 14:30

2016.01.15, 16:28 (szerk.: 2016.01.15, 16:29)
    Bentmaradtak a lila-fehérek

300 néző Vezette: Hajdó Atila (Bendik Tamás, Szabó Zoltán)
    Kiskőrös: Bicskei Bertalan 6 - Makrickij Viktor 5, Molnár Zoltán 6, Molnár László 5, Füleki Antal 7 - Kapcsos Vince 6, Závoda Gábor 6, Filus Gábor 5, Baranoj Jevgenij 4 (Hleba Szerhij 5, 46. p.) - Nedelea Marian 5 (Somlyai Péter 62. p.) , Farkas Tamás 5 Edző: Linka József
    Békéscsaba: Kurucz Ferenc 6 - Czipó Zoltán 6-2=4 - Szeverényi Péter 6, Kovács Tibor 6 - Balog Zsolt 7, Simon Attila 6, Csipkar Sorin 6 (Czifrák András 6, 50. p.), Balogh József 6 (Fazekas Zsombor 72. p.), Szabó Sándor 5 - Boros Richárd 6 (Tátrai Attila 70. p.), Takács Gábor 5 Edző: Vágó Attila
    Gól: Füleki 62. p. ill. Balog Zs. 12. p. ; 47. p. 11-es
    Kiállítva: Czipó (az előretörő Molnárt utolsó emberként feltartotta) 68. p.
    Szögletarány: 6:4 (1:3)

Nagy izgalommal készültek a lila-fehérek az összecsapásra, amelynek tétje már csak a békéscsabaiak számára volt, hiszen a hazaiak korábban kiestek. A kapuba a fiatal Kuruczot állította Vágó Attila edző.

12. p. : Csipkar ívelt be szögletet jobbról, a remekül berobbanó Balog Zs. pedig 5 méterről, nagy erővel a hálóba fejelte a labdát, 0-1.
    15. p. : Boros középen kiugrott a védők közül, majd kapura lőtt, Bicskei ügyesen védett.
    47. p. : Balog Zs. jobbról jó labdával ugratta ki Balogh Józsefet, akit a 16-oson belül a védők elkaszáltak, 11-es. A büntetőből Balog Zs. higgadtan a bal sarokba lőtte a labdát, 0-2.
    57. p. : Kovács lőtte be a labdát a kapu elé, Czifrák az ötösön levette, ám a játékszer hosszan pattant a csatár lábáról.
    62. p. : Farkas balról beadott, Füleki 12 méterről a hálóba lőtte a labdát, 1-2.
    78. p. : A nagy kedvvel és jól játszó Balog Zs. becselezte magét az ötösig, majd visszagurított Tátrai elé, aki a védőkbe rúgta a labdát.
    84. p. : Czifrák beadott és Tátrai jó helyzetből, 14 méterről csúnyán a kapu fölé lőtte a játékszert.

Az első tíz percben óvatosan játszottak a vendégek, elsősorban a védekezéssel törődtek. Egy gyors ellentámadás végén szöglet után a 12. percben előnyhöz jutottak a békéscsabaiak. Ez megnyugtatta a vendégeket, míg a hazaiak mentek ugyan előre, de kevés elképzelés volt a játékukban. A lila-fehérek gyors kontrái mindig veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára.
    A második félidő elején egy ilyen akció végén jutottak jogos 11-eshez a vendégek. Ezt követően a házigazdák váratlanul szépítettek, majd Czipó jogos kiállítása után nehéz percek vártak a lila-fehérekre, akik jól állták a hazai támadásokat.A vendégek nem álltak be védekezni, több gyors kontrát vezettek, de újabb gólt már nem sikerült elérniük.
    A találkozó végén a csabai játékosok boldogan ölelkezhettek össze, hiszen kiharcolták a bentmaradást az NB I B-ben.

Linka József: - Erről mérkőzésről nem nyilatkozom.
    Vágó Attila: - Az egész csapat jól küzdött, ennek köszönhetjük a sikert. A fiúk átérezték a mérkőzés fontosságát. Most egy rövid szünet következik, amely alatt gyors döntésekre van szükség. A csapatot meg kell erősíteni, hiszen még egyszer nem kerülhet ilyen helyzetbe ez a nagy múltú klub.

5. Békéscsaba 12 4 4 4 13-14 16