2014.05.28, 15:26
    Sportszelet (melléklet), 2014.05.23

3. avatar: magyarfutball.hu
    2014.05.23, 13:07
    Az Amatőr Kupa-döntő kapcsán a sorozat öt évtizedes történetét bemutató négyoldalas mellékletet jelentett meg az MLSZ Pest Megyei Igazgatóságának kommunikációs partnere, a Sportszelet című közép-magyarországi sportlap május 23-i, pénteki számában. A melléklet bemutatja a két települést és a döntős klubokat, a fináléig vezető útjukat és még számos érdekességet. A lap a május 30-án, pénteken megjelenő kiadásában fényképekkel színesített helyszíni beszámolót közöl majd, amelynek – egyebek mellett – része lesz Csank János mesteredző részlétes szakmai értékelése, valamint megszólalnak az 1964. november 7-én rendezett 1. Szabad Föld Kupa-döntőn, a Budaörs – Pilis (2:1) mérkőzésen a győztes csapatban pályára lépő Szalai Istvánt és Szendrei Istvánt is.

4. avatar: Sanyi-Hungaria
    2012.06.04, 14:53 (szerk.: 2018.01.19, 20:03)
    Forrás: Mező László: Kis Csapatok nagy napjai

5. avatar: Sanyi-Hungaria
    2012.06.04, 14:52 (szerk.: 2018.01.19, 20:00)
    1964. november, Népstadion Szabad Föld Kupa döntő

Budaörs: Kónya – Nagy, Szalai, Bajkó I. – Berger, Bodnár – Tóth, Szopós, Mezei, Kosziba, Lukács. Csere: Kürti és Both. Edző: Kun Vilmos.

Pilis: Varga – Horváth, Gyöngyösi, Kurucz – Bereczki, Földvárszki I. – Pintér, Földvárszki II., Holánszki, Kresják, Losó. Csere: Jákfalvi, Csikós. Edző: Polgár György.
    Játékvezető: Dr. Vincze.

A vezető gólt Kosziba szerezte, 1: 0, majd Pilis a fiatal Holánszki góljával egyenlített, 1: 1. A győztes találatot Both lőtte, 2: 1, s ezzel a budaörsiek nyerték el az első ízben kiírt Szabad Föld Kupát. A kupa mellé egy rend labdarúgó felszerelést is kaptak, melynek Hesz Ferenc, a sportkör elnöke különösképpen örült:
    – Úgy érzem, sportpályafutásunk legszebb állomása ez a nap. Még gazdát is nyertünk ezzel a kupával, a legközelebbi közgyűlésen a Sasad Tsz átveszi a sportkört – örvendezett.

forrás: Szabad Föld