coach:
hiányzó adat beadása
coach:

2022.07.07, 23:39
    A 40. percben Weinhardt Johanson egy labdáját védi, de néhány lépést, tesz a labdával a kezében, mire a bíró szabadrugást ítél. Ennél a jelenetnél Opata feleslegesen megsérti a bírót, mire a bíró kiállítja.

Sporthirlap, 1925. július 15.

2022.07.07, 23:26 (szerk.: 2022.07.08, 12:46)
    Göteborg—Budapest 2:2 (1:0)

Göteborgi Örgryte-pálya. —10.000 néző. — Birió S. Hansen (Dánia)

Budapest: Weinhardt - Fogl II, Fogl III - Pesovnik, Orth, Kléber Rémay III, Takács, Opata, Winkler, Jeny,
    Göteborg : Zander - Olson, Anderson— E. Johansson, Bergson, Klingström - Wenzel, Rydell, Johansson, Holmberg, Lindquist.

Jeny szabadrugását Orth kapja, szökteti Rémayt, aki szépen lefut, de beadott labdája Anderssonról kornerre pattan. A korner ujból eredménytelen marad, mert Olson tisztázza a helyzetet. Labdáját Weltel kapja, aki a 25. percben a két Fogl mellett lefut és ideális beadását Johanson egy lépésről ügyesen a gólba fejeli. (1:0).

A második félidőt a svédek hatalmas támadása vezeti be és az 1. percben Rydell,a svéd jobbösszekötő lefutja a magyar fedezetsort, kicselezi Fogl II-őt és a 16-os vonalról orrheggyel váratlanul kapura küldött labdája a vetődő Weinhardt mellett a hálót éri (2 :0).
    A 27. percben Kléber szökteti Jenyt, átemelt labdáját Winkler az üresen álló Takácshoz paszszolja, aki azt mellel stoppolja és 12 méterről védhetetlen góllá értékesíti. (2:1).
    Az ujabb kornert most Orth fogja el és a 35. percben a tisztán álló Opatához passzol, aki védhetetlen helyezett lövéssel menthetetlenül kiegyenlít (2 : 2).

3. avatar: Zsorzsinju
    2013.02.02, 07:56
    "dr. Földessy János: A Magyar Válogatott Futballisták Könyve"
    13. Budapest - Göteborg 2:2 (0:1)
    Játékvezető: S. Hansen (Dánia)

4. avatar: fgymat
    2010.07.29, 22:02
    A mérkőzés Göteborgban volt, a stadion nem ismert.