Újpest FC - FC Rapid Bucureşti 4 : 1

1. avatar: fgymat
    2010.03.29, 18:35
    1938. jún. 26. 20 óra 5 perc

Újpest FC – Rapid /Bukarest/ 4:1 /1:0/. Középeurópai kupamérkőzés. Hungária út. 15.000 néző. Bíró: Bizik /cseh/
    Az Újpest választott és a Rapid kezdte nap ellen a mérkőzést. Az Újpest rögtön támadólag lépett fel, Szeder lövése már az első percben a kapus kezébe jutott. A változatos játékban az Újpest némi fölényt harcolt ki. A 10. percben Vince labdája Kállain keresztül Zsengellérhez jutott, aki a kifutó kapus mellett berúgta a vezető gólt /1:0/. A 16. percben az Újpest támadása Kállai lövésével ért véget. A 20. percben az elhunyt Kelecsényi emlékére 1 perces gyászszünetet tartottak. Mindkét részen több eredménytelen sarokrúgás volt. A 30. percben Vince közeli fejesét védte a román kapus.
    Szünet után az Újpest erősen támadott, az első percben Kocsis sarokrúgást erőszakolt ki, a labda tőle Zsengellérhez került, aki kapásból gólt rúgott. A 3. percben a Rapid ellentámadásánál Avar lövése kerülte el a kaput. A 21. percben Szeder lövését a román kapus kiejtette, a labda Kocsistól Zsengellérhez pattant, akinek lövésével szemben a román kapus tehetetlen volt /3:0/. Változatos mezőnyjáték után a 43. percben a bíró Futó gáncsa miatt 11-est ítélt a románok javára, amelyből Raffinszki a Rapid becsületgólját lötte /3:1/. a 45. percben Kocsis-Vincze-Zsengellér-Vince volt a labda útja és az utóbbi a szép támadást góllövéssel fejezte be /4:1/.