Újpesti Dózsa SC - Pécsi Munkás SC 2 : 1 17:00

2015.03.21, 22:02 (szerk.: 2022.03.27, 15:48)
    Az újpestiek már a mérkőzés előtt ünnepeltek, igaz, nem bajnoki teljesítményüket, hanem a Megyeri úti búcsúmérkőzésére készülő Kozma Istvánt, aki továbbra is lilában folytatja - de Bordeaux-ban. A pályafutását Franciaországban folytató játékos a 12. percben góllal tehette volna emlékezetessé utolsó itthoni szereplését, de hatalmas bombáját Bogyay kapus hárította. Alig 30 másodperccel később a pécsi Turi már pontosabban célzott, és be is talált a bal sarokba. Öt percig tartott a vendégcsapat öröme, ekkor Bácsi kivételes sprinterképességeit bizonyítva labdával is gyorsabb volt a pécsi védőknél és a saját 16-osától az ellenfél 11-séig szólózva, a végén pedig a kapust is becsapva, egyenlített. Nem sokkal később a felbuzdult Bácsi lövése a felső lécről vágódott a kapu mögé. Ezután olyan 25 perc következett, amiben senki sem lelte örömét, legkevésbé az alig 1000 főnyi szurkoló gárda. Eseményt legfeljebb az jelentett, hogy Szlezák megpróbálta elvenni Lehota kedvét a támadásoktól, de mindezt olyan durván és átlátszó módon tette, amiért sárga lapot kapott. Ugyanígy büntette nem sokkal később a játékvezető Turit is, aki átmenetileg,,elvesztette,, a hallását, nem akart tudomást venni a bírói sípszóról. Az első félidő vége előtt Balogh az újpestet juttathatta volna előnyhöz, de neki az is kevés volt, hogy 9 méterre állt a kaputól, ráadásul lesen...

A második félidő pontosan úgy folytatódott, amilyen az első volt, gyatra színvonalon, elképesztően sok hibával. Az 52. percben óriási lehetőséget szalasztott el a Pécs, pontosabban Lehota, aki egy nagyszerű beadást a gólvonaltól 2 méterre állva vétett el. Az 55. percben Schróthhoz háromszor pattant vissza a labda, és mindig jobb és jobb helyzetben, már csak a kapussal volt szembe, telibe is
    találta. Az 57. percben hosszú indítás után Bácsi és Bogyai egyenlő eséllyel rajtolt, a Dózsa csatára megint szélvész gyors volt, a kapus viszont félénk, és máris 2:1 volt a Dózsa javára. Három perccel később Bácsi mesterhármast is elérhetett volna, ha pontosabban céloz. Az Újpest ,,megmentője,, sokkal több lehetőséget már nem kapott, mert a 80 percben sérülten elhagyta a pályát. Az eredmény már nem is változott, a Dózsa tartotta a labdát, a Pécs pedig nem tudott újítani.