Siófoki Bányász SE - Újpesti Dózsa SC 2 : 1 17:00

2023.12.28, 18:46
    Mindkét csapat nagy igyekezettel és lendülettel kezdett, eleinte sok volt a pontatlan átadás, és több helyzet kimaradt. A 31. percben érdekes körülmények után szerezte meg a vezetést a Dózsa. Palkovicsot felvágták az újpesti kapu előtt, a játékvezető nem fújt, Kozma hosszan szöktette Steidlt, aki két-három védőn átvitte a labdát, és a kimozduló kapus mellett 11 méterről a kapu bal oldalába lőtt (0-1). Szünet után megváltozott a játék képe. A jól sikerült csere után felgyorsult a siófoki támadósor, és ez megzavarta a második félidőre nagyon elfáradt újpesti védelmet. Előbb Marozsán 25 méteres szabadrúgásgóljával, majd Lakatos 11-esből lőtt góljával teljesen megérdemelten győzték le a fővárosi csapatot.