Újpesti Dózsa SC - Pécsi Munkás SC 1 : 0 17:30

2015.03.21, 22:46 (szerk.: 2022.04.16, 09:39)
    A találkozó előtt ünnepélyesen köszöntötték Balogh II Sándort, az újpestiek egykori kiváló labdarúgóját és szakvezetőjét, aki a lila-fehér klub arany emlékérmét vehette át 70. születésnapja alkalmából.

A kifejezetten futballra ,,termett,,, kellemes időben kifejezetten nem futballal törődtek meglehetősen sokáig a csapatok... Ezt különösen a hazai közönség fájlalhatta, mert az újpestiek listavezetőként kezdték ezt az összecsapást. Mindössze Katona egy éles, a kapu előtt és a jobb kapufa mellett elzúgó
    bombája jelentett némi eseményt. Később Bodnár kapus pörölt okkal védőtársaival, mert a baranyaiak előzékenyen engedélyeztek Bácsinak egy 16 méteres emelési lehetőséget. A duci Bácsi azonban rosszul célzott, labdája a bal felső sarok fölött és mellett csúszott el. A félidő hajrájában, a 39. percben Nagy T. erőszakosan meglódult, gólhelyzetig verekedte magát, de a kapu helyett az eléje kivetődő
    Brockhausert találta el.

Fordulás után jottányit sem emelkedett a színvonal, az viszont feltűnt, hogy a baranyaiak egyre inkább vérszemet kapnak, átveszik a játék irányítását. Különösebb helyzetig azonban nem jutottak el a vendégek. Annál inkább a másik oldalon az újpestiek, amikor a 68. percben Miovecz lerobogott a jobboldalon, éles, jól fejre lőtt labdáját Eszenyi négy lépésről védhetetlenül a bal alsó sarokba
    bólintotta (1:0). A 78. percben az újpesti védelem mindent elkövetett azért, hogy egyenlítési lehetőséghez juttassa a pécsieket, ám előbb Czéh, majd Lovász is ügyetlenkedett az ötös környékén.

Ha egy külföldi megfigyelő érdeklődik a magyar labdarúgás pillanatnyi színvonala után, e találkozót követően bizonyára azt mondja: mit tudnak a többi élvonalbeliek, ha a két pillanatnyi ,,dobogóstól,, csak ennyire futja?
    Mert a Dózsa mindössze egyetlen akciót vezetett, és abból gólt ért el. A pécsiek széteső játékát az sem magyarázhatja, hogy idegenben léptek fel.