2015.06.14, 01:40 (szerk.: 2021.01.10, 23:52)
    Ferencváros - Békéscsabai Előre Spartacus 4-0 (3-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Üllői út, 12 ezer néző
    Vezette: Bay Ferenc (Kurmai Zoltán, Rácz László)
    Józsa Miklós - Lipcsei Péter, Pintér Attila, Limperger Zsolt - Vaszil Gyula, Topor Antal (Szenes Sándor 59. p.), Keresztúri András, Keller József - Nagy Zsolt, Fischer Pál, Báder János (Fonnyadt Zsolt 72. p.) Edző: Nyilasi Tibor
    Gulyás István - Pápa Lajos, Ottlakán Mihály, Szenti Zoltán, Zahorán Zoltán - Takó Ferenc (Belvon Attila 70. p.), Csató Sándor, Csanálosi Miklós, Horváth László - Árgyelán János (Major Sándor 70. p.), Nagy István Edző: Vígh Tibor
    Gól: Fischer 5. p. ; Báder 19. p. ; Fischer 30. p. ; Lipcsei 60. p.
    Sárga lap: Pápa 23. p. ; Fischer 24. p. ; Takó 48. p.
    Szögletarány: 4:2 (1:1)

Hamar megszerezték a hazaiak a vezetést. Horváth az 5. percben, ahelyett, hogy előrevágta volna a labdát, hazafelé gurította - meglehetősen rosszul. Fischer rácsapott és hét méterről a jobb alsó sarokba bombázott, 1-0.
    A 18. percben Árgyelán került helyzetbe, de alaposan kisodródott jobbra, így Józsának nem okozott gondot a közeli lövés.
    Egy perccel később növelte előnyét a zöld-fehér gárda. Pintér hosszan előreívelt, Keller fejjel Báder elé csúsztatta a labdát, aki közelről a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0.
    Két perccel később Gulyás óriási bravúrral mentette Fischer fejesét.
    A 23. percben villant először a sárga lap, amikor Pápa hátulról elgáncsolta Bádert, majd egy perccel később Fischer jutott hasonló sorsra, mert sípszó után elrúgta a labdát.
    Menetrendszerűen érkezett az újabb gól, ezúttal Keresztúri lőtt be középre, Topor szerette volna megszelídíteni a labdát, de az túljutott rajta, Fischer azonban nem habozott, ott termett és a kapu jobb oldalába helyezett, 3-0.
    Ismét Gulyás percei következtek. Először Nagy Zs. lövését, majd Topor kapáslövését hárította.
    Közben Horváth szépíthetett volna, de Józsába rúgta a labdát.

A fordulás után Topor veszélyeztetett elsőként, de Gulyás ismét a helyén volt.
    Aztán Takónak mutatott föl sárga lapot a játékvezető, mert Toport megrúgta.
    A 60. percben már a negyedik gólt regisztrálhattuk: Szenes labdájából Lipcsei 17 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 4-0.
    Ismét szépítési lehetőséget hagytak ki a békéscsabaiak: Csató messziről az üres kapura ívelt, de Fischer a gólvonal előtt utolérte a labdát.
    Az ellentámadásból Keresztúri a kapufát találta telibe, miként a 85. percben Szenes a felső lécet.
    S még a lefújás előtti percben a kapufa segített a békéscsabaiakon, amikor Szenes ismét a lécet találta telibe.

Macska-egér harcot produkált a két csapat, a békéscsabaiak az első perctől kezdve sündisznóállásba vonultak, s egyértelműen arra törekedtek, hogy megússzák gól vagy gólok nélkül. Ám hamar jött a lendületbe került ferencvárosiak első találata, s innentől kezdve végképp beszorultak a viharsarkiak, átadva a teret a házigazdáknak, akik éltek is a lehetőséggel, s egyre-másra vezették a támadásokat. A békéscsabaiak a félpályán is csak elvétve jutottak át, nemhogy valamirevaló kontrákra építhettek volna. As egyoldalú harc eredménye törvényszerű vereséget hozott, amely még nagyobb arányú is lehetett volna, ha Gulyás vagy olykor a kapufa nem hárít.

Jó: Lipcsei, Keresztúri, Keller, Fischer, ill. Gulyás.

Nyilatkozatok
    Nyilasi Tibor: - Örülök, hogy a zsúfolt program végén is kitűnő játékra voltunk képesek. Remélem, közönségünk jól szórakozott.
    Vígh Tibor: - A jól játszó Fradinak még ajándékoztunk is két hatalmas lehetőséget a góllövésre.

2. Ferencváros 14 9 2 3 29-8 20
    ...
    10. Békéscsaba 14 5 2 7 15-19 12

Békés Megyei Népújság, 1990. november 19.; futball 1989-1992
    Báder gólja után Fischer örül a zöldek második találatának. A csabaiak szomorúak, a játékvezető középkezdéshez invitálja a játékosokat.

Nemzeti Sport, 1990. november 18. (Arcanum DT)