Újpesti TE - Videoton-Waltham SC 2 : 0 17:00

2015.03.22, 07:20 (szerk.: 2022.05.08, 11:29)
    A két csapat kezdősebességét mi sem jellemezte jobban, hogy a 28. percig egyetlen lövés sem állította próba elé a kapusokat. Amikor viszont megtört a jég, következtek a kisiskolás módon elpuskázott lehetőségek, amelyek még az eseménytelen perceknél is jobban bosszantották a szurkolókat. Annak még csak örültek az Újpest hívei, hogy Máriási közelről Brockhausert találta el, amikor viszont Oroszki ,,alakításai,, következtek, kis híján elszabadult a pokol. A több csapatot megjárt csatár előbb kétballábas módjára az ötösön a labda helyett a levegőbe rúgott, amikor a védőktől nem zavartatva már csak a kapussal állt szemben, aztán ugyanő csapattársát, Szlezákot zavarta, pedig ha udvariasan arrébb áll, talán nem száll fölé a lövés. Ennél több nem is történt a gyászos első félidőben, nem úgy a másodikban, amikor nem csak rákapcsolt, hanem eredményes is volt az ÚTE. A 64. percben Szlezák bravúrosan szólózott, s mivel Németh csak díszkíséretet adott neki, pontosan talált a jobb sarokba (1:0). Nem sokkal később Rubold átadását és egy újabb védelmi hibát kihasználva Kósa állította be a végeredményt (2:0). Eközben a fehérváriak csak a sárga lapokat gyűjtötték, s a hajrában már a mezőnyjátékban sem ügyeskedtek, ahogy azt - legalább - tették az első 45 percben.

Az újpesti szurkolók az elején azt mondták: bárcsak már vége lenne. A végén pedig azért sopánkodtak, hogy az Újpest későn jött bele, s ,,csak,, két gólt rúgott.