Nikitscher Tamás (Zalaegerszeg 1999.11.03 - )
játékos

A göcseji Dobronhegyről származok, egy kis domboldalon van a település, olyan kicsi, hogy még focipálya sincsen. A Közeli Teskándon jártam általános iskolába, ott kezdtem el focizni. Onnan kerültem a zalaegerszegi akadémiára. Szakközépbe jártam Zalaegerszegre másfél évig, és amikor Debrecenbe kerültem, egy katolikus iskolában folytattam a tanulmányaimat. Nagy váltás volt, az öcsémmel együtt igazolt át a Debrecen, az ország túlsó oldalára. Ő korosztályos válogatott volt akkor, jobban ismerték, mint engem, nekem próbajátékra is el kellett mennem. Érdekes, de soha nem traumaként éltem meg, hogy el kellett költöznöm otthonról. Gyerekkorom óta van egy vízióm, hogy mit szeretnék elérni, és ehhez szabott tudatossággal próbáltam megtervezni a karrieremet. NB I-es játékos szerettem volna lenni. A hírnév vagy a pénz egyáltalán nem érdekelt, tudtam, hogy ezek akaratlanul is jönnek, ha az ember jól csinálja. Minél több ember előtt játszani, minél többeknek, főleg gyerekeknek örömet okozni, ez volt a cél, és persze magyar válogatott akartam lenni.1
Debreceni VSC, 2017-2021
Minden korosztályban fontos szempont volt, hogy az erősségeinket próbálták elsősorban fejleszteni. Nekem mindig azon járt az eszem, hogyan tudnék még többet fejlődni, úgyhogy rengeteg plusz edzést végeztem a konditeremben és a pályán is az edzésen kívül.1
...
Makó FC, 2021-2022
Debrecenben négy évet töltöttem. Nem számoltak velem az első csapatnál, én pedig lépni szerettem volna. Vártam egy NB II-es ajánlatra, hiszen akkoriban kölcsönben a DEAC-nál is a másodosztályban játszottam, de nagyon elhúzódott az átigazolás, és kicsúsztam az időből. A menyasszonyom a Makó melletti Kiszomborra való, a menedzserem pedig azt mondta, a Makóhoz el tudok menni edzeni, az NB III-as csapatoknál szívesen látják azokat, akik szeretnének fejlődni. Vicces sztori: úgy mentem oda, hogy az NB II-ben akarok játszani, Makón csak edzenék, ám olyan jó közösség alakult ki remek szakmai stábbal, hogy végül maradtam négy hónapot. Ezért a mai napig hálás vagyok, Makón tudtam magam olyan szintre felhozni, hogy később próbajátékra mehettem a PMFC-hez.2
Pécsi MFC, 2022-2023
...Amikor még Pécsen játszottam a másodosztályban, volt több megkeresésem az NB I-ből, és egyértelműen Szabó István személye miatt fogadtam el végül a Kecskemét ajánlatát. Belényesi Csaba, Nagy Krisztián csapattársam volt korábban, és ők is sokat meséltek arról, milyen szakmai tudással rendelkezik. Sok-sok fiatal játékost épített fel, és a feljutás utáni első NB I-es évünkben az eredményességet nézve is bizonyított, hiszen másodikok lettünk. Neki és az egész szakmai stábnak köszönhetem, hogy NB I-es és válogatott játékossá válhattam.1
Kecskeméti TE, 2023-2025
Nagyon komplex tudást szereztem Kecskeméten: helyezkedés, a játékba való belépés helyes ideje, az üres területek kihasználása, taktikai fegyelmezettség, és az erősségeim jobb kihasználása. Szabó István miatt lettem olyan játékos, amilyen most vagyok.1
...
Real Valladolid CF, 2025
...Rio Ave, 2025-
Amikor a Valladolidból a Rio Avéba szerződtem, sérüléssel bajlódtam és nehezen kerültem be a csapatba, csereként jutottam szóhoz. Bár természetesen dühös voltam, hiszen mindenki futballozni akar, a helyzetet elfogadtam, megértettem, s ugyanolyan keményen melóztam, mint korábban. Elsőként érkeztem az edzésekre, különmunkát végeztem, hittem magamban. Még nem tapasztaltam a pályafutásom során, hogy ilyen hosszú ideig csak elvétve játszom, de ezt is megtanultam kezelni, ezzel is több lettem: nem az a lényeg, mi történik, hanem az, hogy miként reagálsz. Örülök, hogy újra a pályán lehetek, egyre jobban élvezem a futballt, ám a boldogságom nem lehet teljes, hiszen a csapat, sajnos, botladozik.3
Erős csapatba kerültem egy éve, meg kellett küzdenem azért, hogy stabil kezdővé váljak. Tudtam, ha lehetőséget kapok, élek vele. A korábbi 96-szoros portugál válogatott védő, Bruno Alves a sportigazgatónk, ő is elégedett velem. Fejlődnöm kellett, hiszen amikor százhatvan centiméteres támadók jönnek velem szemben, nehéz megállítani őket, lejjebb kellett vinnem a súlypontomat, előre kellett lépnem ezen a téren is. A hatos pozícióban nyilván nem az a feladatom, hogy meccseket döntsek el, de úgy érzem, fontos láncszeme vagyok a gépezetnek.4
forrás
Készült az
1 - https://bunteto.com/szabo-istvan-miatt-lettem-ilyen-jatekos-interju-nikitscher-tamassal
2 - https://www.nemzetisport.hu/kepessport/2024/12/kulcsember-lathatatlan-pozicioban-interju-a-valogatott-kozeppalyasaval-nikitscher-tamassal
3 - https://www.nemzetisport.hu/labdarugo-nb-i/2026/02/nikitscher-tamas-semmit-sem-kaptam-ingyen-felvettem-a-kesztyut
4 - https://www.nemzetisport.hu/legiosok/2026/05/nikitscher-tamas-nem-tudom-mivel-erdemeltem-ki-hogy-ilyen-stilusban-beszeljen-rolam-marco-rossi
írásainak, interjúinak felhasználásával.
1 - https://bunteto.com/szabo-istvan-miatt-lettem-ilyen-jatekos-interju-nikitscher-tamassal
2 - https://www.nemzetisport.hu/kepessport/2024/12/kulcsember-lathatatlan-pozicioban-interju-a-valogatott-kozeppalyasaval-nikitscher-tamassal
3 - https://www.nemzetisport.hu/labdarugo-nb-i/2026/02/nikitscher-tamas-semmit-sem-kaptam-ingyen-felvettem-a-kesztyut
4 - https://www.nemzetisport.hu/legiosok/2026/05/nikitscher-tamas-nem-tudom-mivel-erdemeltem-ki-hogy-ilyen-stilusban-beszeljen-rolam-marco-rossi
írásainak, interjúinak felhasználásával.

új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
ahogy írja lolkaesbolka: " ...magas, nagy tömegű, lassan forduló játékos..." érthetetlen mit keres az egyérintős rengeteg ritmusváltós fociban, csak megégni lehet, inkább ment volna el az olasz másodosztályba, ott talán jobban érvényesülhetne ...
A Rio Ave előrelépés 4-5 éve Európa Liga csoportkörben is voltak. A szezont 3 döntetlennel kezdték.
A Valladolid másodosztályban vitézkedik, az nem szint. Ott még Hidi is játszott az Oviedoban pár éve.
Itt játszhat a Porto, Sporting, Benfica vagy a Braga ellen. Elég neki a nagyok közül legalább 2 ellen jól játszani, és akkor akár egy nagyobb szerződést is várhat.
A Rio Ave csapat értéke 42 M Euro... Majdnem fradi mértékű. Ezzel a portugál ligában egyébként 6.dikok
Ebben lehet egy kiugrási lehetőség, persze ha nem játszik, akkor bukó. De az igazolás érthető és igazolható.
https://www.nemzetisport.hu/legiosok/2025/09/nikitscher-portugaliaba-szerzodott-hivatalos/kommentek
Ahhoz jobb, ha elmegy bundás, angol 2. osztályba, lehetőleg nagymúltú klubhoz, ahol feljutás is meglehet.
Szerintem Borough, Cov és a hbsc, hannover is rendben vannak ilyen szempontból.
Pénz nyilván mindenhol több lenne - biztos sokszorosa a mostani lóvénak - KTE-nél még nem hosszabbított, korábbi fizuja pedig biztos alacsony még magyar szinten is.
Itthon nincs hova igazolni. fradi, kisvasút felejtős magyarnak, a Paks pedig elég jól megvan nélküle, a többi pedig biztos, hogy nem előrelépés.
Itt nem az a kerdes, hogy egy valogatott miert csak Bundesliga kettobe kell, hanem az, hogy lehet valogatott valaki egy nb1-s kiesesert kuzdo csapatbol. Magasabb osztaly nyilvan nem elvarhato egybol,aki epp csak most esett be a valogatott kapujan, meg ha voltak jo momentumai is. Neki jo lesz egyelore a Bundas ketto is, aztan majd meglatjuk hova fejlodhet, mert korban pont meg abban van.
https://www.nemzetisport.hu/labdarugo-nb-i/2024/12/nikitscher-tamasert-konkret-ajanlatot-tettek-karacsony-elott-sajtohir/kommentek
_raven - http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036248
Cassano71
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018140