Újpest FC - Csőszer FC Tatabánya Auto-Trader 5 : 1 19:00

2016.10.18, 14:06
    A nela nem jelzi Rajnay és Jerson da Silva lapját.

2015.11.27, 17:12 (szerk.: 2016.10.18, 14:05)
    Budapest, 2005. szeptember 24., szombat

Az Újpest FC hazai pályán magabiztos játékkal legyőzte a Csőszer FC Tatabánya Auto-Trader együttesét a labdarúgó Borsodi Liga hatodik fordulójában, ezzel a fővárosi gárda továbbra is veretlen a bajnokságban.

Újpest FC - Csőszer FC Tatabánya Auto-Trader 5-1 (3-0)
    Szusza Ferenc Stadion, 4000 néző, v.: Solymosi

gól: Erős K. (22.), Sándor (28.), Rajczi (32., 73.), Kovács Z.

Turi - Dupai, Filó, Németh K., Rajnay - Tóth Z., Deme, Hajdú, Balogh
    Z. - Márkus (Megyesi, 81.), Nagy T. (Jerson da Silva, 60.)

I. félidő:

22. perc: Rajczi futott el a jobb oldalon, majd okosan visszapasszolt az érkező Erős elé, aki tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).
    28. perc: Sándor nagyszerűen vitte fel a labdát, kényszerítőzött Rajczival, majd egy igazítást követően a bal sarokba lőtt (2-0).
    32. perc: Sándor ugratta ki a leshatáron Rajczit, aki a kimozduló Turi mellett 10 méterről a kapu közepébe passzolt (3-0).

II. félidő:

46. perc: Tóth hosszú indítását Kovács tálalta Rajczi elé, a csatár levette a labdát, de ordító helyzetben hat méterről Turiba lőtt.
    73. perc: Tóth N. ugratta ki Rajczit, aki vezette kicsit a labdát, majd 7 méterről a bal alsó sarokba továbbított (4-0).
    74. perc: a középkezdés után szépített a Tatabánya: Márkus a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett (4-1).
    80. perc: Rajczi adott be a jobb oldalról, majd Kovács elé került a labda, a támadó 5 méterről a kapu közepébe lőtt (5-1).

Jól kezdett a hazai együttes, de a félidő közepéig nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani. Egy remek támadás végén aztán megtört a jég, és beindult az újpesti henger: a lila-fehérek kedvük szerint alakították ki a gólhelyzeteket, így a szünetre már háromgólos volt az előnyük.

A fordulást követően a Tatabánya némileg felszívta magát, de ez csak rövid ideig tartott. Az Újpest a második negyvenöt percben is bizonyította, hogy megérdemli a győzelmet.

mti, 2005. 09. 24.

3. avatar: heimo
    2015.11.27, 17:09 (szerk.: 2016.10.18, 14:05)
    NBI, 6. forduló (2005. szeptember 24.): Újpest-Tatabánya 5-1
    2005. szeptember 27., kedd

A debreceni döntetlen után, ezúttal a Tatabánya csapata került az utunkba. Mindenképpen győznünk kellett, hogy tartsuk a lépést az élmezőnnyel.
    A szervezők elég tartalmas szombat estét hoztak össze a lila-fehér szurkolóknak, elsőnek is véradás volt terítéken, majd következett a focicsapat meccse és végül, de nem utolsósorban, a hokicsapat bemutatkozó találkozója.
    Mint végül kiderült, teljes siker kísérte a napot! A véradáson több mint 100-an vettek részt, ezzel is segítve a rászorulókat.
    Focistáinkat a kivonuláskor konfetti eső várta, majd szurkolni kezdett a mintegy 6-700 újpesti a kanyarban. A hangerőt még a mikrofon meghibásodása sem zavarta, így jó hangulatot teremtettünk a lelátón, melyet természetesen a csapat 3 gólja még tovább emelt.
    A folytatásban a pályán kicsit visszaesett a színvonal, ám így is 5-1-el zárult az újpesti parádé.
    A hokicsapat 3-2-es sikere a Ljubjana ellen tökéletes lezárása volt a napnak.