Újpest FC - Vasas Danubius Hotels 4 : 2 16:45

2015.05.15, 19:46 (szerk.: 2017.06.27, 11:23)
    Budapest, 2001. augusztus 4., szombat (MTI) –
    Labdarúgó NB I, 4. forduló:

Újpest-Vasas 4-2 (2-1)
    Megyeri út, 1500 néző, V: Juhos

gólszerzők: Kunzo (20.), Tokody (23.), Dvéri (64.), Herczeg (66.), illetve Szili (32.), Zrlic (80.)
    sárga lap: Korolovszky (32.), Kunzo (33.), illetve Gyánó (32.)

Újpest: Posza - Korolovszky, Tamási, Medgyesi - Erős, Dvéri, Poljakovic (Herczeg a szünetben), Kunzo, Lőw - Frunza, Tokody (Deme 76.)
    Vasas: Kövesfalvi - Hegedűs, Juhár, Tóth A., Cvetkovic (Zabos 75.) - Simek, Schindler, Szili, Tóth N. (Polonkai a szünetben) - Nagy S., Gyánó (Zrlic 62.)

20. perc: Dvéri jobboldali szögletét Kunzo az álmélkodó és egymásra váró védők között 8 m-ről a léc alá fejelte (1-0).
    23. perc: Dvéri a felezővonalnál szerelte Simeket, jó ütemben a középen kiugró Tokody elé tálalt, aki 12 m-ről, laposan a jobb sarokba gurított (2-0).
    32. perc: Nagy S. a 16-os jobboldali oldalvonaláról visszagurított, Szili elsőre saját játékostársát, Gyánót találta el, majd a visszapattanó labdát látványos mozdulattal, ollózva továbbította a jobb sarokba (2-1).
    45. perc: Gyánó sarokkal Szili elé tálalt, akinek 16 m-es bombáját Posza ritkán látható bravúrral ütötte a mezőnybe.
    64. perc: Tokody jó ütemben indította a jobboldalon Herczeget, aki átívelt a balösszekötő helyén érkező Dvéri elé, ő 7 m-ről, laposan a kapu közepébe helyezett (3-1).
    66. perc: Frunza a felezővonalról indította a lesen álló Herczeget, aki egészen a 16-osig vezette a labdát, majd a kapujából kiinduló Kövesfalvi mellett a kapu közepébe bombázott (4-1).
    80. perc: Zabos átadását Zrlic az újpesti 16-oson lekezelte, majd jobbal, a kapujából kint álló Posza felett a bal felső sarokba csavart (4-2).

Tikkasztó hőségben, bágyasztóan alacsony színvonalú találkozón a helyzeteit jobban kihasználó Újpest biztosan tartotta otthon a három pontot.