Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Lombard FC Tatabánya 3 : 2 19:00

2017.07.03, 09:54
    Zalahús-ZTE - Lombard FC Tatabánya 3-2 (0-0)
    Zalaegerszeg, 4500 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerzők: Sabo (60., 67.), Waltner (65.), illetve Pekovic (68., 11-esből, 83.)
    kiállítva:Ghéczy (49.)
    sárga lap: Udvari (67.), Sabo (70.), illetve Ghéczy (23., 49.), Pekovic (38.), Árki (71.), Potemkin (87.)

ZTE:
    Turi - Kocsárdi, Telek, Udvari, Balog Cs. - Babati, Bonchis, Nagy Cs. (Sabo, 55.), Róth - Waltner, Egressy

Lombard:
    Balogh T. - Ghéczy, Hornyák, Cseri - Molnár B., Vámosi, Árki, Jeremejev (Zirkadze, 68.), Schafranek (Gelbmann, 78.) - Pekovic, Potemkin

Az első félidőben unalmas játszadozás folyt a két 16-os között.

49. perc: Ghéczy felvágta Nagy Csabát, s mivel ezért megkapta második sárga lapját, a játékvezető kiállította.
    60. perc: Kocsárdi futott el a jobb oldalon, beadásából Sabo a 12 m-ről a bal alsó sarokba lőtte (1-0).
    65. perc: Sabo kicselezett két tatabányai védőt, majd pontosan tálalt Waltner elé, aki 10 m-ről a jobb sarokba talált (2-0).
    67. perc: Waltner futott el a jobb oldalon, beadását Sabo két lépésről továbbította a léc alá (3-0).
    68. perc: Udvari a 16-oson belül buktatta Schafraneket, a játékvezető a 11-est ítélt, a büntetőt Pekovic a bal alsó sarokba lőtte (3-1).
    83. perc: a kitámadó ZTE védői mellett Potemkin futott el, begurítását Pekovic 6 m-ről gurította a kapuba (3-2).

Az első félidőben nagyon alacsony színvonalú játszadozás folyt a pályán, a fordulás után Sabo beállása lendületet adott ZTE-támadásoknak. A hazaiak 3-0 után könnyelműsködni kezdtek, a Lombardnak sikerült felzárkóznia, s a vendéglátók csak nagy küzdelemben tudták megszerezni a fontos győzelmet.