MTK-Hungária FC - Győri ETO FC 1 : 2 19:00

2017.07.03, 10:01 (szerk.: 2017.07.03, 10:01)
    Hungária krt., 1000 néző, V: Megyebíró
    gólszerzők: Illés (83., 11-esből), illetve Szanyó (19.), Vayer (89.)
    sárga lap: Erős (40.), illetve Bognár (43.), Vayer (45.), Böjte (83.), Posza (85.)

MTK:
    Vlaszák - Komlósi, Kuttor, Szamosi, Füzi Á. - Erős, Jezdimirovic (Buzsáky, a szünetben), Illés, Kanta - Bükszegi (Madar, 53.), Ferenczi (Juhász, 63.)

Győr:
    Posza - Mracskó, Stark, Bajusz, Bognár - Böjte, Rósa D. (Károlyi, 7., Regedei, 65.), Baumgartner (Nagy L., 72.), Farkas - Szanyó, Vayer

3. perc: Baumgartner középre gurítása után Rósa D. Vlaszákon is átverekedte magát, de lövését Komlósi a kapu torkából mentette.
    19. perc: A csereként beállt Károlyi húzott el a bal oldalon, beívelését Szanyó fejelte kapura és a bal sarokra tartó labdát Vlaszák csak beljebb tudta segíteni (0-1).
    36. perc: Füzi Á. nagyszerűen ugratta ki Illést, aki óriási helyzetben, a kaputól 5 m-re rálépett a labdára, így odalett az egyenlítési lehetőség.
    56. perc: Kanta jobboldali szögletét Kuttor 6 m-ről a felső kapufára fejelte.
    83. perc: Madar cselezgetett a jobb oldalon, élesen középre lőtt labdája Böjtéről kivágódott. Megyebíró játékvezető úgy ítélte meg, hogy a győri játékos kezét érintette a labda, s büntetőt ítélt. A 11-est Illés laposan a kapu bal sarkába gurította (1-1).
    89. perc: A kitámadó MTK hibáját nagyszerűen használta ki a vendégcsapat: Nagy L. átadásával Vayer tört be az MTK 16-osára, s 15 m-ről, ballal a bal alsó sarokba bombázott (1-2).

Az ETO korai vezető gólját követően jobbára csak védekezett, de az MTK támadójátéka meddő és körülményes volt. Így is sikerült kiegyenlíteniük a hazaiaknak, ám a hajrában a vendégek szépségdíjas góllal szerezték meg megérdemelten a 3 pontot.