Újpest FC - Videoton FC Fehérvár 5 : 3 18:15

2017.07.03, 09:21
    Újpest-Videoton FCF 5-3 (3-0)
    Megyeri út, 2500 néző, V: Szabó J.
    gólszerzők: Kunzo (6.), Urbán (24., 29., 86.-11-esből), Dvéri (55.), illetve Szalai T. (64.), Julinho (69.), Zombori (92.)
    sárga lap: Dvéri (80.), Pest K. (93.), Kunzo (93.), illetve Balassa (57.), Milinte (86.)

Újpest:
    Bíró Sz. - Medgyesi, Korolovszky, Pető Z. - Kunzo, Kozma (Szélesi, 73.), Urbán (Pest K., 88.), Dvéri, Lőw - Herczeg, Terjék (Galaschek, 74.)

Videoton:
    Milinte - Kiskapusi, Balassa, Vilotic - Usvat (Szalai T., 61.), Csató (Kovács A., 61.), Julinho, Tóth B., Zombori - Földes (Rob, a szünetben), Korsós

6. perc: jobboldali újpesti támadás során Kunzo kilépett a lesre játszó, s leálló védők között és 10 m-ről, laposan a kapu közepébe gurított (1-0).
    24. perc: Urbán a felezővonalról indult, remek labdával ugratta ki Herczeget, akinek lövése Milintéről kipattant, éppen Urbán elé, aki 4 m-ről a bal sarokba helyezett (2-0).
    25. perc: Terjék cselezgetett a 16-os baloldali sarkánál, de már a büntetőterületen belül, megtolta a labdát, így Balassa csak a csatár lábát találta el. Szabó J. játékvezető először a 11-es pontra mutatott, majd asszisztense intésére, általános meglepetést keltve szögletet ítélt.
    29. perc: Terjék most a jobb oldalon cselezgetett, átívelt Urbán elé, a lilák kapitánya átemelte a labdát a kifutó Milinte felett, majd közvetlen közelről a kapu közepébe fejelt (3-0).
    55. perc: Urbán átadását Herczeg kapta a jobb oldalon, egy cselt követően visszagurított és Dvéri 14 m-ről, laposan a bal sarokba lőtt, a labda Milinte kezéről vánszorgott a hálóba (4-0).
    64. perc: Julinho cselezgetett a bal oldalon, átjátszotta Kozmát, majd a kapu elé ívelt, s a csereként beállt Szalai T. két lépésről a kapuba bólintott (4-1).
    69. perc: Zombori labdáját Julinho váratlanul 20 m-ről kapura lőtte, s a nem túl erős lövés a meglepett Bíró Sz. hóna alatt a bal sarokba csapódott (4-2).
    86. perc: Kunzo tört be a Videoton 16-osára, a kifutó Milintét is kicselezte, aki elhúzta az újpesti játékos lábát. A büntetőt Urbán higgadtan, félmagasan a kapu bal sarkába lőtte (5-2).
    92. perc: Korsós középre gurítását Zombori 15 m-ről, jobbal, laposan a jobb sarokba helyezte (5-3).

Az Újpest 60 percig tetszetősen, nagy fölényben játszott, aztán a lila-fehérek biztos vezetésük tudatában kicsit kiengedtek, így némileg megnehezítették saját dolgukat is. A hazai győzelem azonban megérdemelt.