játékvezető : Strampe Hartmut (Németország)
  4. gff.ge: 10.000

1. avatar: fgymat
    2013.05.25, 11:50 (szerk.: 2017.06.06, 13:49)
    Budapest, 2001. június 6., szerda (MTI) - A Grúzia elleni szerda esti (20.15 ó) labdarúgó világbajnoki selejtező délelőttjén kiderült, hogy a keddi edzésen megsérült Juhár Tamásra nem számíthat Bicskei Bertalan.

A magyar válogatott szövetségi kapitánya elárulta, hogy a Vasas játékosa egyébként is csak a kispadon kapott volna helyet (a cottbusi Mátyus János a baloldali védő). Bicskei a középpályán kulcsszerepet szán Illés Bélának.

- A grúzok feltehetően beállnak a saját térfelükre, s elsősorban a biztonságra ügyelnek. A támadófutballban erős Illés irányításával jó az esélyünk rá, hogy megbontsuk a védelmi falukat.

A magyar csapat 18 órakor indul el a dunavarsányi edzőtáborból a Népstadionba.

Amikor a magyar és a grúz csapat a szabályoknak megfelelően másfél órával a kezdés előtt megérkezett a Népstadionba, szinte csak ők voltak a létesítményben. A vb-selejtező főszereplői kimentek a pályára, ismerkedtek a gyepszőnyeggel: nyugodtan vizsgálódhattak, mert nem volt aki megzavarja őket.

Hatvan perccel az első bírói sípszó előtt néhányan már kimerészkedtek a lelátókra, a bátrak közül a leglelkesebbek a "Lónyay ultrák" felirat mögött elbújó mini fúvószenekar tagjai voltak: ők attól kezdve, hogy megérkeztek, töretlen hittel gyakoroltak hangszereikkel.

Jóvoltukból némi élet költözött az egyébként szinte teljesen kihalt, kongóan üres stadionba.

Labdarúgó vb-selejtező, 8. csoport:
    Magyarország-Grúzia 4-1 (2-0)
    Népstadion, 5 ezer néző, V: Strampe (német)
    gólszerzők: Mátyus (40.), Sebők (45., 11-esből), Korsós A. (55., 61.), illetve Kobiasvili (77.)
    sárga lap: Halmai (6.), Mátyus (21.), Horváth (40.) illetve Nemsadze (14.), Abramidze (84.)

Magyarország:
    Király Gábor - Korsós György, Sebők Vilmos, Mátyus János - Pető Tamás, Halmai Gábor (Dárdai Pál, 70.), Illés Béla, Lisztes Krisztián (Lendvai Miklós, 81.), Korsós Attila (Dombi Tibor, 78.) - Horváth Ferenc, Kabát Péter

Grúzia:
    Irakli Zoidze - Valeri Abramidze, Aleksander Rehviasvili, Kaha Kaladze (Sevasti Todua, 67.), Levan Kobiasvili - Zurab Kizanisvili, Giorgi Nemsadze (Revaz Kemoklidze, 67.), Temur Kecbaja, Arcsil Arveladze - Miheil Kavelasvili (Giorgi Kinkladze, 54.), Sota Arveladze

11. perc: Korsós A. 20 méteres lövése alig ment a kapu mellé.
    21. perc: Kobiasvili végzett el szabadrúgást 21 méterre a magyar kaputól: a labda fél méterrel kerülte el a bal felső sarkot.
    26. perc: Kabát lőtt be jobbról laposan a kapu elé, Korsós A. azonban 8 méterről, tiszta helyzetben elrúgott a labda fölött.
    40. perc: Lisztes baloldali szabadrúgása után Mátyus 8 méterről a bal sarokba csúsztatott (1-0).
    45. perc: Korsós A. végzett el szögletet a jobb oldalról. A kapu előtt visszahúzták Mátyust, ezért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Sebők laposan a jobb alsó sarokba lőtte (2-0).

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első félidő. A magyarok többet birtokolták a labdát, mezőnyfölényben futballoztak. Az utolsó öt percben szerzett találatokkal kétgólos előnnyel zárták a játékrészt.

A magyar labdarúgó-válogatott kiütéses győzelmet aratott Grúzia ellen, és sikerének köszönhetően maradt esélye a világbajnoki pótselejtezőt jelentő második hely megszerzésére a 8. csoportban.
    48. perc: A. Arveladze vette észre, hogy Király kijött a kapujából, 30 méterről próbálkozott és a felső lécet találta el.
    55. perc: Kabát lőtt keresztbe, Korsós A. kapásból, laposan a bal sarokba bombázott (3-0).
    59. perc: S. Arveladze éles szögből, 10 méterről lőtt, Király lábbal védett.
    61. perc: Halmai ívelt Korsós A.-hoz, aki kapásból, 14 méterről a léc alá vágta a labdát (4-0).
    64. perc: Korsós A. visszagurítása után Illés 16 méterről a kapufát találta el.
    70. perc: Korsós A. beadását követően Mátyus mellel maga elé vette a labdát, majd 7 méterről fölé lőtt.
    77. perc: S. Arveladze futott le az alapvonalig, középre gurított, Kobiasvili 10 méterről a jobb sarokba helyezett (4-1).

A második 45 percben a felszabadultan játszó magyar válogatott hat percen belül újabb két gólt szerzett, és megérdemelt győzelmet aratott.

Bicskei Bertalan, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya:
    A grúz csapat világhírű játékosokból áll. Csak akkor nyugodtam meg, amikor a játékvezető lefújta a mérkőzést. Nem számítottam arra, hogy ilyen fantasztikus hangulatban léphetünk pályára. Szeretném megköszönni a szurkolóknak a bíztatást.

David Kipiani, a grúz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya:
    - Jobb volt a magyar csapat, gyorsabban játszott, többet tudott megvalósítani a taktikájából, mint mi és a játékvezető is többször tévedett a kárunkra.

2010.01.10, 20:50 (szerk.: 2017.06.06, 13:43)
    Érdekesebb momentumok:

2. p.: Korsós Attila beadása vágódott szögletre, amit Lisztes ívelt be balról, a védők nehezen, de felszabadítottak.
    4. p.: Sote Arveladze indult meg nagyszerűen, Sebők a 16-oson lerántotta, a német játékvezető azonban nem sípolt.
    6. p.: Halmai korán besárgult, miután felrúgta Kecbaját.
    10. p.: Korsós Attila gurított be balról laposan, Lisztes elengedte az érkező Kabátnak a labdát, aki lövés helyett cselezett, majd elesett, így Lisztes elé került a labda, akit szabályosan szereltek a védők, így lövés nélkül ért véget a jelenet.
    11. p.: Megint Korsós Attila volt aktív, ezúttal 19 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.
    13. p.: Illés 20 méteres lövése is elkerülte a kaput.
    14. p.: Nemsadze vágta fel a balszélen robogó Lisztest, megérdemelten kapott sárga lapot a grúz.
    21. p.: Mátyus rántotta le a 16-os vonala előtt Kavelasvilit, a védő megúszta egy sárgával. A szabadrúgást Kobiasvili nagyon veszélyesen tekerte Király kapujára, ám szerencsénkre a jobb felső sarok fölé csavart.
    26. p.: Kabát ívelt középre jobbról, érkezett Korsós Attila teljesen tisztán, és kapásból lőtt, de rosszul találta el, és a kapu helyett Horváth elé rúgta, aki már csak belepiszkálni tudott, irányítani nem, így oda lett a helyzet.
    28. p.: Sote Arveladze baloldali beadását húzta le a kapujából kilépő Király.
    33. p.: Kabát a jobbösszekötő helyéről, a kaputól vagy 25 méterre lövésre szánta el magát, de nem találta el a kaput.
    35. p.: Kecbaja vitte be a magyar 16-oson belülre a labdát, egy csellel elküldte Korsós Györgyöt, majd Kavelasvili elé gurított, ám ő 15 méterről kibikázta a stadionból.
    36. p.: Lisztes bal oldali szögletét Mátyus fejelte kapura, Nemsadze azonban szögletre tisztázott. A másik oldalról Korsós végezte el a sarokrúgást, ezúttal komoly veszélyt azonban nem okoztak a mieink.
    40. p.: Lisztes ívelt középre egy szabadrúgást, a kaputól 8 méterre Mátyus ugrott fejelni, és a labda a bal kapufát érintve a hálóba pattant,
    1-0. A gól után Horváth Ferenc sárga lapot kapott, amiért elrúgta a labdát.
    45. p.: Korsós Attila ívelt be jobbról egy szögletet, Horváth az égbe fejelt, a bíró pedig 11-est adott! Utóbb kiderült Mátyus mezét megrángatta Rekviasvili, ezért járt a büntető. A 11-es pontra lehelyezett labda mögé Sebők állt, és a balra vetődő Zoidze, mellett a jobb alsó sarokba küldte a labdát, 2-0!

48. p.: Arcsil Arveladze vette észre, hogy Király kicsit kinn áll a kapujából, és 25 méterről erős lövést eresztett meg, a lefelé vágódó labda a felső lécet találta telibe.
    53. p.: Kavelasvilit váltotta Kinkladze.
    55. p.: Kabát lőtt a 16-os job oldaláról, de középen Nemsadze beleért, így az akciót a baloldalon kísérő Korsós Attila elé került a labda, ő pedig a balösszekötő helyéről bal külsővel hatalmas lövést eresztett meg, és a labda a kapu bal alsó sarkában kötött ki, 3-0.
    60. p.: Halmai ívelt Korsós A. elé, aki 14 méterre Zoidze kapujától ballal kapásból kilőtte a bal felső sarkot, 4-0.
    64. p.: Korsós gurított vissza az érkező Illés elé aki 20 méterről egyből lőtt, de pechjére a bal kapufát találta el.
    68. p.: Kettős csere a grúzoknál: Kaladze helyére Todua érkezett, míg Nemsadzét Kemoklidze váltotta.
    69. p.: Korsós Attila baloldali beadását Mátyus a 11-es ponton mellre vette, majd a kimozduló Zoidze fölött a lelátóra bombázta a labdát.
    70. p.: Az első magyar csere: Halmai helyére Dárdai állt be.
    72. p.: Todua beadását Sote Arveladze csúsztatta mellé.
    74. p.: Dárdai indult meg a baloldalon, majd 17 méterről tüzelt, ám lövése egy méterrel a jobb kapufa mellé ment.
    77. p.: Kinkladze távoli lapos lövését fogta Király magabiztosan.
    78. p.: Sote Arveladze birkózta középre a labdát Sebők mellett, középen tisztán érkezett Kobiasvili, és 10 méterről Király hasa alatt a hálóba lőtt,
    4-1. A középkezdés előtt Korsós Attilát váltotta Dombi Tibor.
    81. p.: Az utolsó tíz percet Lisztes helyett Lendvai tölti a pályán.
    82. p.: Kabát játszott Dárdaihoz, aki egyet tolt a labdán majd 18 méterről a jobb felső sarok mellé lőtt.
    84. p.: Abramidze szállt bele Kabátba, amiért megkapta a találkozó ötödik sárgáját.
    88. p.: Kecbaja rúghatott szabadrúgást Király kapujától 27 méterre, de csak úgy belebikázott egyet, így aztán a lövés nem okozott veszélyt.
    90. p.: Stampe játékvezető három perc hosszabbítást jelzett segítőjének.
    92. p.: Egy előre vágott labdára rajtolt Horváth de a kapujából kifutó Zoidze megelőzte, és becsúszva bedobásra mentett.
    93. p.: Kabát szánta el magát lövésre, de nem találta el a kaput, lapos lökete a jobb kapufa mellett gurult el.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 18:03
    Jól küzdöttünk, sajnos ez sok mindent még nem old meg.
    Azért Dombi megoldása a végén nagyon király volt (rábukott a labdára, mint szőke nő a...smiley)

HAJRÁ MAGYARORSZÁG!!!

Arra jó ez a győzelem, hogy azt mondhassák, nincs is olyan nagy baj a magyar labdarúgással.
    Dombi megoldása valóban csodálatos volt, azt hitte már bent van a 16-ososn belűl.smiley

Szép volt, fiúk!
    Kivéve: Pető, Korsósgy., Dárdai, Dombi, Kabát, Horváth, Király

Aki ezek után azt állítja, hogy Kabát jobb a válogatottban (nem a Vasasban!), mint Sowunmi, azt kénytelen leszek füllentéssel vádolni.
    A ,,gólpassza, ha nem is volt lövés, grúz lábról került Korsós elé.
    Halmai életében először jól játszott, nem is csoda, hiszen Bicskeivel repült volna.
    Horváth, Dombi tényleg nagyon szánalmasak voltak, de Dárdai és Pető a csúcs. Ezeknek gyeptégla van az agyuk helyén. Király rendesen benne volt a gólban, és ha bemegy a kapufájuk...

Korsósról még meglátjuk, hogy áldásos lesz-e, hogy ezek után örök kezdőként szerepel majd, de a 2. tényleg gyönyörű volt.
    Illés megint nagyon jó volt.

Ehhez a felálláshoz mit szólnátok:
    Vlaszák
    MolnárZ Korsósgy. Hrutka Kiss(Mátyus)
    Sowunmi Somogyi Miriuta Illés Füzi(Tóthn)

Ezt a hajtást, lelkesedést, + jó játékot szeretnénk mindig viszontlátni. Szerintem a legjobb - lehet, hogy meglepő lesz - az Illés volt, rengeteget harcolt, küzdött, jól is játszott, utána én Lisztest és Korsóst említeném.

Viszont a Dombit el kéne már felejteni, a hasraesésénél majdnem behugyoztam smiley))))))))) A napnál is világosabb, hogy ez az ember nem tud futballozni, na mindegy. Ja, és az is jelzésértékű volt, hogy az NBI gólkirályjelöltje gyakorlatilag a pályán sem volt, a legjobb lövése az volt, amikor csak 5 méterrel célzott mellé, na de ez is mindegy, benne legalább van fantázia.

És még egyszer: SZÉP VOLT FIÚK !!!!!!!!!!!!!!!

Mi volt szép?

Ez nulla, nem csapat.

Tudtam, hogy ez lesz, most aztán el van telve magától a szöv.kap. A sajtó meg alájátszik. Meg ti is.

Hajtottak, igen, ez a minimálisan elárható. És ez elég is volt ma, mert Mátyus fejéről bepattant a labda, kaptunk egy ajándék-tizenegyest és az egyébként hihetetlenül béna Korsósnak a lecserélése előtt elsült a lába. (Aztán még egyszer.)

Tessék mondani, labdarúgást is látunk majd egyszer?

Végre legalább nekünk is szerencsénk volt egy kicsit.

Ez nem csapat, ez egy nagy nulla.

Hát ez meg volna!

Az az igazság, hogy azok lőtték a gólokat, akikről fogalmunk sincs, hogy mit keresnek a válogatottban. De egyszer nekik is el kell kezdeni. Mátyus helyében én a szünetben cserét kértem volna. "megtettem amit megkövetelt a HAZA, lemegyek mert kutya szarul játszom"
    A lényeg az, hogy helyenként mertek játszani a fiúk, nem szartak be. Bár ez leginkább a vezetésünk utáni időszakra érthető. Most is sok volta a hátrafelé játék, a védők sokszor nem mernek előre passzolni, hátrateszik Királynak ő meg szerencsétlen nem tud mit kezdeni vele előrevágja és többnyire jöhet az ellenfél. Ezen kellene még változtatni.
    Ennek ellenére SZÉP VOLT FIÚK, már csak három meccset kell megnyerni. smiley

Elsült a lába? Te normális vagy bazzze?
    Én kint voltam, pont ott vonalban ahonnan lőtte,
    hát a második gólja valami eszméletlen nagy volt!!! Hazajöttem, itthon is megnéztem, ez kurva nagy gól volt!
    Félreértés ne essék, nem voltam és nem vagyok elájulva a Korsóstól, de legalább el kéne ismerni azt is, ha szép gólt lő. És ez az volt.

Korsós Ati ma olyan volt, mint fénykorában. Csak így tovább, hajrá!
    Akik fikázzák, kit akarnak látni? A púpos Aranyost? A falábú Nagy N.-t? Hamart? Tóth Pitt-et? Ki a faszt?
    Végre van egy ember a bal szélen, aki gyors, csatárként és szélső középpályásként is felhasználható, ahogy a pillanatnyi helyzet megkívánja; kurva jól lő (illetve, ugye, mint itt megtudtuk, /2-ből kétszer/ elsül a lába), jól fejel, lendületes, ilyesmi. Bazzeg, Hamar 25 válogatottsága alatt nem csinált annyit, mint Kancsó csak ma. Ja, és ne feledjük, hogy Kancsó ott volt Bácsben a 3-2-nél, amikor ez a csapat elindult, és még egy évig játszott is kb., szóval törődjetek bele hogy nem véletlenül van itt.
    Mellesleg nekem a Kabát is tetszett, a Horváth Ferkót meg nyugodtan padra lehet ültetni, ha nincs jó formában.

Igen, a Korsós nagyon gyönyöru gólokat lott a második félidoben, és majdnem adott egy gólpasszt Illésnek, sajnáltam, hogy nem ment be a kapufája, megérdemelte volna. De láttátok-e Korsós-t az elso félidoben? 5m-rol nem találta el a labdát, és a 16-osról úgy mellé rúgott, hogy 'öröm' volt nézni. Pedig tud ez a fiú! De miért csak a biztos vezetés tudatádan egy gyenge ellenfél ellen????? Ilyen helyzetek minden meccsen vannak, miért csak ilyenkor megy be? Miért vannak ezek folyton beszarva, ha tudnak focizni??? Nem értem!

Egyébként meg a Bicskeiékrol csak annyit, hogy ilyenkor azt mondják, hogy most beérett a munkájuk, meg hasonlók, azaz verik e mellüket. Amikor kikapunk, akkor meg mindenféle külso körülményre hivatkoznak. Most azt mondta, hogy meccs elott az egész stáb a csapat lelkületével foglalkozott, és lám. És akkor mi volt a román meccs elott? Ott miért nem csinálta senki a dolgát???

Sajnos a helyén kell kezelni ezt a győzelmet, amelyet egy teljesen szétesett grúz csapat ellen arattunk. A továbbjutás már elment, kár számolgatni, mivel valószínűleg a románok legyőzik a grúzokat, mi pedig aligha nyerjük meg mindhárom hátralévő meccsünket, sőt, nagyobb az esély, hogy ezek közül egyiken sem diadalmaskodunk.:-(((((
    Korsós csaptba kerülését némi fenntartással fogadtam, mert talán az erőnlétében nem bíztam igazán, de végre jó volt látni, hogy valaki a válogatottban hosszú idő után ilyen remek egyéni teljesítményt nyújt. A góljai meg gyönyörűek voltak, nekem az első jobban tetszett, az szerintem nehezebben kivitelezhető lövés volt. Emellett pozitívum még, hogy ezután Berci remélem elfelejti Hamart és elküldi a halál faszára a válogatott közeléből Dombi Tiborral együtt.

Kint voltam, mert felidegesített a sok "lelketlen, béna balf@aszok" hozzászólás, mert szerintem Bukarestben is hajtottak, csak ugyanannyi fantázia volt a játékukban mint most a második gólig.

A két meccs (és más egyéb információk alapján) a véleményem a válogatottakról:

Király - jó kapus, de ha olyan kényelmesen játszik mint tegnap, ott van Babos, akit a holland bajnokságban a második legjobb játékosnak választottak és most a Feyenoord pályázik rá.

Hátvédek:
    Korsós Gy, Sebők - ők szerintem elég stabilak, Sebők lassú kicsit, viszont jól elfejel mindent, Korsós viszont gyors és a Grazban (ami idén bent volt a BL második körében) alapember;
    Mátyus - igen jó lenne találni valakit helyette, legalábbis balhátvédnek elég sz@r, az olaszoknak gólpasszt adott, a románok ellen mindkét gólt az ő emberéről kaptuk, sőt ha jól emlékszem az első Litván meccsen is ő maradt le a góljuknál. (Ezen az se változtat, hogy tegnap ő fejelte az első gólt.);
    Fehér Cs - semleges, sokat fut, nem hibázik nagyokat, de nem is csinál semmi extrát;

Középpálya:
    Lisztes - rá lehetne építeni, akar is és sokszor még tud is játszani, de ehhez megjátszható társakra van szükség, remélem talál egy jó csapatot, ahol kezdőként sokat játszhat;
    Pető - passz;
    Illés - tegnap jól ment neki, de már nem igazán fiatal;
    Hamar - passz;
    Halmai - inkább ne;
    Korsós A - tegnap ő is jól játszott, kétszer "elsült a lába", de emellett baloldalt Illéssel jól kijöttek. Szóval, ha megy neki a játék, most ő a legjobb bal szélre;
    Lendvai - szerintem alapembernek kellene lennie, nagyon sokat fut, agilis, a belga bajnokságban a 8. legjobb játékosnak választották, Scifo védekező középpályás - irányítóként viszi most a Charleroy nevű csapatba.
    Dárdai - tegnap nem láttam mit csinált abban a 15 percben amíg bent volt, a románok ellen ő sem remekelt, de volt egy szép elfutása jobboldalon, amit be is adott, asszem Korsós A fejelte fölé. Szerintem neki is többet kellene játszania, nem véletlenül kezdő a Herthában.
    Dombi - katasztrófa, megbotlik a 16-os vonalban, rossebbnek kell minden meccsen játszania (a focit gólra játszák nem 16-oson belüli pofára esésre, amit ezen a szinten már nem kajálnak meg a bírók, főleg ha a védő másfél méterre van);
    Miriuta - talán jó lenne, de ő se fiatal már.

Csatárok:
    Horváth F - az olaszok ellen jó volt, azóta nem remekel, ha nem megy neki, nem muszáj játszatni;
    Kabát - szerintem jól játszott tegnap, ha a lövései nem is sikerültek, de sokat mozgott és megjátszható volt. Remélel Korsós Gyuriék (úgy emlékszem az ő cége menedzseli) el tudják adni valami jó helyre (nem Izraelbe);
    Suwomni - ha a románok ellen nem is alkotott maradandót, Horváthnál mindenképpen aktívabb volt;
    Fehér M - jó lenne ha ősszel játszana már, ő most az akiből a legtöbbet nézem ki, ha jövőre a Portóban játszana (BL selejtező biztos), akkor igazán befuthatna;
    Még szóba jöhetnek: Tököli, Szabics (év elején még nem tudott átvenni egy labdát, a Valencia ellen már ő volt a Graz legveszélyesebb támadója - vagyis az egyetlen, aki a Valencia kapujára nézve veszélyesen játszott -, pl. Djukicsot át bírta játszani.)

Ennyi, szvsz vannak mostmár aránylag jó focistáink, csak kevesen, emellett meg Bicskei ragaszkodik a kedvenceihez. Amúgy mostmár nem a VB a cél, hanem hogy minél jobb eredményeket érjünk el, hogy ne bírjanak összesorsolni minket két Európa legjobb nyolcában lévő csapattal.

4. avatar: fgymat
    2009.05.26, 21:35
    A labdarúgó sors már megint olyan válogatottal hozott össze, amelyikkel még nem volt szerencsénk összemérni tudásunkat. Nagy méricskélésre persze most sincs mód. Nyernünk kell és kész! Ha sikerül megszereznünk a győzelmet, akkor még marad valami kis reményünk a csoport második helyének a megszerzésére és pótselejtező játszására.
    A grúz csapat nem gyenge ellenfél, de persze nem is "világverő". Sok idegenlégióssal (kilenccel) áll fel a válogatottjuk. Igaz, e tekintetben mi sem panaszkodhatunk (nálunk heten vannak).

Lendületesen támadva kezdtük a találkozót. Nem sokon múlott azonban, hogy pórul jártunk. A negyedik percben S. Arveladze betört a 16-osunkra és Sebők más megoldást nem találva, lerántotta. Szerencsére a játékvezető nem látott okot arra, hogy büntetőt ítéljen. Nem sokkal később a másik oldalon Kabát lerántásakor is néma maradt a sípja. Egészen jó volt a találkozó. Többet támadtunk és a kapura lövésekben sem volt hiány. Hiány csak a gólokban, illetve a góljainkban mutatkozott. Ez annál is inkább sürgető volt, mert időnként a grúzok is kialakítottak egy-egy veszélyes helyzetet. Már azt hittük a félidő döntetlennel ér véget, de... Szabadrúgáshoz jutottunk, amit Lisztes végzett el. Ívelésével megtalálta középütt, a kaputól nyolc méterre fejelni felugró Mátyust. A labda a fejes után a bal kapufáról került a hálóba. Még alig örültük ki magunkat, amikor a labda magyar szöglet után szállt a grúz kapu elé. Az egyik védő visszahúzta a felugrani készülő magyar labdarúgót és a bíró azonnal 11-est adott. Az ítéletet Sebők hajtotta végre. Ezek után kétgólos előnnyel mehettünk pihenni.
    A második játékrész elején kicsit megleptek minket a vendégek. Nem csak letámadtak, de kapufát is lőttek. Szerencsére gyorsan észbe kapott válogatottunk is és tíz perccel a szünet után már Kabát vette célba a vendégek kapuját. Lövése irányt változtatott az egyik védőn és éppen a támadást kísérő Korsós Attila elé került. Ő pedig a 16-os sarkáról, tétovázás nélkül nagy erejű bombát küldött a kapu bal alsó sarkába. Öt perc múlva Halmai ívelte Korsós Attila elé a labdát, aki most tizennégy méterről, de szintén kapásból lőtt. Ezúttal a kapu bal felső sarkába csapódott a labda. Még ezután is voltak helyzeteink és az iram sem lankadt. Meg kell hagyni a grúzok sem adták föl. Ennek az elszántságnak volt az eredménye, hogy alig több mint tíz perccel a befejezés előtt sikerült megszerezniük a szépítő gólt.

Végre jó játékot és magyar győzelmet láthatott a hazai közönség. Az ünneplés is inkább ennek, mint a megmaradt nagyon halvány továbbjutási esélynek szólt.