Debrecen, 2000. szeptember 20., szerda (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 9. forduló, B-csoport:

sárga lap: Szatmári (25.), illetve Korsós (9., 64.), Kovács (26.)

Debrecen:
    Fekete - Bernáth, Alekszics, Turján, Szatmári - Siklósi (Ulveczki, 85.), Vadicska, Sándor, Böőr - Kerekes, Bajzát (Schmidt, 79.)

Újpest:
    Bíró - Medgyesi, Urbán, Tamási, Lőw - Kovács, Kunzó (Szélesi, 71.), Dvéri, Korsós - Herczeg (Tóth, 60.), Granov (Orescsuk, a szünetben)

7. perc: Siklósi buktatásáért kapott szabadrúgást a Debrecen az újpesti kaputól 25 méterre. Amíg a vendégek a sorfalat állítgatták Kerekes kihasználva, hogy nem kellett megvárnia a játékvezető engedélyét a jobb sarokba csavart (1-0).
    13. perc: Tamási röviden fejelt haza, Kerekes lecsapott a labdára, majd 13 méterről a bal kapufára emelt.
    14. perc: Böőr ívelt keresztbe az újpesti 16-os jobb oldalán álló Siklósihoz, ő középre emelt, Sándor pedig elvetődve talált a bal sarokba (2-0).
    64. perc: a kirúgáshoz készülődő Fekete lábára csúnyán rátartott Korsós, a játékvezető másodszor is felmutatta neki a sárga lapot, így tíz főre olvadt az Újpest.

Az őszi szezon eddigi legjobb játékával előrukkoló Debrecen negyedóra alatt eldöntötte a három pont sorsát a tompán futballozó Újpest ellen.